Zavrieť

Porady

Vypisovanie vydavkovych pokladnicnych dokladov

Otravuje ma ( mozno kazdeho ) vypisovanie vydavkovych pokladnicnych dokladov do uctovnictva ( s.r.o. , platca dph) za kazdy nakup , niekedy je to fakt 38 centov. I ked toho v malej jednoclovekovej firmicke vela nieje , spekulujem ako to obist. Bolo by porusenim predpisu zuctovat priamo blok z registracnej pokladne z obchodu ? Prislo by sa o podpis , kto peniaze z pokladne dostal , ale doklad o naklade by bol na svete. Nerobite to tak niekto ?
Pripadne nedal by sa minimalizovat pocet vydavkovych pokladnicnych dokladov , tak ze by sa vydal 1x za qurtal ( pri zuctovani dph ) za vsetky hotovostne nakupy ? Ja viem uctovnictvo sa ma robit denne :-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    Mne nosia klienti len bloky a ja ich nahadzujem do programu MRP a vytlacim VPD.
    Ak mam v mesiaci viac dokladov z 1 obchodu alebo vela blokov PHM, urobim si v exceli tabulku na vsetky tieto bloky (s rozpisom datumu, bez dph, dph, spolu) a s poslednym datumom zauctujem len 1 VPD.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Možno ti pomôže toto, vypisuješ iba sumu a výšku DPH, ostatné ti dopočíta. Zadáš si názov firmy a všetko, čo musí doklad obsahovať, veľmi mi to urýchli vypisovanie.

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    ja nevypisujem pokladničné doklady ručne, zaúčtujem a vytlačím z počítača

    comodo je offline (nepripojený) comodo

    comodo
    kn-alka Pozri príspevok
    ja nevypisujem pokladničné doklady ručne, zaúčtujem a vytlačím z počítača
    Aj to je info , za ktore dik. Mne robi ucto externista s tym, ze ja mu to vsetko obcas uz pripravene nosim. Mozno by stacilo nosit blocky s obchodu. Aky software mate ?

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Aj ja robím externé účtovníctvo a ani jeden klient mi nedonesie vypísané výdavkové, len bločky, ktoré zaúčtujem a vytlačím výdavkový pokladničný doklad a tak založím.

    Pracujem v 2 programoch, v oboch mi pekne vytlačí pokl.doklady: Oberon a Omega

    comodo je offline (nepripojený) comodo

    comodo
    Pracujem v 2 programoch, v oboch mi pekne vytlačí pokl.doklady: Oberon a Omega[/QUOTE]

    vdaka.

    Badko je offline (nepripojený) Badko

    Badko
    jacekova Pozri príspevok
    Mne nosia klienti len bloky a ja ich nahadzujem do programu MRP a vytlacim VPD.
    Ak mam v mesiaci viac dokladov z 1 obchodu alebo vela blokov PHM, urobim si v exceli tabulku na vsetky tieto bloky (s rozpisom datumu, bez dph, dph, spolu) a s poslednym datumom zauctujem len 1 VPD.
    Aj ja spájam doklady - mám v exeli tabulku a dávam cca 15 dokladov a zaúčtujem jedným VPD

    mizu24 je offline (nepripojený) mizu24

    mizu24
    ja spájam max.5 dokladov s rovnakým dátumom k jednému VPD, ktorý vypisujem ručne, bločky od PHM účtujem raz za mesiac s posledným dátumom uvedenom na bločku
    aj ja som chcela prejsť na hore uvedné spôsoby: zaúčtovať a potom vytlačiť z programu VPD, ale takto to už mám zaužívané a aj sa mi to ľahšie kontroluje pri DPHčku

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    mizu24 Pozri príspevok
    ja spájam max.5 dokladov s rovnakým dátumom k jednému VPD...
    k tomu číslu 5 si ako dospela ? Keď možno spojiť 5, tak možno spojiť i 7 alebo 10, 15...
    ... a rovnaký dátum je vhodný pri veľkom počte dokladov (za jeden deň), pri menšom spájam doklady i za viacej dní...

    mizu24 je offline (nepripojený) mizu24

    mizu24
    Stefan2005 Pozri príspevok
    k tomu číslu 5 si ako dospela ? Keď možno spojiť 5, tak možno spojiť i 7 alebo 10, 15...
    ... a rovnaký dátum je vhodný pri veľkom počte dokladov (za jeden deň), pri menšom spájam doklady i za viacej dní...
    dávnejšie sme mali kontrolu, ktorá nám vytkla viac dokladov, vraj sa im to zle kontrolovalo, ale asi závisí od daňováka , takže odvtedy pre istotu to číslo 5 a nikdy nespájam viac dátumov do jedného, len pri PHM alebo poštovnom

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    mizu24 Pozri príspevok
    dávnejšie sme mali kontrolu, ktorá nám vytkla viac dokladov...
    ... tak by ma zaujímalo - vytkli to písomne, alebo len tak medzi rečou to ofrflali ?

    ada159 je offline (nepripojený) ada159

    ada159
    tiež premýšlam o týchto sumárnych okladoch s rozpisom, ale ako je to potom s evidenciou DPH? Nie je treba pri evidencii DPH mať zadané IČ DPH každého partnera? V tomto prípade si myslím, že to nebude tak správne

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    ada159 Pozri príspevok
    tiež premýšlam o týchto sumárnych okladoch s rozpisom, ale ako je to potom s evidenciou DPH? Nie je treba pri evidencii DPH mať zadané IČ DPH každého partnera? V tomto prípade si myslím, že to nebude tak správne
    a to kde chceš tú evidenciu viesť? pri faktúrach sa vedú, ale bločkoch s ERP? niekedy je ten nákup za 0,5 € a k tomu toto všetko scvaknem spotrebné nákupy raz za mesiac navrch číslo denníka a celkovú sumu a k tomu VPD to snáď stačí aby to bolo prehľadné.

    ada159 je offline (nepripojený) ada159

    ada159
    pri DPH predsa musíš mať evidenciu účtovných dokladov, ktorú si u mna vždy pri kontrole na DPH vyžiadali a tam je uvedené aj IČ DPH odberateľa

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    ada159 Pozri príspevok
    pri DPH predsa musíš mať evidenciu účtovných dokladov, ktorú si u mna vždy pri kontrole na DPH vyžiadali a tam je uvedené aj IČ DPH odberateľa
    ... no pri hovostných platbách nikde neuvádzam IC DPH - t.j. včítane DKP uvedené na samotnom bločku z ERP....

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    ada159 Pozri príspevok
    pri DPH predsa musíš mať evidenciu účtovných dokladov, ktorú si u mna vždy pri kontrole na DPH vyžiadali a tam je uvedené aj IČ DPH odberateľa
    aj tých DOKLADOV čo sú svetlocitlivé?
    ondrejvla Doklady, ktoré sú "svetlocitlivé" skopírujem, priložím k tomu originál doklad, keď vybledne, je tam aspoň takýto doklad. Mala som kontrolu, boli spokojní, že vyčítali s kópie dokladu o čo sa jedná.

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Že by som začal obchodovať s vyblednutými svetlocitlivými bločkami a ich fotokópiami pred vyblednutím? to by ešte musel byť bomba kšeft

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.