Zavrieť

Porady

Každý raz musel začať...

Zdravím , založil som si firmu ( stavebnú, nieje to však jej prioritná činost ) , chcem sa zaoberať výstavbou rodinných domov od základu,rekonštrukcie bytov,domov a iných objektov,zateplovanie rodinných domov,omietky,fasády,obklady,dlažby,zamková dlažba, nejaké tie terénne upravy atd... Partiu mám , zákazky by boli tiež ale teraz ma napadá otázka , ake náradie pokupovať predsa nemôžem chlapov poslať chodte spravit hento a toto a hento tamto ... Peniaze sú taktiež . Nejaké základné nástroje vŕtačky,kladiva, atd... Ide mi však o značku a kvalitu výrobcov. čo máte odskúšané aby som nekupoval zbytočné čereppy a potom aby som nevyhadzoval peniaze do luftu a buchal si hlavu o stenu a zase aby som nekupoval zbytočnosti lebo ja ked cosi vidim kupim si aj tu najk***tnejšiu vec na svete. Vdaka súrne
Naposledy upravil scooors : 06.03.12 at 18:24
Usporiadat
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Za chvíľu sa tu objaví "220870"

ten má stavebnú firmu, on ti poradí.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Bohužiaľ toto je reálny obraz slovenského stavebníctva.
6 0
day day

day je offline (nepripojený) day

mate zamestnaneho neakeho odbrnika, majstra kto vam to bude viest? t.z. riadit prace, pracovne postupy, nakup a spracovanie materialov?
0 0
scooors scooors

scooors je offline (nepripojený) scooors

áno ľudí nato mám , avšak prisľúbil som im že im všetko zabezpečím .Nejde mi ošklbať nejakého človeka o pár stoviek € ale ide mi o meno , ktoré si(dúfam časom vybudujem) do riti všetci ste ostrí ale pozrite sa aj vy na seba v úplných začiatkoch , neverím ani jednému čo všetko vedel a vedel kam ma íst a co urobiť ... Chcem som len ľudsky poradiť a pomôcť ... Nič iné ...
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

ked ho mate, sadnite spolu do auta a nakupujte, on bude vediet najlepsie s cim sa mu dobre robi
2 0
scooors scooors

scooors je offline (nepripojený) scooors

Vieš ak ti mám pravdu povedať nechcel som byť až za takého tupca... Ide mi napr. Fakt základ ktorý mam nakupit , aké značky mam kupovat a ktoré mam naopak obchádzať .
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

neblazni, ty ked mas cloveka ktoremu doverujes - majstra, co musis mat, bez toho nezacinaj, sadnite si, definujte co chcete robit, naradie co k tomu potrebujete a kupujte

necuduj sa, v stavebnictve je vela fuserov a 220870 sa snazi pozdvihnut padnutu mienku o majstroch stavbaroch
0 0
scooors scooors

scooors je offline (nepripojený) scooors

Radsej by som ocakaval SS s instrukciami comu sa vyhnut a co kupit od neho ako takýto flame
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

co kupit od koho?
0 0
scooors scooors

scooors je offline (nepripojený) scooors

poradiť ktoré značky , aké veci asi zhruba nie presne proste co sa mi zíde pri rekonstrukcii,stavbe , (samozrejme ze nie zajtra pojdem postavit panelak.) ... ale ako vidím budem sa musieť spolahnut sam na seba
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

naradie profi (bosch, hilti, makita, dewalt, ... profi), stroje ti neporadim, neviem co chces vsetko robit, drobnosti a OPP toho je na kazdom rohu, zeleziarstva, rempo, prohand, ....
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Su aj pozicovne. Tazko budes moct mat vsetko, aj zabehane firmy si poziciavaju.

A necuduj sa, ze ta tu kolegovia maju za neschopneho amatera. Ako my mame vediet, na co sa chces specialozovat? Asi iny vercajk potrebujes na zamkovu dlazbu a iny na rezanie panelov. Ty sam musis vediet, ci chces mat miesacku, alebo si nechas vzdy dovist mixer...
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

napr.: ramirent (ten je na celom SK)
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Pre toto som sa nikdy neodhodlal zakladat stavebnu firmu Stavbari urcite chapu, co tym myslim
1 0
scooors scooors

scooors je offline (nepripojený) scooors

No zo začiatku , sadrokartón , obklady , zamkova dlažba a také veci , postupne chcem prejsť aj na iné veci , nechcem všetko za jeden deň. Ale vdaka za každú radu
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

ja by som kupil nejaký Flipper /rezačka na dlažbu/ jeden poriadný s čerpadlom a chladením vodou, ďalej menšie rezačky,také shitovejšie možu byť ,miešače na maltu elektrické, čo sa týka elektrického náradia tak by som kupoval nejakú strednú triedu pozeral by som na výkon čím väčší výkon,tým viac vydrží,

a pokiaľ by som mal kupiť náradie ktoré by som mal použíť tak 1x za mesiac,tak čím lacnejšie myslím tým nejakú karbobrúsku

