Zavrieť

Porady

cenné papiere

Mám cenné papiere a prišli mi aj výnosy z nich, ale čiastku ktorú som obdržal je nižšia akú mám uhradiť za vedenie účtu a to isté ma aj moja manželka.
Môže mi niekto poradiť ako sa postupuje keď chcem darovať cenné papiere manželke aby sme mali len jeden účet.
Kde sa to vybavuje, koľko to stojí...
Vopred ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    peterknazeje je offline (nepripojený) peterknazeje

    peterknazeje
    Prevod cenných papierov
    Fyzická osoba, ktorá má zriadený účet majiteľa u centrálneho depozitára v zmysle §105 a §164a zákona č.566/2001 Z.z. v platnom znení, na ktorý má záujem nadobudnúť cenné papiere/ z ktorého má záujem previesť cenné papiere (kúpa, predaj, darovanie) môže podať príkaz na prevod cenných papierov prostredníctvom vyplneného formulára. Viac tu:
    prevod cennych papierov

    cennik CDCP

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    V tej téme prevod cenných papierov vidím len prevod na FNM, ale ako sa prevádza napr. na manžela som nenašla, tiež by som to chcela zistiť. Peter asi nám to musíš napísať lopatitsticky kde sa to nachádza.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.