Zavrieť

Porady

Prosím poraďte mi!!!!

Dobrý deň prajem,

potrebovala by som poradiť: podnikám v oblasti fotografických služieb, kúpila som si fotoaparát v sume 1023 €, taktiež k tomu aj statív, predsádky, batériu a tašku na fotoaparát v sume 454 €. Kde mám tieto veci zaradiť? Mám ich dať hneď to prevádzkovej réžie alebo ich zaradiť do majetku. Vediem účtovníctvo v alfe, prosím poraďte mi. Ďakujem veľmi pekne :-)
Usporiadat
Mirka.V Mirka.V

Mirka.V je offline (nepripojený) Mirka.V

prevádzková
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

materiál...
2 0
miriam133 miriam133

miriam133 je offline (nepripojený) miriam133

Aj fotoaparát mám dať do prevádzkovej keď ho využívam na udržanie a zabezpečenie príjmov?
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
miriam133 Pozri príspevok
Aj fotoaparát mám dať do prevádzkovej keď ho využívam na udržanie a zabezpečenie príjmov?
Aj fotoaparát do materiálu.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

miriam133 Pozri príspevok
Aj fotoaparát mám dať do prevádzkovej keď ho využívam na udržanie a zabezpečenie príjmov?
Fotoaparát, ak má sumu vyššiu ako 1700 €, je to už majetok. Ale u teba to bude nižžia suma, takže nákup materiálu.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Tweety Pozri príspevok
Fotoapárta, ak má sumu vyššiu ako 1700 €, je to už majetok.
Fotoapárta je za 1023 .-)
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

miriam133 Pozri príspevok
Aj fotoaparát mám dať do prevádzkovej keď ho využívam na udržanie a zabezpečenie príjmov?
Nie do prevádzkovej réžie - je to VOZD v členení materiál. Keď budeš účtovať výdaj, klikni v spodnej časti na Zápis do evidencie krátkodobého majetku.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Jana Acsová Pozri príspevok
Fotoapárta je za 1023 .-)
Janka, veď aj ten statít a ostatné k tomu, to je všetko fotoaparát vo výške 1477.-.-VOZD-materiál.
0 0
miriam133 miriam133

miriam133 je offline (nepripojený) miriam133

Takže všetky tieto veci do materiálu, a musím mať tento materiál evidovaný ako na sklade? a čo potom patrí do prevádzkovej réžie?
0 0
miriam133 miriam133

miriam133 je offline (nepripojený) miriam133

prepáčte teraz som si až prečítala...vidím, že to mám dať do evidencie krátkodobého majetku :-) ďakujeeeeem veľmi pekne
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

miriam133 Pozri príspevok
Takže všetky tieto veci do materiálu, a musím mať tento materiál evidovaný ako na sklade? a čo potom patrí do prevádzkovej réžie?
http://www.porada.sk/t38186-postupy-...-1-2012-a.html
0 0
miriam133 miriam133

miriam133 je offline (nepripojený) miriam133

a chcela som sa ešte spýtať.....keď si kupujem rôzne pečiatky a vyrezávatka na výrobku pozvánok tie idú tiež do materiálu?
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Tweety Pozri príspevok
Janka, veď aj ten statít a ostatné k tomu, to je všetko fotoaparát vo výške 1477.-.-VOZD-materiál.
Spočítala som si vopred. A stále menej ako 1700 €. Inak súhlas.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
miriam133 Pozri príspevok
a chcela som sa ešte spýtať.....keď si kupujem rôzne pečiatky a vyrezávatka na výrobku pozvánok tie idú tiež do materiálu?
Áno. A na základe vnútornej smernice/zásad sa môžu účtovať bez premietnutia na sklad. Ako materiál na priamu spotrebu.
0 0
miriam133 miriam133

miriam133 je offline (nepripojený) miriam133

Ďakujem ti..... aj všetkým čo mi radíte :-).... len ešte jedna posledná otázočka keď ja sa veľmi neviem zorientovať v tých zákonoch, keď si manžel zase kúpil kameru... tá ho stála 1800 € tiež k tomu rôzne veci, statív, mikrofón, to už patrí do dlhodobého majetku? a do vstupnej ceny mám zaradiť aj sumu za statív a ostatné?
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
miriam133 Pozri príspevok
Ďakujem ti..... aj všetkým čo mi radíte :-).... len ešte jedna posledná otázočka keď ja sa veľmi neviem zorientovať v tých zákonoch, keď si manžel zase kúpil kameru... tá ho stála 1800 € tiež k tomu rôzne veci, statív, mikrofón, to už patrí do dlhodobého majetku? a do vstupnej ceny mám zaradiť aj sumu za statív a ostatné?
DHM nad 1700 € je dlhodobý majetok, ktorý sa odpisuje. Čo sa týka ostatného: príslušenstvom veci je to, čo vlastník veci určí na spoločné použitie s hlavnou vecou. To je celá pointa príslušenstva podľa Občianskeho zákonníka. Príslušenstvo veci sa odpisuje spolu s hlavnou vecou.
0 0
miriam133 miriam133

miriam133 je offline (nepripojený) miriam133

ďakujeeem :-)
0 0
miriam133 miriam133

miriam133 je offline (nepripojený) miriam133

Jana Acsová Pozri príspevok
DHM nad 1700 € je dlhodobý majetok, ktorý sa odpisuje. Čo sa týka ostatného: príslušenstvom veci je to, čo vlastník veci určí na spoločné použitie s hlavnou vecou. To je celá pointa príslušenstva podľa Občianskeho zákonníka. Príslušenstvo veci sa odpisuje spolu s hlavnou vecou.
A pri výdavku to mám dať ako nákup DM áno? myslím tú kameru
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

miriam133 Pozri príspevok
A pri výdavku to mám dať ako nákup DM áno? myslím tú kameru
ano, a zaradiť do obchodného majetku a odpisovať podľa prísl. odpisovej skupiny.
0 0
miriam133 miriam133

miriam133 je offline (nepripojený) miriam133

veronikasad Pozri príspevok
ano, a zaradiť do obchodného majetku a odpisovať podľa prísl. odpisovej skupiny.
Myslím že tieto veci sú v 2. odpisovej skupine, musím to ešte presne pozrieť, a prosím Vás ešte sa opýtam takú vec, keďže som v tom účtovníctve v podstate začiatočník, keď sa zákazník rozhodne pre moju službu, vystavujem preddavkovú faktúru, zapíšem ju do evidencie pohľadávok? a keď dostanem úhradu na účet zaradím to do PNZD. Potom vystavím ostrú faktúru zníženú o tento preddavok a preúčtujem cez ID ten preddavok na POZD?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať