Zavrieť

Porady

Úroky na nepodnik.účte

Neviete mi poradiť, ako to je s úrokmi na sporožirovom účte, ktorý podnikateľ vyúživa v súvislosti s podnikaním. Daň tam nebola zrazená. Jedná sa o 6,- Sk. Treba to dať k príjmom z podnikania. Diki. Adula
Usporiadat
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

Melnick
Znenie z PP: Vzhľadom k tomu,že u FO s príjmami podľa §6 ZDP dochádza k inému zdaňovaniu bankou pripísaných úrokov
ako u FO-nepodnikateľa nie je možné používať osobný účet na podnik.účely.
Tak toto hádam nemyslíš vážne. Banky určite spoplatňujú ináč osobné a ináč podnikateľské účty, ale úroky z nich veru musia zdaňovať rovnako podľa § 43 ods.3 písm.a) zákona o DzP. Katija
0 0
Kelis Kelis

Kelis je offline (nepripojený) Kelis

Ahojte PORAĎÁCI,

myslím že som tu správne, keď sa bavíte o podnikateľskom a osobnom účte v banke. Ja mám taký malý problém. Môj klient taktiež nemá podnikateľský účte, jednoducho nie je to podmienkou mať ho zriadený. Myslím že rozhodujú aj poplatky, ktoré sú na podnikateľských účtoch o niečo vyššie ako na osobných. To je teraz ale fuk. Ja podnikateľský účet mám a mám pokoj s účtovníctvo. Účtujem všetko rad radom na základe výpisu, lebo si aj dávam pozor na to, aké pohyby na účte realizujem a tak nemám problém, lebo všetky súvisia s podnikaním. Sem-tam nejaká bočná platba, ale to hádžem buď priamo do spotreby alebo cez priebežné položky do pokladne.
čo sa týka môjho klienta. Viete mi poradiť ako sa účtuje poplatok za vedenie účtu a úroky???Účtujú sa vôbec, teda môže si dať úroky do príjmov a poplatky za vedenie do réžie do výdavkov?Podľa mňa nie. A ako sa vôbec účtuje takýto účet. Nejde to náhodou všetko cez pokladňu???
Napr. úhrada za faktúru za telefón na firmu? Za normálnych okolností to zaúčtujem ako VOZD - réžia z Bú, na podnikateľskom účte. Ako to bude na osobnom. Mám jedno šťastie, že tento účet nemiešal s osobnými úhradami.

Odpíšte mi prosím, je to dosť naliehavé.

ĎAKUJEM, ĎAKUJEM, ĎAKUJEM...
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Katija
Tak toto hádam nemyslíš vážne. Banky určite spoplatňujú ináč osobné a ináč podnikateľské účty, ale úroky z nich veru musia zdaňovať rovnako podľa § 43 ods.3 písm.a) zákona o DzP. Katija
Schválne som napísala, že to mám z publikácie PP . Ale s týmto
názorom som sa stretla nielen tam.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Kelis
Ahojte PORAĎÁCI,
čo sa týka môjho klienta. Viete mi poradiť ako sa účtuje poplatok za vedenie účtu a úroky???Účtujú sa vôbec, teda môže si dať úroky do príjmov a poplatky za vedenie do réžie do výdavkov?Podľa mňa nie. A ako sa vôbec účtuje takýto účet. Nejde to náhodou všetko cez pokladňu???
Napr. úhrada za faktúru za telefón na firmu? Za normálnych okolností to zaúčtujem ako VOZD - réžia z Bú, na podnikateľskom účte. Ako to bude na osobnom. Mám jedno šťastie, že tento účet nemiešal s osobnými úhradami.

Odpíšte mi prosím, je to dosť naliehavé.

ĎAKUJEM, ĎAKUJEM, ĎAKUJEM...
Aj toto je citácia múdrejších odo mňa:p pretože nedošlo k pohybu
peň. prostr. na BÚ podnikateľskom, výdavky podnikateľ zaučtuje formou úhrady v hotovosti /PPD/ a k tomu pripojí výpis osob. účtu cez ktorý bola platba realizovaná .
.
Ale dopĺňam: o osobnom účte jednoducho neúčtuješ.
Naposledy upravil Melnick : 13.02.06 at 14:44 Dôvod: doplnenie údajov
0 0
atramka atramka

atramka je offline (nepripojený) atramka

Melnick, máš s tým dobrú skúsenosť? Keď to tak urobím nebude problém pri kontrole?
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

Melnick
Schválne som napísala, že to mám z publikácie PP . Ale s týmto
názorom som sa stretla nielen tam.
Názor je názor a ten môže byť hociaký. Mňa by zaujímalo o aký paragraf sa toto tvrdenie opiera. Ja vidim v zákone len ten, čo som citovala. Ako to tam zdôvodnili? Katija
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
atramka
Melnick, máš s tým dobrú skúsenosť? Keď to tak urobím nebude problém pri kontrole?
Odmlčala som sa ,no nie preto, že nechcem pomôcť, ale hrabala som sa v PP - v dvoch publikáciách je uvedené to čo som už písala, ale § žiadny.
Ale pozrime sa na to: v DP vo výkaze o maj. a záv. je suma, ktorú máš ku koncu obdobia na BÚ . Ako tam teda chceš dať zostatok osobného účtu?
ten postup s prefoteným výpisom z Os.účtu a následným zaúčtovaním ako hot. platby sa aj mne zdá najschodnejší a najrozumnejší.
Ale priznávam, že sa môžem mýliť.
Ja som klientke navrhla,zriadiť si BÚ.
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

