Zavrieť

Porady

Sprostredkovatelska cinnost a vedenie uctovnictva

Dobry den
prosim Vas o radu. Robim DP a neviem ako dalej. Volala som aj na DU ale ani tam mi nevedia poradit. Takze :
je to zamestnanec, dôchodca , ktory mal príjem za sprostredkovanie poistenia vo vyske 2300 eur v r.2011.
Je mi jasne ze nezd.čiastku si kvoli vyske uplatnit nemôze, môze si uplatnit paus.vyd.40% z 2300 eur.
Moja otazka:
V prípade , ze si nebude uplatnovat pausalne vydavky, môze si uplatnit skutocne vydavky - cestovne nahrady? Ako postupovat potom ? Musi viest uctovnu evidenciu (pen. dennik, vykazy k DP), okrem tychto cest.nahrad totiz nic ine nema - ani podn. ucet, ani mobil (to by sa dalo nejak pausalne zo sukromneho?) , nevedie ani pokladnu, čize potom by boli aj vsetky vykazy nulove a len proforma pen. dennik? Podotykam sprostredkovatelska cinnost nepatri medzi zivnosti, nema na nu zivnost takze vznika povinnost viest uct. evid. v pripade ze prijem bude znizovat skutocnymi vydavkami ? alebo staci len nejaky zoznam ciest. DAKUJEM VELMI PEKNE za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Ide o príjem podľa §6.1c), takže podľa §6.10 si "môže" uplatniť paušálne výdavky vo výške 40% takže ak si ich neuplatní tak samozrejme automaticky si uplatňuje skutočné výdavky. Čo sa týka druhej otázky (účtovná evidencia), tak stačí podľa §6.14 viesť daňovú evidenciu.

    Maranta je offline (nepripojený) Maranta

    Maranta
    dakujem velmi pekne , t.z. ze nemusim prikladat k DP ziadne vykazy, ani viest uctovny dennik atd. ? Staci sumar prijmov, vydavkov napr. v exceli podlozeny dokladmi? dakujem este raz velmi ste mi pomohli...

    Maranta je offline (nepripojený) Maranta

    Maranta
    Prosim Vas nevedeli by ste mi poradit este aj s CN? Ked by tie CN nahrady neboli robene na jeho automobil ale na dcerin je to OK? