Zavrieť

Porady

miestna príslušnosť

čítala som zopár článkov o miestnej príslušnosti na podanie DP. Len by som si chcela potvrdiť, prípadne vyvrátiť či som správne pochopila. V BA sú tri DÚ a podľa nového, môžem podať DP na ktoromkoľvek z nich? Teda mimo BA jedna.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ...no BA je taká malá sranda. Oni vlastne ostali v troch budovách 5 DÚ podľa obvodov. Poštou môžeš poslať na ten Tvoj konkrétny alebo všeobecný na Ševčenkovu. Inak pozor na vec - treba uvádzať aj P.O. BOX - inak sa Ti vráti, možno....kamoške sa jedno DP takto vrátilo.... Osobne odovzdať - iba na tom Tvojom konkrétnom, inde Ti nezoberú - teda aspoň pred tromi týždňami tak bolo....

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    bodaj ich ....., no nič potrepem sa osobne do Petržalky. Osobne by som dala "metál" tomu, kto vymyslel, že Vrakuňa patrí až tam a nie na Clementisa, čo je podstatne bližšie.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ...aha vidíš, veď ja som úplne zabudla, že síce obvodov (či teraz vlastne okresov) máme päť, ale DÚ až šesť - Vrakuňa, P. Biskupice, Dolné Hony - sú zvlášť :-) a ešte jeden - pre vybrané subjekty :-)))))

    AnnaK je offline (nepripojený) AnnaK

    AnnaK
    Chcem sa spýtať na Váš názor. Po zredukovaní daňových úradov sa Kysucké Nové Mesto začlenilo pod Daňový úrad Žilina.
    V Kysuckom Novom Meste zostalo iba kontaktné miesto.
    Daňový subjekt má síce sídlo firmy v KNM, ale prevádzku má v Žiline, ja sídlim tiež v Žiline, takže od začiatku roka podávame mesačné prehľady v Žiline. Tento mesiac som prvýkrát natrafila na protivnú babu, ktorá mi veľkodušne oznámila, že teraz mi prehľad síce prevezme, ale ďalej ho už máme odovzdávať v KNM. Ja som presvedčená, že nemala pravdu. Subjekt patrí pod DÚ Žilina, tak môže odovzdávať DP, prehľady, hlásenia aj na DÚ Žilina.

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    AnnaK Pozri príspevok
    Chcem sa spýtať na Váš názor. Po zredukovaní daňových úradov sa Kysucké Nové Mesto začlenilo pod Daňový úrad Žilina.
    V Kysuckom Novom Meste zostalo iba kontaktné miesto.
    Daňový subjekt má síce sídlo firmy v KNM, ale prevádzku má v Žiline, ja sídlim tiež v Žiline, takže od začiatku roka podávame mesačné prehľady v Žiline. Tento mesiac som prvýkrát natrafila na protivnú babu, ktorá mi veľkodušne oznámila, že teraz mi prehľad síce prevezme, ale ďalej ho už máme odovzdávať v KNM. Ja som presvedčená, že nemala pravdu. Subjekt patrí pod DÚ Žilina, tak môže odovzdávať DP, prehľady, hlásenia aj na DÚ Žilina.
    V rámci správy daní je miestne príslušný daňový úrad. Zákon o správe daní o nižších správnych jednotkách nehovorí. Teda ten, ktorému adresuješ výkaz v hlavičke tlačiva. Prečo iné by sa to tam písalo ? Ale Tvoj správca dane, ako poverená osoba určite sedí v K.N.M. Skenovať a typovať do systému, alebo odosielať to musí niekto zo Žiliny, čo je robota navyše, tak sa jedujú. Ak chceš s nimi vybabrať, zaregistruj sa na elektronické podávanie cez EZU, ako ja. Nepotrebuješ nič, iba tú dohodu, vytlačenú zo stránky drsr. Po dvoch odoslaných výkazoch sa určite nebudeš chcieť vrátiť k podávaniu tlačív na DÚ v Žiline. Stačí, ak ešte raz vycestuješ do KNM aj so šéfom a podpíšeš tam dohodu o elektronickom doručovaní. Lebo tam ste zrejme registrovaní.

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    podávam info: niekto musel čítať moje hromženie, DÚ BA VI sedí od začiatku roku na Clementisa - presťahovali ich z Petržalky.

    AnnaK je offline (nepripojený) AnnaK

    AnnaK
    a_je_to Pozri príspevok
    V rámci správy daní je miestne príslušný daňový úrad. Zákon o správe daní o nižších správnych jednotkách nehovorí. Teda ten, ktorému adresuješ výkaz v hlavičke tlačiva. Prečo iné by sa to tam písalo ? Ale Tvoj správca dane, ako poverená osoba určite sedí v K.N.M. Skenovať a typovať do systému, alebo odosielať to musí niekto zo Žiliny, čo je robota navyše, tak sa jedujú. Ak chceš s nimi vybabrať, zaregistruj sa na elektronické podávanie cez EZU, ako ja. Nepotrebuješ nič, iba tú dohodu, vytlačenú zo stránky drsr. Po dvoch odoslaných výkazoch sa určite nebudeš chcieť vrátiť k podávaniu tlačív na DÚ v Žiline. Stačí, ak ešte raz vycestuješ do KNM aj so šéfom a podpíšeš tam dohodu o elektronickom doručovaní. Lebo tam ste zrejme registrovaní.
    Ďakujem za odpoveď Je to tak, ako som predpokladala. Mňa tiež hneď napadlo riešenie posielať elektronickým doručovaním. Mám už skúsenosti so SV a chcem, aby aj ostatné firmy, ktoré nie sú platiteľmi DPH, prešli na elektronické doručovanie. Len teraz sú dovolenky, tak im dávam čas. Ale bola som prekvapená, že v Žiline bola rada ľudí pred kanceláriou, ktorá vybavuje elektronické doručovanie.

    miestna príslušnosť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.