Zavrieť

Porady

Daňové priznanie 2011 - finančný sprostredkovateľ

Dobrý večer, chcela by som sa informovať ohľadom daňového priznania - finančný sprostredkovateľ. Kamarát, ktorý je finančný poradca - študent ma požiadal o DP. Nestretla som sa s takýmto príkladom nakoľko sa tomu naplno nevenujem. Daňový úrad mu pridelil DIČ, ale nieje SZČO. Príjem mal menší ako 1779,65 EUR, je povinný podať daňové priznanie? za odpoveď vopred Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    kamarát je szčo (a zároveň študent) - a má všetky povinnosti szčo ... povinnosť podať DP závisí od celkového príjmu - ale to určite vieš

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    petrafjlv Pozri príspevok
    a môžem použiť 40%-né paušálne výdavky? ďakujem za rady
    aspoň zákon o dani z príjmov by si naozaj mohla kuknúť . a poučenie k DP

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    ak jeho celkový príjem vrátane sprostredkovania bol nižší ako 1779.65€ nie je povinnosť podať DP....
    neplatil preddavky na ZP?

    petrafjlv je offline (nepripojený) petrafjlv

    petrafjlv
    Platil preddavky na ZP len dva mesiace zaplatil, potom že už nemal povinnosť. aj tieto preddavky sa uvádzaju v DP?

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    jasne, uvádzajú sa....ak nepodá DP nemusí ZP urobiť RZZP.....t.j. nevráti žiadny preddavok (predpokladám, že je študentom denného štúdia)

    petrafjlv je offline (nepripojený) petrafjlv

    petrafjlv
    Ano študent denného štúdia. preddavky na ZP uvediem do kolonky preukázateľne zaplatené poistné na zdravotné poistenie z príjmov podľa par.6 ods. 1a2 zákona? a treba k tomu aj nejaké potvrdenie od ZP?

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    petrafjlv Pozri príspevok
    Ano študent denného štúdia. preddavky na ZP uvediem do kolonky preukázateľne zaplatené poistné na zdravotné poistenie z príjmov podľa par.6 ods. 1a2 zákona? a treba k tomu aj nejaké potvrdenie od ZP?
    netreba nič k tomu, predsa máš nejaký doklad o zaplatení, nie?

    petrafjlv je offline (nepripojený) petrafjlv

    petrafjlv
    Dal mi len potvrdenie o výške vyplatených provízií a nič viac. preto zistujem čo všetko k tomu potrebujem, ako som hneď na začiatku napisala nestretla som sa s takýmto prikladom. zatial som vždy len robila typ A.
    Mila123 jasne, že môžeš

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.