Zavrieť

Porady

Kto obyčajne robí a koľko stojí účtovníctvo za za 48 bytov v 12p. dome za rok?

Zdravím všetkých,

Máme založené Spoločenstvo vlastníkov bytov, zvoleného predsedu. Spravujeme sa sami. Nakúpili sa programy a všetko, čo k tomu treba.
V každoročnom vyúčtovaní je docela dosť položiek na kancelárske potreby, na upgr. programov, balíky podpory atď. Každý rok je tam ale aj položka za účtovníctvo - tohto roku 2000eur + odvody do soc.a daň 495,06eur.
Mám zmiešané pocity z toho, že okrem odmien predsedovi a spol asi 6000eur + nákladov na administratívu uvedenú vyššie je tam aj okolo 2500 e za účtovníctvo, ktorého zas tak moc nieje.
Rád by som poprosil ľudí, čo sa s tým zaoberajú o vyjadrenie, či sú to bežné položky všade, - teda či je to aj inde podobné. Asi naivne som sa domnieval, že v tej odmene za výkon správy bude alebo je aj účtovníctvo domu.
V prílohách je vyúčtovanie, - prosím o vyjadrenie k tomu.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

...dosť diskutabilné, či je toho účtovníctva tam dosť alebo nie. Zisti si koľko je ročne účtovných položiek + DP + asi aj odmeny a odvody vášmu predsedovi a spol..... Podľa mňa, ak beriem do úvahy počet dokladov, podľa číslovania výdavkových pokladničných dokladov v prílohe a podľa rozlohy domu, odhadujem cca 60 bytov, je cena za účto primeraná. Ak sa Ti zdá vysoká, nájdi niekoho lacnejšieho a navrhni zmenu.....
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

...upresnil si v nadpise počet bytov, takže môžeš počítať - počet bytov x počet zálohových platieb, čo platíte mesačne (tvroba FO, voda, kúrenie, smeti....) to si vynásob 12, + každý dodávateľ 12 faktúr ročne, + iné výdavky, zaúčtovať predpis + úhradu a zistíš, koľko je to položiek. Tie si daj do čitateľa, v menovateli budeš mať tých 2000 a vyjde Ti cena za položku. Potom si námatkovo pozri nejaké účtovné kancelárie, koľko berú za položku + DP + mzdy (tie tiež aj účtuješ, takže nezabudni....) a máš cenu, ktorú hľadáš.
3 0
bnalim bnalim

bnalim je offline (nepripojený) bnalim

Vďaka za názor, - ja som vychádzal z toho, - podľa seba, - že ak malý živnostník vezme k účtovníčke krabicu bločkov, výpisy z účtu, prijaté a vydané faktúry, prijm. a výd.listy, atď...... všetko zoradí, vytriedi, zatriedi, nalepí, - vyhotoví aj knihu jázd, pokladničnú knihu, urobí dane, - vezme za to asi 100 - max 200eur. A toto je viac ako desaťnásobok............a pritom si ešte platíme, - teda aktualizácie niekoľkých účtovníckych programov a všetok kancelársky materiál, tonery atď.......
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
bnalim Pozri príspevok
Vďaka za názor, - ja som vychádzal z toho, - podľa seba, - že ak malý živnostník vezme k účtovníčke krabicu bločkov, výpisy z účtu, prijaté a vydané faktúry, prijm. a výd.listy, atď...... všetko zoradí, vytriedi, zatriedi, nalepí, - vyhotoví aj knihu jázd, pokladničnú knihu, urobí dane, - vezme za to asi 100 - max 200eur. A toto je viac ako desaťnásobok............a pritom si ešte platíme, - teda aktualizácie niekoľkých účtovníckych programov a všetok kancelársky materiál, tonery atď.......
Tak to zanes tej lacnej účtovníčke. V čom máš problém?
3 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

bnalim Pozri príspevok
Vďaka za názor, - ja som vychádzal z toho, - podľa seba, - že ak malý živnostník vezme k účtovníčke krabicu bločkov, výpisy z účtu, prijaté a vydané faktúry, prijm. a výd.listy, atď...... všetko zoradí, vytriedi, zatriedi, nalepí, - vyhotoví aj knihu jázd, pokladničnú knihu, urobí dane, - vezme za to asi 100 - max 200eur. A toto je viac ako desaťnásobok............a pritom si ešte platíme, - teda aktualizácie niekoľkých účtovníckych programov a všetok kancelársky materiál, tonery atď.......
Uvažuješ správne,
no asi nie na správnom mieste,
na účtovníckom portáli hovoriť o znížení ceny za účtovníctvo ??,
To hádam, nie
Hlavne v dnešnej dobe ,ked je celý svet nenapapaný, a všade počuť : málo, málo,málo....
0 0
bnalim bnalim

bnalim je offline (nepripojený) bnalim

len v tom, že tieto veci zabezpečuje predseda a nenechá si túto vymoženosť vziať.....ale chcel som len vedieť, či tá cena je štandartná....
1 0
bnalim bnalim

