Zavrieť

Porady

dan z prijmu FO - praca v UK, prijme z prenajmu v SR

Dobry den, prosim Vas o radu v otazke dani z prijmov FO typu B
Som zamestnana v UK uz 6 rokov. Mam na Slovensku stale trvaly pobyt a tiez mam na Slovensku staly prijem - z prenajmu. Avsak mam problem s otazkou, v kt. krajine som domicil, alebo do kt. skupiny patrim.
Patrim medzi Nerezidentov zo zdrojom na uzemi SR, alebo je to dan z prijov - trvaly pobyt v tuzemsku? Na Slovensko chodim len na dovolenky, najdlhsie obdobie 2 tyzdne.
Nie som si ista, ci mam toto danove priznanie stale robit prihlasenim a potom vynatim prijmov zo zahranicia alebo mam priznat len prijmy z prenajmu. Poradite mi, prosim Vas? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    optimistka je offline (nepripojený) optimistka

    optimistka optimistka
    podla mna si rezidentom SR, máš tu trvalý pobyt a ak si nepoziadala a nemáš priznaný domicil vo VB, tak nejaký musís predsa mat, kde budes zdanovat celosvetové príjmy, vo VB si danovnikom s obmedzenou danovou povinnostou

    optimistka je offline (nepripojený) optimistka

    optimistka optimistka
    máš možnosť si vybrať metódu zdanenia, ktorá je pre teba výhodnejšia
    pri prijímoch z prenájmu za rok 2011 nemáš možnosť uplatniť si nezdaniteľnú sumu, je to tzv. neaktívny príjem
    Neaktivny prijem? Takze sa nieco zmenilo s porovnanim s minulorocnym zdanovanim prijmov z prenajmu? Ktoru nezdanitelnu ciastku myslis?

    ingak je offline (nepripojený) ingak

    ingak
    Tento rok sa uz neuplatnuje nezdanitelna ciastka na tzv. neaktivne prijmy, uplatnuje sa len na aktivne prijmy - zo zamestnania, z podnikania.
    Ide o nezdanitelnu ciastku na danovnika.
    naozaj? to som nikde nenasla. Taktiez...vyplnila som danove priznanie z danoveho uradu (E-Dane) a tam mi vypocitalo odpocitatelnu polozku na danovnika, i ked mam iba prijmy z UK a prenajmu. Mozete mi prosim povedat, kde je to uvedene, ze prijmy z prenajmu su neaktivne a nemozem si uplatnit odpoc.polozku na danovnika? Danove priznanie je uz odovzdane, a ak to je tak, je to zle. Co mam urobit? Dakujem velmi pekne za pomoc
    A ak sa smiem opytat, co s tym mam urobit? takze ak mam len prijmy zo zahranicia a z prenajmu, nemozem v danovom priznani vypocitat odpoc.polozku na danovnika? Nemam ju tam vobec davat? Alebo ju mozem uznat len z prijmu zo zahranicia, bez prenajmu? t.j. riadok 81, 82 Dakujem

    dan z prijmu FO - praca v UK, prijme z prenajmu v SR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.