Zavrieť

Porady

DP - zamestnanec iba PN + davka z garancneho poistenia

Dobry den, neviem si rady s DP znameho. Je zamestnancom firmy, ktora je v konkurze. Socialna poistovna mu uznala narok na vyplatenie davky z garancneho poistenia vo vyske 1777,50 Eur- za obdobia aj z decembra roku 2010 a potom za obdobia v roku 2011 kym nesiel na PN. Potom od 9. marca bol PN - neviem nic o nahrade mzdy za prvych 10 dni (ani ten znami nevie ) a potom mam rozhodnutie socialnej poistovne o priznani nemocenskeho ... Na PN je doteraz .Vcera bol na danovom urade a ti mu tam dali Tlacivo DP B ... neviem preco a neviem si s tym rady
On proste ma len rozhodnutie o narok na vyplatu davky z garancneho poistenia a rozhodnutie o vyske nemocenskeho od 11.dna ... nic viac ... prosim poradte mi co s tym ...uz vopred dakujem, lebo viem kolko toho vsetci mate ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Alenita22 je offline (nepripojený) Alenita22

    Alenita22
    tak som to studovala a stale som toho nazoru, ze on si vobec nemusi podavat DP .. a nie to este DP B ako mu pani na danovom povedala ... ved ani jeden prijem nie je predmetom dane z prijmov ak sa nemylim ...
    ani davka z garancneho poistenia a ani nemocenske ...

    DP - zamestnanec iba PN + davka z garancneho poistenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.