bnalim je offline (nepripojený) bnalim

len som chcel vedieť od odborníkov, či tá cena je bežná, zodpovedajúca, - či to nie je tunel na náš fond opráv..........je to len za prácu, - všetko kupujeme my ( programy+všetko okolo, s čím sa dá robiť množstvo ďaľších domov,) naviac platíme odvod do sociálky.........dúfam že sa vyjadria viacerí....alebo koľko za to platia iní.....a možno príde lacnejšia ponuka ?.....
1 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Všetci by chceli dnes všetko zadarmo Však položka za účtovníctvo nie je vysoká .
5 0
peton peton

peton je offline (nepripojený) peton

Cena za účtovníctvo + odvody je primeraná, nie je to tunel.
1 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Zita5 Pozri príspevok
Všetci by chceli dnes všetko zadarmo Však položka za účtovníctvo nie je vysoká .
Zitka však vidíš, že si to mnohí vysvetľujú, že ..."zoberiem krabičku" alebo igelitku a účtovník to len roztriedi...nemajú ani potuchy o tom čo obnáša účtovníctvo a všetko okolo toho...
3 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Zase umyselne nezahmlievajte,
je rozdiel medzi spracovaním medzi 6 faktur a 12 bankových výpisov v JU /paušál/

a spracovaním niekoľko desiatok faktur a povedzme 3-och igelitok dokladov na skutočné výdavky v PÚ.
2 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Indeed Pozri príspevok
Zase umyselne nezahmlievajte,
je rozdiel medzi spracovaním medzi 6 faktur a 12 bankových výpisov v JU /paušál/

a spracovaním niekoľko desiatok faktur a povedzme 3-och igelitok dokladov na skutočné výdavky v PÚ.
Dúfam myslíš tým , že v SVB je to o inom ako o 6 faktúrach...
0 0
IvanPK IvanPK

IvanPK je offline (nepripojený) IvanPK

Naše SVB má - externú účtovníčku - 100 EUR mesačne aj s DPH na faktúru, 30 bytov.
3 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

http://www.porada.sk/t190859-kto-oby...ml#post2023674
http://www.porada.sk/t190859-kto-oby...ml#post2023811
http://www.porada.sk/t190859-kto-oby...ml#post2023871
Príspevky 2,3 a 6.
V prvom bol poskytnutý profesionálny odhad, že môže ísť o 60 bytov. Vy máte 48.
Vzala by som z tejto diskusie na vedomie aj príspevok č. 6.
Bolo by vhodné navštíviť niekoľko účtovníckych firiem a vybrať si z nich, pokiaľ budú mať nižšie ceny, zmeniť účtovnícku firmu.
Ak sa dá, tak aj mimo bydliska na druhom konci republiky, mohli by ste nájsť lacnejšiu možnosť.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ešte toto je dobré čítanie aj pre laika http://www.porada.sk/t2956-posuskajte-kolko-pytat.html
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
bnalim Pozri príspevok
Zdravím všetkých,
Mám zmiešané pocity z toho, že okrem odmien predsedovi a spol asi 6000eur
Prečo si neporovnať prácu predsedu a spol. za 6000eur s prácou účtovníka za 2500,- eur?
3 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

bnalim Pozri príspevok
Vďaka za názor, - ja som vychádzal z toho, - podľa seba, - že ak malý živnostník vezme k účtovníčke krabicu bločkov, výpisy z účtu, prijaté a vydané faktúry, prijm. a výd.listy, atď...... všetko zoradí, vytriedi, zatriedi, nalepí, - vyhotoví aj knihu jázd, pokladničnú knihu, urobí dane, - vezme za to asi 100 - max 200eur. A toto je viac ako desaťnásobok............a pritom si ešte platíme, - teda aktualizácie niekoľkých účtovníckych programov a všetok kancelársky materiál, tonery atď.......
ja neviem, prečo my účtovníčky už konečne nezačneme platiť klientom za to, že nám nosia doklady...
5 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

m.hladka Pozri príspevok
Prečo si neporovnať prácu predsedu a spol. za 6000eur s prácou účtovníka za 2500,- eur?
Prepáč, zadávateľ sa na tomto fóre nepýta na predsedu, ale na platby za účtovníctvo.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

korela Pozri príspevok
Prepáč, zadávateľ sa na tomto fóre nepýta na predsedu, ale na platby za účtovníctvo.
Účtovnícke práce sú vo všeobecnosti podceňované.
Doporučujem porovnať si vedomosti a zodpovednosť účtovníčky pri zaúčtovaní účtovného prípadu so zodpovednosťou napr. pracovníka pri overovaní podpisu. A cenu za overenie zaplatí každý bez diskusie, ale za odbornú prácu mu je peňazí ľúto.
5 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Ja si myslím, že v cene účtovníckych prác by malo byť zahrnuté všetko. Program, tonery, kancelárske potreby. Ak by to tak bolo, tak cena 2500 eur je primeraná, skôr menšia. Lenže obvykle účtovníctvo SVB obnáša aj urobiť ročné vyúčtovania a predpisy platieb, sledovať neplatičov, riešiť neplatičov a iné úkony. A to je už o inom.

2500eur/12 mesiacov/48 bytov=4,34 eur mesačne na jeden byt. Ak by v tom bolo všetko, ako uvádzam, tak 4,34 eur byt je málo.
Naposledy upravil účtovník 007 : 26.03.12 at 13:44 Dôvod: Doplnenie textu.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať