Zavrieť

Porady

povinnosť pečiatky s.r.o. ?

Prosím Vás, keď podáva spoločnosť s ručením obmedzeným, ktorá vznikla v r. 2011 (ale v tomto roku ešte nevykonávala činnosť, teda neposkytovala služby ani nepredávala tovar) , nemá ešte vyhotovenú pečiatku,ale ideme robiť daňové priznanie a výkazy, má povinnosť mať na týchto výkazoch pečiatku? či ju musíme dať narýchlo vyrobiť..

ďakujem pekne vopred za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Nechápavú tetušku by som vyzvala k písomného odôvodneniu , prečo jej k šťastiu chýba pečiatka .

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Ivenka Pozri príspevok
    V prvom rade ako mášš napísané v ob.registri či k podpisu dávaš aj pečiatku. Ale, tety naDU to niekedy nechápu, tak im tam treba ručne tlačeným písmom napísať názov firmy a sídlo.
    s tym OR suhlasim
    ale naco pisat nazov firmy a sidlo - ved to maju vyplnene v prislusnych kolonkach
    okrem toho som si na tlacivach k dani z prijmov PO nevsimla poziadavku k podpisu pridat aj peciatku (ak sa mylim opravte ma)

    Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

    Ivenka
    V prvom rade ako mášš napísané v ob.registri či k podpisu dávaš aj pečiatku. Ale, tety naDU to niekedy nechápu, tak im tam treba ručne tlačeným písmom napísať názov firmy a sídlo.

    tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

    tibor1000
    pozerám výpis z OR - sposob konania statut.organu... :
    "v mene spolocnosti kona a v jej mene podpisuje konatel samostatne. ak je konatelov viac,v mene spolocnosti kona a v jej mene podpisuje kazdy konatel samostatne."
    peciatka sa tam nespomina
    takze to mozem chapat,zeby to na Danovom urade mohli zobrat aj bez peciatky?
    ani na vykazoch k dan.priznaniu sa nepise,ze treba peciatku... no snad nas nebudu prehanat hore dole,ze vyrobit peciatku...

    JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

    JM1968
    Ja podávam jednu firmu už 3 roky bez pečiatky, nevadí to na Dú, ale treba ručne dopísať, že "bez pečiatky" :-)

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    JM1968 Pozri príspevok
    Ja podávam jednu firmu už 3 roky bez pečiatky, nevadí to na Dú, ale treba ručne dopísať, že "bez pečiatky" :-)
    preco pisat "bez peciatky"???
    ak by bol v OR zapisany sposob konania "podpisuje s dolozkou "bez peciatky" " tak jedine vtedy

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    JM1968 Pozri príspevok
    Ja podávam jednu firmu už 3 roky bez pečiatky, nevadí to na Dú, ale treba ručne dopísať, že "bez pečiatky" :-)

    Nič netreba dopisovať, ešte sa mi za dve desaťročia neušla reklamácia.

    Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

    Ivenka
    1Dara, Paula na DU Košice to tetušky odo mňa vždy pýtali tak som to tam chodila dopisovať ako pajac.....píšem len z praxe, viem že je to blbosť.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Ivenka Pozri príspevok
    1Dara, Paula na DU Košice to tetušky odo mňa vždy pýtali tak som to tam chodila dopisovať ako pajac.....píšem len z praxe, viem že je to blbosť.
    no nech tetusky uvedu § podla ktoreho to vyzaduju

    pokial viem stale platia tieto ustanovenia Ustavy:

    Čl.2
    (1) Štátna moc pochádza od občanov, ktorí ju vykonávajú prostredníctvom svojich volených zástupcov alebo priamo.
    (2) Štátne orgány môžu konať iba na základe ústavy, v jej medziach a v rozsahu a spôsobom, ktorý ustanoví zákon.
    (3) Každý môže konať, čo nie je zákonom zakázané, a nikoho nemožno nútiť, aby konal niečo, čo zákon neukladá.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Ivenka Pozri príspevok
    1Dara, Paula na DU Košice to tetušky odo mňa vždy pýtali tak som to tam chodila dopisovať ako pajac.....píšem len z praxe, viem že je to blbosť.

    Mala som a mám na krku len KE. Netreba sa dať šikanovať, tetušky majú i svojich nadriadených.

    zlatica76 je offline (nepripojený) zlatica76

    zlatica76
    Dopisovanie "bez pečiatky" pýtajú aj na DÚ Levice.
    V prípade, ak to tam nenapíšem, volajú ma na DÚ dopísať to.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    na tlačivách DU je uvedené "podpis a pečiatka".
    ak tam bude len podpis, tak sú dve možnosti
    a/ spoločnosť zabudla opečiatkovať
    b/ spoločnosť nemá pečiatku
    nie všetky to tak majú, výkazy napr. už roky nemajú, za rok 2010 a skôr mal DPPO atp........
    Podľa mňa to šikanovanie nie je, ako má správca vedieť o ktorý prípad ide? Dopísaním bez pečiatky, alebo ako mne sa stalo - dopisovala som "nepoužívam pečiatku"
    sa deklaruje možnosť b/.
    Druhá vec je, že tie tlačivá sú tak vymyslené, ako sú.
    ale najnovšie DPPO už tiež nežiada v kolonke pri podpise "odtlačok pečiatky".
    Pokiaľ to tam nie je, nemajú nárok pýtať dopisovanie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.