Zavrieť

Porady

Úroky na nepodnik.účte

Neviete mi poradiť, ako to je s úrokmi na sporožirovom účte, ktorý podnikateľ vyúživa v súvislosti s podnikaním. Daň tam nebola zrazená. Jedná sa o 6,- Sk. Treba to dať k príjmom z podnikania. Diki. Adula
Usporiadat
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Ak si podnikateľ dáva posielať príjmy z podnikania na sporožírový účet, zdanila by som mu aj nos medzi očami
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Ak je to podnikateľ, tak nech si zriadi podnikateľský účet. Potom je to pre nás jednoduchšie a pre neho daňovo čistejšie.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Adula
Neviete mi poradiť, ako to je s úrokmi na sporožirovom účte, ktorý podnikateľ vyúživa v súvislosti s podnikaním. Daň tam nebola zrazená. Jedná sa o 6,- Sk. Treba to dať k príjmom z podnikania. Diki. Adula
Pokiaľ ho používa v súvislosti s podnikaním , tak nemáš o čom rozmýšľať a trápiť sa . Daj to do príjmov a hotovo , 6,- Sk ho na kolená nezloží a štátna kasa nezbohatne , ale bude to mať zahrnuté v príjmoch .Aspoň nikto nebude do toho vŕtať . Ak vôbec by vŕtal.
Aj ja sa prikláňam k názoru , že treba si zriadiť podnikateľský účet a nie využívať sporožírový .
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Evanka
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

benka
Ak je to podnikateľ, tak nech si zriadi podnikateľský účet. Potom je to pre nás jednoduchšie a pre neho daňovo čistejšie.
Nebuďte zlí, veď moc toho nemohol chudák zarobiť, keď mal za rok 6 korún úrokov. Tie poplatky za vedenie účtu nie sú najnižšie. Teraz ale vážne . Prečo mu banka nezrazila z úrokov daň?
Naposledy upravil Evanka : 02.02.06 at 19:58
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Evanka
Nebuďte zlí, veď moc toho nemohol chudák zarobiť, keď mal za rok 6 korún úrokov. Tie poplatky za vedenie účtu nie sú najnižšie.
Evanka a toto sa Ti ako zadarilo ? ha ? Najskôr moja reakcia a potom Tvoja .
0 0
5-ko 5-ko

5-ko je offline (nepripojený) 5-ko

Nic v zlom, pisete ako keby vas za to banky platili, podnikatelsky ucet zakon nevizaduje, ale osobne by som si ja jeden osobny ucet na podnikanie vyhradil, iba na podnikanie
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Evanka
Nebuďte zlí, veď moc toho nemohol chudák zarobiť, keď mal za rok 6 korún úrokov. Tie poplatky za vedenie účtu nie sú najnižšie. Teraz ale vážne . Prečo mu banka nezrazila z úrokov daň? Na bežných účtoch to robí. Nezráža daň na podnikateľských účtoch.
Evanka to som prekvapená , že na podnikateľských účtoch nezráža daň. Ja z môjho podnikateľského účtu vždy platím daň z úrokov , pokiaľ ovšem nejaké mám.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
5-ko
Nic v zlom, pisete ako keby vas za to banky platili, podnikatelsky ucet zakon nevizaduje, ale osobne by som si ja jeden osobny ucet na podnikanie vyhradil, iba na podnikanie
5-ko a čo Ty môžeš vedieť , že či nás neplatí ?:p
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Zita5
Evanka to som prekvapená , že na podnikateľských účtoch nezráža daň. Ja z môjho podnikateľského účtu vždy platím daň z úrokov , pokiaľ ovšem nejaké mám.
Zitka, jasné, máš pravdu, na podnikateľských účtoch sa zráža z úrokov preddavková daň. Idem už radšej asi spať .
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Ak má mesačne daň napr. 0,50 Sk, tak mu banka daň nezrazí, ale za rok to je 6.- Sk. Ak si podnikateľ nechce zriadiť podnikateľský účet ( a pokiaľ je FO a nie je platca DPH, tak ani nemusí) tak nech si nenecháva posielať podnikateľské peniaze na sporožírový účet ale nech prijíma len platby v hotovosti, cez ERP alebo dobierkou. Dúfam že poplatky za vedenie sporožírového účtu potom nedávate do nákladov.
0 0
Adula Adula

