Zavrieť

Porady

Cestovné náhrady

Dobrý deň.Potrebujem poradiť od skúsených učtovnikov.Živnostník pracujúci u Nemecku mi doniesol doklady na spracovanie a minulý rok prihlásil svoje auto na daňový úrad aby si mohol uplatniť náhrady za 1 km jazdy.Dal mi bločky z benzínu.Prosím poraďte mi správny postup ako to mám robiť.Mám urobiť knihu jázd na km do DE a späť.Treba rozlíšiť aj v ktorom štáte koľko prešiel km?A potom cenu PHM môžem dať ako na bločkoch? Som z toho jeleň.Vďaka za každú odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Anička,
    to poznám, ale toto Ti nevyráta náhradu za použitie vozidla. Je to len cesťák.
    Skús toto či ti nepomôže https://cep.assecosolutions.sk/cep/m...velCommand.htm
    Naposledy upravil Xanti : 02.03.12 at 05:53

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Adela,
    Anička nepíše, že auto zaradil do majetku spoločnosti ... píše o tom, že prihlásil auto na DU.
    Takže si chce uplatňovať náhradu za km 0,183 eur + spotrebovanú PHM. Takže ja by som povedala, že treba robiť cestovné príkazy na tieto cesty. Pričom cena spotrebovanej PHM sa bude vyčíslovať z týchto bločkov za PHM-.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Anička,
    tu si stiahni tlačivo http://www.porada.sk/t6563-p2-cestov...tml#post322042 kde môžeš robiť cestovné príkazy a aj Ti to preráta nárok pri použití OMV na základe spotreby podla TP a ceny PHM

    anicka29 je offline (nepripojený) anicka29

    normálna baba.ktorá sa chce učiť od skúsenejších ...viac anicka29
    Ozaj nikto nevie poradiť?

    AdelaS je offline (nepripojený) AdelaS

    AdelaS
    Anička,
    máš niekoľko možností:
    1) môžeš mu zohľadniť všetky "pracovné cesty", musíš viesť knihu jázd - Nemecko a späť - potom prepočítavaš klasickým postupom cez spotrebu v technickom preukaze, priemer z bločkov a prejdené kilometre - stačí robiť na konci mesiaca.
    2) ak má GPS a dá sa presne odsledovať, ktoré cesty boli súkromné a ktoré pracovné, môžeš mu započítať všetku spotrebu i nadspotrebu.
    3) pre teba by bolo asi najjednoduchšie použiť 80%-ný paušál, kedy z nákladov na PHL zaúčtuješ 80% a nemusíš sa trápiť s knihou jázd.
    Pomohlo?

    anicka29 je offline (nepripojený) anicka29

    normálna baba.ktorá sa chce učiť od skúsenejších ...viac anicka29
    Ďakujem za odpovede pomohlo mi to akým smerom sa mám uberať.Rada by som si pozrela ten Cestovný príkaz ale hrám sa s tým už asi hodinu a nič.Zrejme nemám exel

    anicka29 je offline (nepripojený) anicka29

    normálna baba.ktorá sa chce učiť od skúsenejších ...viac anicka29
    Od obeda sa v tom hrabem a niečo som našla.Neviem či je to niečo také čo si poslala ty ale keď si nájdeš čas tak nakukni http://www.cestovnyprikaz.sk/.Možno to niekomu tiež pomôže.

    anicka29 je offline (nepripojený) anicka29

    normálna baba.ktorá sa chce učiť od skúsenejších ...viac anicka29
    Ďakujem je to fakt super program.Už roky sa trápim výpočtom cesťákov ručne, ale vďaka ochotný a skúseným ľuďom v porade to bude ľahšie.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Akurát, že mne tam nešlo vyrátať náhradu za benzín či naftu, asi som to robila zle

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.