Zavrieť

Porady

Zvysenie vyzivneho???

Dobry den prajem!
Som rozvedeny. Momentálne som nezamestnany a poberam davku hmotnej nudzy (62 Eur). Tuto sumu posielam na vyzivne na maloleteho syna (66,40 Eur + treba doplatit ale z coho?). Cize mne ostane -5 Eur. Byvam u priatelky ktora ma tiez maloletu dceru. Byvalá manzelka podala ziadost o zvysenie vyzivneho na 150 eur. Ona je zamestnana, syn ma 15 rokov.
Chcel by som sa spytat ci jej sud moze vyhoviet?
Za odpoved Vam vopred dakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Dal si sám výpoved?
    Alebo ťa prepustili kvôli porušeniu pracovnej disciplíny? Ak áno tak áno, môže súd zvýšiť výživné.

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    sud posudzuje dovody preco si nezamestnany, aku mas sancu na uplatnenie na trhu prace , prip. ci si neodmietol ponuku uradu prace a pod. ...
    ak si nezamestnany nie z vlastnej vole, vyzivne ti sud nezvysi, skor naopak, ty daj návrh na znízenie na zakonom stanovene minimum ...
    Chcem podat ziiadost o zvysenie vyzivnehoho...kde mam ako prve ist,ake tlacivo potrebujem a kde ho zoberem ?
    Zijem v BA.
    dakujem Iveta

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    Iveta Sajdakova Ivanova Pozri príspevok
    Chcem podat ziiadost o zvysenie vyzivnehoho...kde mam ako prve ist,ake tlacivo potrebujem a kde ho zoberem ?
    Zijem v BA.
    dakujem Iveta
    tlačivo neexistuje, máš spísať návrh na súd, kde uvedieš okolnosti prečo požaduješ zvýšenie výživného, náklady dieťaťa, tvoje príjmy atď.

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    Iveta Sajdakova Ivanova Pozri príspevok
    Chcem podat ziiadost o zvysenie vyzivnehoho...kde mam ako prve ist,ake tlacivo potrebujem a kde ho zoberem ?
    Zijem v BA.
    dakujem Iveta
    1. sadnes za PC, napises súdu list s nazvom "navrh na zvysenie vyzivneho", kde uvedies terajsi skutkovy stav, svoj návrh a dovody
    2. vytlacis, priloziš kopie relevantnych dokumentov (terajsi rozsudok, doklady o sucasnych nakladoch a prijmoch - inkaso, pásky a pod.)
    3. odnesies na súd do podatelne v 4 kopiach, jednu ti opeciatkovanu vratia
    4. čakaš na termin pojednavania

    Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

    Pikoška
    bubkoch Pozri príspevok
    1. sadnes za PC, napises súdu list s nazvom "navrh na zvysenie vyzivneho", kde uvedies terajsi skutkovy stav, svoj návrh a dovody
    2. vytlacis, priloziš kopie relevantnych dokumentov (terajsi rozsudok, doklady o sucasnych nakladoch a prijmoch - inkaso, pásky a pod.)
    3. odnesies na súd do podatelne v 4 kopiach, jednu ti opeciatkovanu vratia
    4. čakaš na termin pojednavania
    ... a do termínu pojednávania je potrebné získať všetky hodnoverné informácie o príjmoch exmanžela. Teda aj z predaja hmotného, nehmotného majetku, či iných príjmov. Hodnoverne preukazovať aj jeho životnú úroveň, pretože k nej by sa mala priblížiť životná úroveň dieťaťa. Rovnako ak je podnikateľ, pozor na jeho stratové podnikanie, či nedajbože firmu v predĺžení, to chlapci súdom vcelku radi predložia. Rovnako je potrebné zistiť, ako veľmi sa starajú o svoje nové priateľky a ich potomstvo, lebo všetky tieto položky sú možné až po výživnom na vlastné dieťa. Celé konanie je o relevantných dokazoch, a v občianskom konaní je potrebné zadovážiť si ich vlastným úsilím. Vedľa advokáta by som volila v prípade exmanžela - podnikateľa aj pomoc ekonóma.

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    Pikoška Pozri príspevok
    ... a do termínu pojednávania je potrebné získať všetky hodnoverné informácie o príjmoch exmanžela. Teda aj z predaja hmotného, nehmotného majetku, či iných príjmov. Hodnoverne preukazovať aj jeho životnú úroveň, pretože k nej by sa mala priblížiť životná úroveň dieťaťa. Rovnako ak je podnikateľ, pozor na jeho stratové podnikanie, či nedajbože firmu v predĺžení, to chlapci súdom vcelku radi predložia. Rovnako je potrebné zistiť, ako veľmi sa starajú o svoje nové priateľky a ich potomstvo, lebo všetky tieto položky sú možné až po výživnom na vlastné dieťa. Celé konanie je o relevantných dokazoch, a v občianskom konaní je potrebné zadovážiť si ich vlastným úsilím. Vedľa advokáta by som volila v prípade exmanžela - podnikateľa aj pomoc ekonóma.
    neboj, presne toto vsetko si pozistuju aj exmanželovia o exmanzelkach zlatokopkach ... a prosim neprezentuj tu matky ako chudobne chudery a exmanzelov ako hnusnych podvodnikoch topiacich sa v peniazoch rozhadzujucich na milenky ... často je to naopak

    Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

    Pikoška
    bubkoch Pozri príspevok
    neboj, presne toto vsetko si pozistuju aj exmanželovia o exmanzelkach zlatokopkach ... a prosim neprezentuj tu matky ako chudobne chudery a exmanzelov ako hnusnych podvodnikoch topiacich sa v peniazoch rozhadzujucich na milenky ... často je to naopak
    Ale no, ja zvyčajne píšem na základe prežitého a nie počutého. A čo sa týka zlatokopiek, tie prichádzajú po manželkách, alebo súbežne s nimi, milý bubkoch. Ja som len vecne popísala o potrebných zisťovaniach navrhovateľa vo veci výživného. A je mi šuma fuk, či je to žena, alebo muž. Každý, kto dieťa odvrhol je nehodný tvor. Pokiaľ viem, tak je len málo žien, ktoré sa detí vzdajú. A nevkladaj mi do úst, čo som nepovedala. Pre mňa je podvodník ako podvodník. Je jedno, či v sukni, alebo s motýlkom.

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    Pikoška Pozri príspevok
    Ale no, ja zvyčajne píšem na základe prežitého a nie počutého. A čo sa týka zlatokopiek, tie prichádzajú po manželkách, alebo súbežne s nimi, milý bubkoch. Ja som len vecne popísala o potrebných zisťovaniach navrhovateľa vo veci výživného. A je mi šuma fuk, či je to žena, alebo muž. Každý, kto dieťa odvrhol je nehodný tvor. Pokiaľ viem, tak je len málo žien, ktoré sa detí vzdajú. A nevkladaj mi do úst, čo som nepovedala. Pre mňa je podvodník ako podvodník. Je jedno, či v sukni, alebo s motýlkom.
    samozrejme, že ON musel odvrhnúť dieťa, nemohla sa ONA zbaliť aj s deckom a odísť začni rozmýšľať pred tým, než niečo napíšeš, inak vyzeráš ako ...

    Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

    Pikoška
    mattto Pozri príspevok
    samozrejme, že ON musel odvrhnúť dieťa, nemohla sa ONA zbaliť aj s deckom a odísť začni rozmýšľať pred tým, než niečo napíšeš, inak vyzeráš ako ...
    No Ty si dal tomu korunu...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.