Adula je offline (nepripojený) Adula

Až teraz ráno som sa tu objavila pri počítači. Podnikateľ mal zaslané asi 3 príjmy, poplatky som mu nedala do nákladov. Akurát leasing z neho platí a potom pár vkladov a výberov, ktoré som mu dávala buď príjem alebo výdaj na pokladňu. A ešte nejaké inkaso mu sťahujú. On nemá tých položiek veľa, za rok asi 70. Ten účet je napísaný aj na manželku, ale ona tam nemá nič. Takže neviem čo spraviť s tými "slávnymi" 6,- Sk, ide mi o to, aby som to mala správne. Diki. Adula.
0 0
Gituška Gituška

Gituška je offline (nepripojený) Gituška

optimizmus nado všetko
A v ktorej banke má účet ? V hocktorej, keď to nie je podnikateľský účet ani úrok ani poplatky banke nemôžeš účtovať ani do výnosov ani do nákladov.
0 0
Adula Adula

Adula je offline (nepripojený) Adula

Je to slov. sporiteľňa, poplatky som mu nedala do nákladov, tak som to spravila ako som uviedla v príspevku predtým. Takže čo spraviť, nezahrnúť do DP?Diki moc . Adula.
0 0
Gituška Gituška

Gituška je offline (nepripojený) Gituška

optimizmus nado všetko
Ako píšeš, nezahrnúť, nakoľko tam nemá príjmy len z podnikania, tým pádom úroky nie sú len z podnikateľskej činnosti. Aj keď je to len 6,-Sk.
0 0
judy judy

judy je offline (nepripojený) judy

A preco by som napr. nemohla uctovat vsetko vo vyske 50 %
0 0
Gituška Gituška

Gituška je offline (nepripojený) Gituška

optimizmus nado všetko
prečo práve 50% ?
0 0
Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

abel
Ak si podnikateľ dáva posielať príjmy z podnikania na sporožírový účet, zdanila by som mu aj nos medzi očami
Prečo? Veď v zákone nikde nieje uvedené, aký účet má mať podnikateľ otvorený, dokonca myslím, že ani nieje povinnosť vôbec mať nejaký účet. Ak to takto má, je to jeho vec. Ide o to, aby sa z uvedeného účtu vyňali a riadne zaúčtovali výdavky a príjmy súvisiace s podnikaním.
Ja to robím tak, že zaúčtujem podnikateľské položky a všetko ostatné, čo nesúvisí s podnikaním (súkromné platby...) zaúčtujem ako osobná spotreba alebo vklad-neovplyvňujúce daň. Poplatky tiež k tomu rozúčtujem. Úrok... dávam radšej do osobných vecí. Nevidím v tom taký problém.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Fany
Prečo? Veď v zákone nikde nieje uvedené, aký účet má mať podnikateľ otvorený, dokonca myslím, že ani nieje povinnosť vôbec mať nejaký účet. Ak to takto má, je to jeho vec. Ide o to, aby sa z uvedeného účtu vyňali a riadne zaúčtovali výdavky a príjmy súvisiace s podnikaním.
Ja to robím tak, že zaúčtujem podnikateľské položky a všetko ostatné, čo nesúvisí s podnikaním (súkromné platby...) zaúčtujem ako osobná spotreba alebo vklad-neovplyvňujúce daň. Poplatky tiež k tomu rozúčtujem. Úrok... dávam radšej do osobných vecí. Nevidím v tom taký problém.
Fany, a ako si to predstavuješ? Si predstav, že zo 6.- Sk nezaplatíš daň. To mi vychádza na 1,14 Sk, za čo si môžu naši zákonodarcovia kúpiť vo svojom bufetíku rezeň. Síce len bez prílohy, ale predsa. A ty by si urobila taký únik?
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Fany
Prečo? Veď v zákone nikde nieje uvedené, aký účet má mať podnikateľ otvorený, dokonca myslím, že ani nieje povinnosť vôbec mať nejaký účet. Ak to takto má, je to jeho vec. Ide o to, aby sa z uvedeného účtu vyňali a riadne zaúčtovali výdavky a príjmy súvisiace s podnikaním.
Ja to robím tak, že zaúčtujem podnikateľské položky a všetko ostatné, čo nesúvisí s podnikaním (súkromné platby...) zaúčtujem ako osobná spotreba alebo vklad-neovplyvňujúce daň. Poplatky tiež k tomu rozúčtujem. Úrok... dávam radšej do osobných vecí. Nevidím v tom taký problém.
Znenie z PP: Vzhľadom k tomu,že u FO s príjmami podľa §6 ZDP dochádza k inému zdaňovaniu bankou pripísaných úrokov
ako u FO-nepodnikateľa nie je možné používať osobný účet na podnik.účely.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať