Zavrieť

Porady

Dobropis - faktúra z roku 2005

Prosím o radu. Práve dnes nám bola vrátená zásielka poštou, ktorú zákazník neprevzal. Bola na úložnom stredisku v Trnave. Nevedia si vysvetliť, ako je možné, že ak ju odberateľ neprevzal, prečo sa nevrátila odosielateľovi. To je ale nepodstatné. Mám totiž problém ako túto vystavenú faktúru z roku 2005 z mesiaca júl dostať z účtovníctva. Možem teraz v januári vystaviť dobropis s textom zásielka vrátená z úložného strediska - neprevzatá a uplatniť si odpočet DPH až v januári 2006 teraz totiž vystavým opravu. Za odpoveď ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    ADA
    Prosím o radu. Práve dnes nám bola vrátená zásielka poštou, ktorú zákazník neprevzal. Bola na úložnom stredisku v Trnave. Nevedia si vysvetliť, ako je možné, že ak ju odberateľ neprevzal, prečo sa nevrátila odosielateľovi. To je ale nepodstatné. Mám totiž problém ako túto vystavenú faktúru z roku 2005 z mesiaca júl dostať z účtovníctva. Možem teraz v januári vystaviť dobropis s textom zásielka vrátená z úložného strediska - neprevzatá a uplatniť si odpočet DPH až v januári 2006 teraz totiž vystavým opravu. Za odpoveď ďakujem.
    Pokiaľ máš doklad o tom , že skutočne to tak bolo ako píšeš , tak dňom vrátenia zásielky by som vystavila dobropis , priložila všetky doklady o zásielke a uplatnila ho v 1/2006 .

    Neviem či sa mýlim , ak áno prosím opraviť . Ale ja by som sa uberala týmto smerom ako som písala .

    Poznámka : to Vám úhrada pohľadávky vôbec nechýbala za tú dobu ? Nepátrali ste .

    ata111 je offline (nepripojený) ata111

    ata111
    Súhlas so Zitou 5. Taktiež zasielam tovar na dobierku a stáva sa mi to častejšie. Doložím k dobropisu /ktorý nikam a nikomu neposielam, nakoľko niet komu/ doklad z pošty o vrátení zásielky. Spravidla aj platím za vrátenie zásielky, takže je to jednoznačné i dátumovo. Dobropis uplatňujem v tom mesiaci, kedy mám doklad o vrátení zásielky.

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    ata111
    Súhlas so Zitou 5. Taktiež zasielam tovar na dobierku a stáva sa mi to častejšie. Doložím k dobropisu /ktorý nikam a nikomu neposielam, nakoľko niet komu/ doklad z pošty o vrátení zásielky. Spravidla aj platím za vrátenie zásielky, takže je to jednoznačné i dátumovo. Dobropis uplatňujem v tom mesiaci, kedy mám doklad o vrátení zásielky.
    Daň opravujete v daňovom priznaní za zdaňovacie obdobie v ktorom ste vyhotovili doklad o oprave= dobropis.
    Chcem len naznačiť, že to nemusí byť striktne v tom zdaňovacom období, kedy máte doklad o vrátení zásielky.

    ADA je offline (nepripojený) ADA

    ADA
    Ďakujem za odpoveď. Pravidelne sa posielali upomienky o nezaplatení faktúry. Zákazník to ignoroval a až v roku 2006 keď sa zasielalo odsúhlasenie pohľadávok povedal, že on taký tovar nikdy neprevzal. Nastal problém u pošty, že tá to vôbec neposlala späť ale priamo do ich úložne zásielok do Trnavy. Nám sa zásielka nevrátil a zákaznik ju tiež nemal. Začarovaný kruh. Nakoniec sa to však vyriešilo. Ešte raz dik za odpoveď.

    Dobropis - faktúra z roku 2005

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.