Zavrieť

Porady

Resekcia alebo vytrhnutie zuba?

Mám sa rozhodnúť do stredy, či som ochotná podstúpiť resekciu alebo si nechám zub vytrhnúť. Bolesť, spôsobená v ústach kvôli zubom, tá je asi najhoršia. Mám z nej strach a pred návštevou zubára som celá rozklepaná. Videla som mnoho obrázkov z resekcie a som úplne zhrozená. Rozrezané ďasná a toľko krvi. Ani si nechcem predstaviť tú bolesť. Na druhú stranu, keď si ho dám vytrhnúť budem mať dieru a budem vyzerať ako idiot a to mám iba 18 rokov. No musím si vybrať medzi dvoma najhoršími možnosťami. Nemáte skúsenosti? Čo mám robiť? (
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Robili mi resekciu, pri výkone to máš opichané a skoro nič necítiš, po výkone si dávaš lieky od bolesti. Ja som si ešte dávala studené obklady, tak mi to vtedy kázali. Rozhodne by som sa rozhodla znovu pre resekciu, zub zostane a je všetko O.K. Treba si len nájsť šikovného zubného chirurga.
    IVETA N a máš stále svoje zuby nie cudzie s tými sa veľmi zle žije .
    lujza.j hmmm... to áno
    lujza.j ak sa dá vyhla by som sa trhaniu aj za cenu bolesti.nový už nenarastie a ak sa dá zachrániť...

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    radšej vytrhnúť to je menej náročné ale aj bolestivé. na to sa dá urobiť mostík prípadne implantát zubný. resekcia by ti k ničomu nepomohla, VYTRHNÚŤ!!!!! viem o čom hovorím.

    obimka je offline (nepripojený) obimka

    obimka
    ak by sa robil mostík po vytrhnutí, tak sa musia obrúsiť minimálne dva vedľajšie zuby, možno na zub po resekcii by stačilo dať jednu korunku.
    ...nič nepozeraj,zbytočne sa plašíš a chod na resekciu... vela krvi mas aj pri extrakcii, ale pri resekcii sa to všetko zahojí a zub ostane... a je ozaj nutna resekcia/extrakcia?

    Resekcia alebo vytrhnutie zuba?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.