Zavrieť

Porady

stavba muru okolo pozemku

dobry den,

chcel by som sa poradit- chceme vymenit plot (2m vysoky murovany plot) okolo nasho pozemku - ide o stavbu na rohu ulice. Bol som sa spytat na urade a tam mi povedali, ze mi nemozu povolit postavit mur pozdlz zahrady a domu, ale iba po dom. Popri dome musim postavit plot z perforovaneho materialu - z estetickych dovodov.

Viete mi prosim poradit, ze ci sa neda vybavit nejake vynimka, nechcem mat 3 rozne typy plotu na pozemku - jeden typ popri zahrade, druhy popri dome a treti pred domom.

dakujem

Tomas
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    Ak trváš na nepriehľadnom plote, porozmýšľaj nad živým plotom - "funguje" a myslím že menej narúša vzhľad prostredia. Všetci všade rúbu, ničia - občas treba niečo aj zasadiť. Pozri napr. http://www.porada.sk/t99476-zivy-plo...o-pletiva.html alebo http://www.porada.sk/t49582-zivy-plot.html , http://www.porada.sk/t59020-turkestansky-brest.html

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Neviem, ci odvolanie sa na estetiku je dovodom na zamietnutie
    Ale pises, ze dom je rozny. Vedie popri nom nejaka cesta? Ak ano,tak ti mozu zamietnut postavit neprehladny mur kvoli bezpecnosti a viditelnosti vyjazdu vozidiel.

    katesocka je offline (nepripojený) katesocka

    katesocka
    nášmu budúcemu susedovi na našej ulici tiež zakázali postaviť neprehľadný múr kvôli bezpečnosti a viditeľnosti, nakoľko je hneď pri ceste... myslíte že ho to zaujímalo? nie... postavil si plný múr a nikto mu už nič s tým nespravil
    a ževraj žijeme v slobodnej krajine... aj ked tam človek postavy 3metrovy plot tak ho nikdo nikdy nezbúra, ked tak možu dať pokutu ale tá je minimálna tušim niakych 80,-€ a tie peniaze stoja za sukromie na vlastnom dome...

    amoo je offline (nepripojený) amoo

    amoo
    No ja som nazoru že aky taky plot al . mur postavíš naozaj hneď pri ňom zasaď zivý plot, mne uvedený brest vyrastol za 2-3 roky 3m no je opadavý. Stale zelený smrečkový, tujovi ž. plot je krajší no rastie podstatne dlhšie, napriek skúšam aj tu slternatívu a sadím všade kde sa dá aj jednotlivo a rôzne odrody, ak sa mi to nebude páčiť tak to zruším

    rbezko4 je offline (nepripojený) rbezko4

    rbezko4
    mal som podobny problem, som na rohu krizovatky..., Bol som na dopravnom a vzhladom na to, ze tam mam STOP-ku, jedine co bolo: Ak auto zastavi pred krajnicou, ci vodic vidi na cestu... A na esteticke dovody, sa mozu odvolavat, len ak by to bolo v uzemnom plane priamo uvedene... Ak to neriesi ten, tak esteticke dovody su irelevantne... Ak by vsak trvali na svojom, postavil by som to z murovanych stlpikov a dal tam kari siete... na 2 mesiace a potom to vyplnil cim chcem..

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    torr Pozri príspevok
    dobry den,

    chcel by som sa poradit- chceme vymenit plot (2m vysoky murovany plot) okolo nasho pozemku - ide o stavbu na rohu ulice. Bol som sa spytat na urade a tam mi povedali, ze mi nemozu povolit postavit mur pozdlz zahrady a domu, ale iba po dom. Popri dome musim postavit plot z perforovaneho materialu - z estetickych dovodov.

    Viete mi prosim poradit, ze ci sa neda vybavit nejake vynimka, nechcem mat 3 rozne typy plotu na pozemku - jeden typ popri zahrade, druhy popri dome a treti pred domom.

    dakujem

    Tomas
    výmena plotu nepodlieha stavebnému povoleniu, len ohláseniu drobnej stavby.

    bystrá je offline (nepripojený) bystrá

    bystrá
    ...citat zo stavebneho zakona
    §139b
    Udržiavacími prácami, pri ktorých nie je potrebné ani ohlásenie (bežné udržiavacie práce), sú najmä

    a) opravy fasády, opravy a výmena strešnej krytiny alebo povrchu plochých striech, výmena odkvapových žľabov a odtokových zvodov, opravy oplotenia a výmena jeho častí, ak sa tým nemení jeho trasa.

    stavba muru okolo pozemku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.