Zavrieť

Porady

urbár

Ahojte,prosím o radu. Sme pozemkové spoločenstvo-urbár s právnou subjektivitou, plátcovia DPH. So všetkými našimi urbárnikmi máme podpísané splnomocnenie,na základe ktorého ich máme zastupovať pri akomkoľvek nakladaní s pozemkom/prenajímať ho, podpisovať kúpne zmluvy..../Ako mám zaúčtovať predaj pozemku, doteraz ich účtovala účtovná firma a tá používala zápis pri predaji pozemku 311/364, mne sa to zdá úplne divné či?? Prosím o skorú odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    mončika Pozri príspevok
    Ahojte,prosím o radu. Sme pozemkové spoločenstvo-urbár s právnou subjektivitou, plátcovia DPH. So všetkými našimi urbárnikmi máme podpísané splnomocnenie,na základe ktorého ich máme zastupovať pri akomkoľvek nakladaní s pozemkom/prenajímať ho, podpisovať kúpne zmluvy..../Ako mám zaúčtovať predaj pozemku, doteraz ich účtovala účtovná firma a tá používala zápis pri predaji pozemku 311/364, mne sa to zdá úplne divné či?? Prosím o skorú odpoveď.
    Ak touto cestou naozaj došlo k predaju pozemku, tak peniaze nejdú ani do základu dane spoločenstva. Lebo pozemky nie sú majetkom urbáru - spoločenstva, ale jednotlivých členov. Z toho dôvodu by sa predaj mal účtovať rovno ako záväzok na rozdelenie členom a určite k nemu nepatrí DPH. Zápis 311/364 je správny. Možno 311 by som nahradil radšej nejakou 378, ale 364 je správne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.