Melnick
Odmlčala som sa ,no nie preto, že nechcem pomôcť, ale hrabala som sa v PP - v dvoch publikáciách je uvedené to čo som už písala, ale § žiadny.
Ale pozrime sa na to: v DP vo výkaze o maj. a záv. je suma, ktorú máš ku koncu obdobia na BÚ . Ako tam teda chceš dať zostatok osobného účtu?
ten postup s prefoteným výpisom z Os.účtu a následným zaúčtovaním ako hot. platby sa aj mne zdá najschodnejší a najrozumnejší.
Ale priznávam, že sa môžem mýliť.
Ja som klientke navrhla,zriadiť si BÚ.
Veď o to ide, že pomýliť sa môžeme, ale je zlé ak domýlime druhých. Viď heslo. Takže paragraf žiadny. To mám najradšej. Problém bude asi v pojmoch. Môj názor je totiž taký, že podnikateľský účet je ten, ktorý oznámim v súvislosti s podnikaním na daňový úrad podľa podľa § 31 ods. 6 zákona 511/1992. A kľudne sa môže v banke volať sporožírový, alebo osobný. Katija
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Katija
Tak toto hádam nemyslíš vážne. Banky určite spoplatňujú ináč osobné a ináč podnikateľské účty, ale úroky z nich veru musia zdaňovať rovnako podľa § 43 ods.3 písm.a) zákona o DzP. Katija
Citujem dań. poradcu :Vzhľadom na to,že u FO s príjmami
podľa §6ZDP dochádza k inému zdaňovaniu bankou pripísa-
ných úrokov/k inému zahrnovaniu do ZD/ ako v prípade FO
-nepodnikateľa, nie je možné používať os.účet na podnik.
účely./Koniec citácie z "1000 riešení/2005
Dopĺňam:
V DP str 2 sa uvádzajú bežné účty v banke,ktoré podnik.používa v súvis-
losti s dosahovaním príjmov. Nie osobné ak chceme ísť do dôsledkov
a tých môžem mať tiež niekoľko, ale uvádzať ich nemusím.Tam si
ukladám financie už zdanené./no mňa sa to netýka /
Naposledy upravil Melnick : 16.02.06 at 21:41 Dôvod: Dopĺňam
0 0
rems rems

rems je offline (nepripojený) rems

žena
No teda, hezky se tady hádáte! Trošku jsem se začetla a jak přemýšlím, tak přemýšlím, myslím, že máte trošku pravdu obě dvě. No já bych asi tedy taky soukromé účty do účetnictví netahala. Už jen pro to, že se opravdu musí nahlašovat na DÚ, jak psala Katija, no a z toho vyplývají jenom problémy u případných kontrol, ty náklady za vedení účtu se musí složitě krátit, prokazovat příjmy, které s podnikáním nesouvisí atd.... Myslím, že je na každém, jak je zvyklý tyto problémy řešit, učíme se stále novým "kejklům" a nakonec se dá zaúčtovat úplně všechno. Ale v tomto případě se přikláním k Melnickovi, taky bych to dala přez pokladnu a ten účet bych vůbec nezohledňovala. No, to je jenom můj názor. Mějte se fajn!
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

Melnick
Citujem dań. poradcu :Vzhľadom na to,že u FO s príjmami
podľa §6ZDP dochádza k inému zdaňovaniu bankou pripísa-
ných úrokov/k inému zahrnovaniu do ZD/ ako v prípade FO
-nepodnikateľa, nie je možné používať os.účet na podnik.
účely./Koniec citácie z "1000 riešení/2005
Škoda, že si to neodcitovala celé a do slova hneď. To že pod iným zdaňovaním myslia vlastne iné zahňovanie úrokov do ZD je tam podstatné. To je pravda. Katija
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

rems
No teda, hezky se tady hádáte! Trošku jsem se začetla a jak přemýšlím, tak přemýšlím, myslím, že máte trošku pravdu obě dvě. No já bych asi tedy taky soukromé účty do účetnictví netahala. Už jen pro to, že se opravdu musí nahlašovat na DÚ, jak psala Katija, no a z toho vyplývají jenom problémy u případných kontrol, ty náklady za vedení účtu se musí složitě krátit, prokazovat příjmy, které s podnikáním nesouvisí atd.... Myslím, že je na každém, jak je zvyklý tyto problémy řešit, učíme se stále novým "kejklům" a nakonec se dá zaúčtovat úplně všechno. Ale v tomto případě se přikláním k Melnickovi, taky bych to dala přez pokladnu a ten účet bych vůbec nezohledňovala. No, to je jenom můj názor. Mějte se fajn!
To nie je hádka, len si vysveľlujeme pojmy. Aj na to tu porada je. Maj sa pekne.Katija
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Katija
To nie je hádka, len si vysveľlujeme pojmy. Aj na to tu porada je. Maj sa pekne.Katija
Veď nám obom ide o to, aby niekto nepohorel na takej veci ako
je osobný účet. Ja som sa už radšej išla skryť .

Ha,Ha.pozdravujem.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať