Zavrieť

Porady

porušenie prac. disciplíny

Dobrý deň, chcel by som sa informovať, ohľadom nahlásenia PN zamestnávateľovi.
Bol som vyrozumený, že ak je niekto práceneschopný tak je povinný nahlásiť PN do 3 dní. Začal som maródovať, 20.2.2012, s tým že som papiere o práceneschopnosti poslal zamestnávateľovi po kolegovi ešte v deň začatia PN(t.j. 20.2.2012). U Lekára som objednaný nebol už dlhú dobu mám zdravotné problémy a tak po dlhej úvahe som sa rozhodol navštíviť lekára.
Donieslo sa my do uší, že je to závažné porušenie pracovnej disciplíny?
Ďakujem za opoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    gbellini Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcel by som sa informovať, ohľadom nahlásenia PN zamestnávateľovi.
    Bol som vyrozumený, že ak je niekto práceneschopný tak je povinný nahlásiť PN do 3 dní. Začal som maródovať, 20.2.2012, s tým že som papiere o práceneschopnosti poslal zamestnávateľovi po kolegovi ešte v deň začatia PN(t.j. 20.2.2012). U Lekára som objednaný nebol už dlhú dobu mám zdravotné problémy a tak po dlhej úvahe som sa rozhodol navštíviť lekára.
    Donieslo sa my do uší, že je to závažné porušenie pracovnej disciplíny?
    Ďakujem za opoveď
    A odovzdal doklad o DPN zamestnávateľovi? Možno nie a preto hrozia porušením PD. Ty sám si PN oznámil?

    gbellini je offline (nepripojený) gbellini

    gbellini
    odovzdal práveže, ešte v ten deň ako som začal maródovať. No oznámil som to tým, že som poslal PN do práce, a ak sa pýtaš na to či som telefonoval do firmy tak nie.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    gbellini Pozri príspevok
    odovzdal práveže, ešte v ten deň ako som začal maródovať. No oznámil som to tým, že som poslal PN do práce, a ak sa pýtaš na to či som telefonoval do firmy tak nie.
    Dočasná PN nemôže byť považovaná za porušenie PD. Ak majú o nej doklad, neporušil si nijakú povinnosť.

    gbellini je offline (nepripojený) gbellini

    gbellini
    a čo ak dôjde na to, že my dajú predsa len podpísať porušenie pracovnej disciplíny, som rozhodnutý ju nepodpísať!!! aké dôsledky môžu voči mne vyvodiť?

    porušenie prac. disciplíny

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.