ďalej treba mať dobrú dodávku aby si mohol voziť material aj chlapov a naradie a samozrejme náklady odpisovať /PHM/

ďalej asi podľa potreby , ale vždy podĺa zásady,že to náradie ,ktoré budem najviac používať tak čím trvácnejšie a kvalitnejšie

Z požičovne by som nebral nič, nebudem predsa podporovať nejakých vychcancov...
Naposledy upravil Indeed : 07.03.12 at 05:02
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

osobne si myslim, ze najvacsi stavebny boom je uz za nami. Ked neboli ludia na stavby domov tak to preto , ze sa robili dialnice. dovolim si odhadnut, ze tento rok sa iste veci zmenia.
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

Práveže bez kvalitnej uhlovej brúsky sa nezaobídeš, takmer pri každej práci. Pritom to nestojí veľa. Tu neušetríš, akurát stratíš, keď nebude čím robiť. Takisto treba dobré vŕtacie a sekacie kladivo, aku vŕtačku(Makita, Metabo Hilti Bosch). Treba aj kvalitné vodováhy napr. Sola, Horizont...
Požičovne použiť na vercajg, ktorý je drahý a využívaš ho len občas. Ja som naopak rád že existujú požičovne, lebo napr načo by mi bola "žaba" na hutnenie, keď ju použijem raz za rok?
Nekupuj rezačku na obklady a dlažbu za 30Eur. Cena dobrej rezačky začína pri 200Eurách.

Ale to hlavné. Ak chceš mať dobré meno ako píšeš potrebuješ kvalitných majstrov. A tu vidím problém. Pretože kto má dobrú robotu, tak má zákaziek habadej a nepotrebuje byť niekde zamestnaný.
0 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

scooors Pozri príspevok
áno ľudí nato mám , avšak prisľúbil som im že im všetko zabezpečím .Nejde mi ošklbať nejakého človeka o pár stoviek € ale ide mi o meno , ktoré si(dúfam časom vybudujem) do riti všetci ste ostrí ale pozrite sa aj vy na seba v úplných začiatkoch , neverím ani jednému čo všetko vedel a vedel kam ma íst a co urobiť ... Chcem som len ľudsky poradiť a pomôcť ... Nič iné ...
Do riti, ale však Ty si ešte ostrejší. Chceš rady zadara, a ešte vykrikuješ. Stavebná firma, ak ju chceš začať, vyžaduje vcelku slušne prepracovaný podnikateľský zámer. A splnomocneného zástupcu, ak nie si vybavený práve odbornosoťou v stavebníctve. Na každú stavbu, či rekonštrukciu, či len opravu potrebuješ zmluvu o dielo a rozpočet stavby. To teda znamená, že sa môžeš predzásobiť a potom nakupovať. A tak očakávam, že si prídeš vypýtať návrhy na všetky príslušné zmluvy, rozpočtára, stavbyvedúceho a účtovníka, čo vie tie stavby zaúčtovať. Si pre začiatok fakt dobrý. Aj šetrný. Aj vďačný. Tak sa pýtaj, som ekonóm investičiar, ja fakt pre Teba aj dušu hriešnu vypľujem. Práve som Ti ľudsky poradila a pomohla. Nič iné.
1 0
petermikuláš petermikuláš

petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

scoors bez urážky, ale toto fakt nechápem, Vy zakladáte stavebnú firmu a neviete čo si máte kúpiť? Do frasa, ale veď to je rovnaká .ujovina, ako keď ja som pred rokmi otváral špecializovanú ambulanciu a pýtal by som sa na porade, že aké prístroje si do nej mám kúpiť. no ale do kelu veď keď otváram ambulanciu tak to musím vedieť a nie sa pýtať cudzích ľudí na porade. Veď kto už to má vedieť ak nie ten kto ide poskytovať konkrétne služby.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať