Zavrieť

Porady

Faktúra k prijatej zálohe z ČR - tovar s inšt. a montážou

Dobrý deň,
nenašla som tu odpovede na môj problém, preto pridávam otázku:
Vystavila som zálohovú faktúru v CZK zahraničnému partnerovi za tovar s inštaláciou a montážu (nie tovar podľa par. 43 ani službu). On ju zaplatil na 3x (2.11., 7.11., 23.11). Vystavila som mu daňový doklad k prijatej zálohe s dátumom 23.11.2011. Vstupuje tento doklad - záloha do súhrnného výkazu? Ako zaúčtovať tento doklad? Neviem si s tým poradiť, lebo keby som len zaúčtovala 324 AE/324 AE, mám problém aké kurzy použiť, keďže kurzové rozdiely pri preddavkoch sa nepočítajú. Účtovať vôbec tento doklad, alebo len zaevidovať - neviem síce ako v Omege ...
Prosím poraďte kto s tým máte skúsenosti ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mariama27 je offline (nepripojený) mariama27

    mariama27
    Ja by som vystavila na každý dátum daňový doklad k prijatej platbe ocenený v CZK, kurzom akým ti došla úhrada. Zaúčtuješ úhradu na 324/221, ostanú ti preddavky ocenené kurzom akým ti došli úhrady. Do SV ani do DPH to nejde.

    Janusa je offline (nepripojený) Janusa

    Janusa
    ... no prijatie zálohy účtujem na 221/324, preddavky ocenené kurzom došlej platby zaúčtované teda mám ... Jedná sa mi o zaúčtovanie daňového dokladu, či len preúčtovať 324/324 AE (z prijatých platieb napr. na zaúčtované platby) alebo doklad neúčtovat, len zaevidovať ...
    A vieš mi napísať aj paragraf podľa ktorého sa posudzuje tovar s inštaláciou a montážou, ja dávam na fa par. 13. Je pravda že pri zozname tovarov a služieb patriacich do SV sa tovar s inštaláciou a montážou neuvádza, ale nemám to potvrdené ani z DÚ ...

    Faktúra k prijatej zálohe z ČR - tovar s inšt. a montážou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.