Zavrieť

Porady

Chcem dať výpoveď a čerpať dovolenku, ovplyvní to aj dovolenku v ďalšej práci?

V práci chcem dať výpoveď dohodou.Chcem si však vyčerpať dovolenku nejakých 6 dní...má to vplyv na moju nasledujúcu dovolenku v novej práci?budem ju mať rovnako 20 dní?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    výpoveď dohodou neexistuje, pravdepodobne sa chceš dohodnúť § 60 ZP , ukončenie PPV dohodou na ukončení PPV.....
    dovolenku u nového zamestnávateľa dostaneš podľa toho, ako dlho budeš zamestnaná, či odpracuješ aspoň 60 dní v roku.....ale určute za r. 2012 ju nebudeš mať v ročnom nároku 20 či 25 dní....(bude kratšia, nakoľko nie si zamestnaná celý kal. rok)

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Vypoved dohodou neexistuje.
    Pri ukonceni PP dohodou je potrebe sa so zamestnavatelom dohodnut, nielen na tom ukoncnei ale aj na ceprani dovolenky.
    Dovolenka sa pri zmene zamestnania pocita pomerne k odpracovanemu casu v jendotlivych zamestnaniach.
    Cize ak niekde pracujem 6 mesiacov, mam narok na polovicu z rocneho naroku dovolenky, ak 12 mesiacov, tak na cely.
    Ak odpracujem menej ako 60 dni, tak len na dovolenku za odpracovane dni.

    lubicakv je offline (nepripojený) lubicakv

    lubicakv
    Jasné zle som sa vyjadrila.
    Takto....u predošlého zamestnávateľa mám odrobený rok a pol.
    V tento rok si vyčerpám 7 dní dovolenky

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    lubicakv Pozri príspevok
    Jasné zle som sa vyjadrila.
    Takto....u predošlého zamestnávateľa mám odrobený rok a pol.
    V tento rok si vyčerpám 7 dní dovolenky
    Z nároku za rok 2012 ? K akému dátumu končíš pracovný pomer ?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    lubicakv Pozri príspevok
    1.3.2012
    Ku koncu febr. máš nárok na 2/12 z 20, 20/12x3, ak nastúpiš u nového napr. hneď od 1.4. a budeš tam do konca roka, budeš mať nárok na 10/12. A končíš určite k poslednému dňu v mesiaci február, nie k 1.3.
    Naposledy upravil Tweety : 20.02.12 at 08:51

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    lubicakv Pozri príspevok
    1.3.2012
    Do konca februara ti vznikne v roku 2012 narok len na dovolenku za odpracovane dni, a to na 1/12 za kazdych 21 odpracovnych dni.
    Ak teda nebudes PN, OCR, vznikne ti narok na 2/12 rocneho naroku, co je 20/12*2 = 3,5 dna.

    Ak teda necerpas este dovolenku z roku 2011 ... tak narok na 7 dni dovolenky nebudes mat.
    Precerpanu dovolenku budes musiet pri ukonceni PP vratit, tak si to dobre spocitaj.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ...a zas Ti budú chýbať dni, aby si mala nárok na dovolenku

    A nerozumiem ešte jednej veci, chceš ukončiť PP dohodou a zamestnávateľ o tom vie? Bude s tým súhlasiť? A to mu chceš oznámiť posledný deň?

    lubicakv je offline (nepripojený) lubicakv

    lubicakv
    Takto....nástup do novej práce mám 1.3.Avizovala som mu,čo chcem spraviť,ale oficiálne sa o tom budeme baviť v stredu.
    Vo štvrtok končím poobednou a na nasledujúce dve nočné si chcem vziať dovolenku.Potom mi padá dva dni voľno a 28 a 29 ranná...na tie však už nechcem nastúpiť,ale nárok na dovolenku nemám,preto by som chcela ukončiť pracovný pomer k 28.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    lubicakv Pozri príspevok
    Takto....nástup do novej práce mám 1.3.Avizovala som mu,čo chcem spraviť,ale oficiálne sa o tom budeme baviť v stredu.
    Vo štvrtok končím poobednou a na nasledujúce dve nočné si chcem vziať dovolenku.Potom mi padá dva dni voľno a 28 a 29 ranná...na tie však už nechcem nastúpiť,ale nárok na dovolenku nemám,preto by som chcela ukončiť pracovný pomer k 28.
    Potom ti ale 29.2. bude chybat v zdravotnom poisteni, budes sa musiet prihlasit v ZP ako samoplatca a doplatit ho.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    lubicakv Pozri príspevok
    Takto....nástup do novej práce mám 1.3.Avizovala som mu,čo chcem spraviť,ale oficiálne sa o tom budeme baviť v stredu.
    Vo štvrtok končím poobednou a na nasledujúce dve nočné si chcem vziať dovolenku.Potom mi padá dva dni voľno a 28 a 29 ranná...na tie však už nechcem nastúpiť,ale nárok na dovolenku nemám,preto by som chcela ukončiť pracovný pomer k 28.
    Ak 28. nenastúpiš, prac.pomer končí 27.2. Ako samoplatitel si musíš doplatiť za dva dni

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.