Zavrieť

Porady

daňová kontrola a pokuta

Dobrý deň chcem Vás poprosiť o radu. Budeme mať daňovú kontrolu na DPH za celý rok 2010 a už teraz som tam našla chybičku.. Zle som nahrala faktúru za 300 eur.. a neodviedli sme z nej DPH. Dlžné DPH takto potom robí 47,90 Eur. Na drsr som si vypočítala sankčný úrok a ten je 6,40 Eur. Ale bude nám za to vyrúbená aj pokuta? Alebo len dorúbia to DPH...

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    pokuta a sankčný úrak sa nesčítavajú počítajú sa samostatne. Takže pokuta je vo výške 4,79 eur z toho čo píšete. Takže ak Vám nenajdu nič iné pokuta Vám nebude vyrúbená. Sankčný úrok mi vychádza cca okolo 8 eur. Takže ak nebude iný problém ten Vám takisto nevyrúbia. Čo sa týka dodatočného daňového priznania z pohľadu dane z príjmov z tohto dôvodu podávať nemusíte.
    človiečik Vladimír Ozimý
    Podľa zákona č. 563/2009 Z. z. sa pokuta ani sankčný úrok nevyrúbi ak hodnota nepresiahne 10 eur.

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    a drsr kalkulačka je pravdepodobne na dve veci: na xxxxx a na nič - kedy ju aktualizovali?

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    ibiza Pozri príspevok
    Dobrý deň chcem Vás poprosiť o radu. Budeme mať daňovú kontrolu na DPH za celý rok 2010 a už teraz som tam našla chybičku.. Zle som nahrala faktúru za 300 eur.. a neodviedli sme z nej DPH. Dlžné DPH takto potom robí 47,90 Eur. Na drsr som si vypočítala sankčný úrok a ten je 6,40 Eur. Ale bude nám za to vyrúbená aj pokuta? Alebo len dorúbia to DPH...

    Ďakujem
    po novom: sankčný úrok = úrok z omeškania (§ 156 563/2009) a pokuta = pokuta (§ 155 a § 154 563/2009)
    ak začínajú kontrolu v 2012 idú podľa 563/2009 platného od 01.01.2012 aj keď sa jedná o rok 2010. prechodné ustanovenia sú v § 165 563/2009
    človiečik Vladimír Ozimý
    sankčný úrok je minimálne 15% p.a. tak si to vypočítajte zhruba od splatnosti po teraz a pokuta je 10% z hodnoty tá je nižšia ako 10 eur.

    ibiza je offline (nepripojený) ibiza

    ibiza
    Vladimír Ozimý Pozri príspevok
    sankčný úrok je minimálne 15% p.a. tak si to vypočítajte zhruba od splatnosti po teraz a pokuta je 10% z hodnoty tá je nižšia ako 10 eur.
    takže vlastne počítam v podstate 25% z dlžného DPH? vychádza to zhruba na rok, lebo kontrola bude teraz koncom februára a tá faktúra je v poslednom Q 2010, čiže splatná dph je 25.03.2011. Takže mi to vyšlo cca 11,975 Eur. Očakávala som nejakých 66 minimálne. Tak to nieje také hrozné... Veľmi pekne vám ďakujem.

    ibiza je offline (nepripojený) ibiza

    ibiza
    a ešte jedna vec... budem potom musieť podať dodatočné daňové priznanie k dani z príjmov PO za rok 2010? Za to potom tiež bude pokuta?

    Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

    Sarlotka
    dobrý deň,

    mala som doposial dve danove kontroly a tie boli bez nálezov. V sucasnosti v jednej firme /platitel DPH/ prebieha danova kontrola na dan z prijmu. Danovy urad neuzna jeden naklad pravdepodobne - tak sa vyjadrili, konatel neobhajil,.kontrola ešte nepokracuje ale dopredu sa chcem spytať.. ide o sumu 332 Eur + 63,08 Eur = 395,08 Eura moje otazky su:

    1. dostanem protokol s platobným vymerom, kedže ide o kontrolu dan z prijmu, tak pojde zaplatenie dane vo výške 332*0,19= 63,08 + úrok správne?
    a čo s DPH ? budem mať povinnosť podať dodatočne danove priznanie k DPH? alebo danovy urad zohľadni sam v platobnom výmere aj uplatnenú DPH?

    ďakujem veľmi pekne za rady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.