Zavrieť

Porady

Dan z mot. vozidiel podľa miesta evidencie

Ahoj poraďáci,
Máte niekto skúsenosť s novým zákonom platným od 1.1.06? Ide mi o to, že podľa nového platiteľ dane nemusí byť majiteľom vozidla. Čo v takom prípade, ak si PO z Bratislavy prenajala od FO zo Žiliny motorové vozidlo? Kam má podať (a zaplatiť) priznanie k dani z motorových vozidiel? Do Bratislavy alebo do Žiliny?
Ďakujem za každú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

    šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac ZEvina
    Dobrý deň. Mám podobný problém. V roku 2005 majiteľ auta, ktorý prenajíma podnikateľovi, podal daňové priznanie aj zaplatil cestnú daň. V roku 2006 cestnú daň z motorových vozidiel podal, aj zaplatil prenájomca vozidla v mieste svojho podnikania, odkiaľ platbu presmerovali na DÚ BA V. Mal majiteľ vozidla odhlásiť toto vozidlo z miestne príslušného Daňového úradu, ak sa auto naďalej využíva na podnikanie len daň uhradil miesto majiteľa nájomca?

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Peterka
    Myslím že podľa evidenčného čísla - kde bolo pridelené.
    Naša firma si prenajala auto od zahraničného podnikateľa (Švajčiarsko). Robím priznanie na daň z MV. Kam ho poslať a odviesť daň - na DÚ podľa sídla našej firmy? Ďakujem.

    plavčík je offline (nepripojený) plavčík

    človek s dušou plavčík
    Podľa mňa je to teraz tak, že vozidlo sa má prihlásiť tam, kde najviac jazdí... čže ak PO z BA má auto zo ZA a najviac jazdí po Ba , mala by to byť BA

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Peterka
    Myslím že podľa evidenčného čísla - kde bolo pridelené.
    Súhlas, na základe dnešnej skúsenosti na DÚ.

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    podnikateľ má auto s českou ŠPZ. Má zaplatiť DzMV na slovensku? Nie som si istá. Auto využíva hlavne pri pracovných cestách práve v čechách.

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    lebo v zákone 582/2004,§89 odst. 1 čítam: ak ide o vozidlo, ktoré nie je evidované v SR, ale je v SR používané na podnikanie.

    a o to ide, že auto je používané viac v čechách.
    Naposledy upravil ajacik : 09.01.07 at 09:06

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    posúvam........

    dakujem

    Julča je offline (nepripojený) Julča

    Julča
    ajacik
    podnikateľ má auto s českou ŠPZ. Má zaplatiť DzMV na slovensku? Nie som si istá. Auto využíva hlavne pri pracovných cestách práve v čechách.
    Ja som mala takýto prípad v roku 2004. Neviem či sa odvtedy niečo zmenilo. Zaplatili sme cestnú daň na auto ktoré bolo evidované v ČR. Nebolo zaradené v majetku firmu a tak sme si uplatňovali cestovné náhrady podľa knihy jázd.

    Dan z mot. vozidiel podľa miesta evidencie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.