Zavrieť

Porady

SZCO len 2mesiace v roku

Dobry den, chcela by som Vas poprosit o radu s vyplnanim danoveho priznania FO typ B. K odpovediam na tieto otazky sa bohuzial neviem dopatrat.
1.Ak som bola minuly rok zivnostnikom iba posledne dva mesiace 2011, mozem uplatnit nezdanitelnu cast zakladu dane na danovnika v plnej vyske? (akoze za cely rok?)
2.Ak som prevaznu dobu szco pracovala v zahranici, stravne v zahranici mozem uplatnit v plnej vyske? A za vsetky dni v tyzdni alebo len za odpracovane dni?
3.Ak uplatnim vydavky vo vyske 40% z uhrnu prijmov – musim ich preukazovat aj danovymi dokladmi?
4.Ak DP budem riesit preukázatelnými výdavkami, mozem ich odratat v plnej vyske?
Prosim Vas poradte
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Adika112233 Pozri príspevok
    Chapem....dakujem. A este ak teda mozem uplatnit nezdanitelnu cast na danovnika v plnej vyske, plati to aj na zdravotne poistenie-teda mozem odpocitat zdravotne za 12 mesiacov? Zvysok roka teda desat mesiacov-dobrovolne nezamestnany - zdravotne platene z vlastneho vrecka v tej istej hodnote ako u SZCO.
    zdr.poistenie samoplatitela nemôžeš uplatniť ako VOZD pri príjmoch zo živnosti (§ 6).

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    1 /áno
    2 /????
    3/40% paušl. výdavky sú bez dokladovania.....
    4/samozrejme, ak slúžili na dosiahnutie, udržanie a zabezpečenie príjmu.....

    Adika112233 je offline (nepripojený) Adika112233

    Adika112233
    Dakujem velmi pekne za rychlu odpoved, velmi mi pomohla
    No a tá druhá otázka: montazne prace robene v zahranici, kde je stravne na den 45€. Za ucelom vykonania prace bol pobyt v zahranici 3tyzdne, to znamená, ze vydavky na stravne su 21dni x 45€? v plnej vyske odpocitatelne?

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Ano,
    ak sa robí JU alebo danová evidencia.
    Pri paušalnych výdavkoch je 45x21dní zbytočnosť.

    Adika112233 je offline (nepripojený) Adika112233

    Adika112233
    Chapem....dakujem. A este ak teda mozem uplatnit nezdanitelnu cast na danovnika v plnej vyske, plati to aj na zdravotne poistenie-teda mozem odpocitat zdravotne za 12 mesiacov? Zvysok roka teda desat mesiacov-dobrovolne nezamestnany - zdravotne platene z vlastneho vrecka v tej istej hodnote ako u SZCO.

    SZCO len 2mesiace v roku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.