Zavrieť

Porady

Časové rozlíšenie nákladov - rozúčtovanie faktúry

Dobrý deň, som začiatočníčka v účtovníctve a potrebujem poradiť. časovo rozlišujem faktúru prenájmu a hostingu domény. Výpočet zvládam- rozpočítala som si to na dni v roku 2011 a v roku 2012 .. aj účtovanie .. v roku 2011 518/321 a 381/321 a v budúcom roku ID - 518/381 ... Len mám problém s dokladom ... v roku 2011 to mám účtovať na základe prijatej faktúry .. to mi je jasne .. avšak ak urobím v softe Pohoda učtovný zápis 518/321 a dám tam číslo faktúry napr. 2011001 tak ďalší učtovný zápis mi už nechce urobiť na tú istú faktúru .. ale posunie sa to na 2011002 .. neviem si s tým rady .. ani zaspať som nemohla ako som rozmýšľala ako to spravím
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    Alenita22 Pozri príspevok
    Dobrý deň, som začiatočníčka v účtovníctve a potrebujem poradiť. časovo rozlišujem faktúru prenájmu a hostingu domény. Výpočet zvládam- rozpočítala som si to na dni v roku 2011 a v roku 2012 .. aj účtovanie .. v roku 2011 518/321 a 381/321 a v budúcom roku ID - 518/381 ... Len mám problém s dokladom ... v roku 2011 to mám účtovať na základe prijatej faktúry .. to mi je jasne .. avšak ak urobím v softe Pohoda učtovný zápis 518/321 a dám tam číslo faktúry napr. 2011001 tak ďalší učtovný zápis mi už nechce urobiť na tú istú faktúru .. ale posunie sa to na 2011002 .. neviem si s tým rady .. ani zaspať som nemohla ako som rozmýšľala ako to spravím
    Prijatú faktúru v knihe faktúr treba účtovať cez položky a každej položke zvlášť zadať predkontáciu

    Alenita22 je offline (nepripojený) Alenita22

    Alenita22
    aaaaach ďakujeeeeem tisíc krát včera večer som to tam skúmala, že cez položky ale kolónku predkontácia som si tam všimla až dnes ... fakt ďakujem

    Časové rozlíšenie nákladov - rozúčtovanie faktúry

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.