Zavrieť

Porady

Nadčas a THP

Má nárok TPH zamestnanec (mesačná mzda), ktorý bol na školení v sobotu, nárok na preplatenie nadčasu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ESTER je offline (nepripojený) ESTER

    ESTER
    Indeed ale veď nikto ti nebránil aby si išiel študovať a nerobil v prachu a dyme. Život je o rozhodnutiach. Ja som napríklad študovala, robím zodpovednú prácu ako THP z každej strany mi hrozia pokuty ak sa pomýlim, na niečo zabudem alebo neoznámim. Ani si neviš predstaviť ako závidím robotníkom že majú čistú hlavu. Urobia si svoju robotu a idú domov. Ja si ju v svojej hlave stále nosím aj domov alebo sa učím nové veci doma po večeroch. A ešte pre zaujímavoť robotníci zarobia u nás viac ako ja. A vieš koľko ľudí v práci mi povedalo, že moju robotu by nerobilo ani za svet.

    day je offline (nepripojený) day

    day
    ano, ma narok, ine je to v pripade, ze ma dohodnutu v prac. zmluve nadcasy
    THP je tiez len clovek

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    Indeed Pozri príspevok
    Ináč ja mám 41 rokov, drem jak hovado, jak živnostník, to je jedno, či schwarz alebo weiss.

    Ešte plánujem potiahnuť tak 7-8 rokov zarobit nejaký eurik, a potom sa tiež hodím na nejakú za.ebavaciu robotičku, trebars aj ako THP

    aby mi išiel plat a aj odvody na dochodoček sa mi zbierali...

    A hlavne , aby som z práce chodil domov odpočinutý a vysmiatý...
    môj otec bol THP,celý život odrobil v jednej fabrike,vyučil sa tam,urobil si dve vysoké školy popri zamestnaní (a na učenie nevyužíval pracovný čas,ale svoje voľno).Robotu si nosieval aj domov.Nemala som nikdy pocit,že sa zajebáva v robote.Domov rozhodne nechodil vysmiaty a odpočinutý.....moji rodičia nepostavili barák,ani nemali auto,nechodili na zahraničné dovolenky......ale môj otec je už 15 rokov na dôchodku.....tak možno dnes pojem THP značí niečo iné...

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Nehádam sa,no určite nepracoval v prachu a dyme 11 hodin denne a v sobotu 8 .

    A každú druhú nedeĺu nenastupoval do nočnej o 18:00.

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    Indeed Pozri príspevok
    Nehádam sa,no určite nepracoval v prachu a dyme 11 hodin denne a v sobotu 8 .

    A každú druhú nedeĺu nenastupoval do nočnej o 18:00.
    a vari Ty si THP a takto pracuješ?

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    to :Ester plus

    v jednej strojarskej firme na strednom Slovensku bolo v určitom čase zamestnaných 400 robotníkov a celkom 270 THP

    Je to podĺa Teba v poriadku ?

    Podľa mňa nie, THP sú z 80 % príživnici na práci robotníkov.

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Ináč ja mám 41 rokov, drem jak hovado, jak živnostník, to je jedno, či schwarz alebo weiss.

    Ešte plánujem potiahnuť tak 7-8 rokov zarobit nejaký eurik, a potom sa tiež hodím na nejakú za.ebavaciu robotičku, trebars aj ako THP

    aby mi išiel plat a aj odvody na dochodoček sa mi zbierali...

    A hlavne , aby som z práce chodil domov odpočinutý a vysmiatý...

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    THP je vychcanec, už len preto,že je THP.

    Žiaden nadčas by som mu nepreplatil.

    Z princípu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.