Zavrieť

Porady

Je mozne zapocitat do DP doplatene poistne za r. 2010?

Chcela by som sa opytat - vyplnam si DP - typ B, danit budem pausalne, v r. 2011 som platila mesacne poistne do ZP, do socialnej ale nie, pretoze na zaklade vysky prijmov za r. 2010 som socialne poistenie platit nemusela. V r. 2011 som ale doplacala socialnej poistovni poistne este za r. 2010. Je mozne tuto ciastku zaratat do DP za r. 2011?
Dakujem za odpovede..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Karida Pozri príspevok
    Nie nemala
    nedoplatok z roku 2010, uhradený v r.2011, pripočítaš k paušálnym výdavkom za rok 2011
    (uvedieš ho aj do riadku pod tabulkou - tento údaj pre SP na žiadny účel zatial neslúži).

    Karida je offline (nepripojený) Karida

    Karida
    Je to mozne? tak to ste ma potesila... vyslo mi zaplatit dan 355 eur... vzdy mi to vychadzalo na 0.. Este sa chcem opytat ci sa to tyka aj faktur - do prijmov za r.2011 zaratavam len faktury uhradene v tom roku? Alebo aj faktury kt. sa fakturovali v r.2011 ale uhradene boli az v r.2012?
    DAKUJEM VELMI PEKNE!!

    Karida je offline (nepripojený) Karida

    Karida
    veronikasad Pozri príspevok
    nedoplatok z roku 2010, uhradený v r.2011, pripočítaš k paušálnym výdavkom za rok 2011
    (uvedieš ho aj do riadku pod tabulkou - tento údaj pre SP na žiadny účel zatial neslúži).
    Myslite v VI.ODDIELY dolu pod tabulkou zaskrtnem aj prvu moznost a ciastku napisem pod to?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Karida Pozri príspevok
    Je to mozne? tak to ste ma potesila... vyslo mi zaplatit dan 355 eur... vzdy mi to vychadzalo na 0.. Este sa chcem opytat ci sa to tyka aj faktur - do prijmov za r.2011 zaratavam len faktury uhradene v tom roku? Alebo aj faktury kt. sa fakturovali v r.2011 ale uhradene boli az v r.2012?
    DAKUJEM VELMI PEKNE!!
    Faktúry zaplatené od 1.1.-31.12. kal.roka, za ktorý sa podáva DP.

    Je mozne zapocitat do DP doplatene poistne za r. 2010?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.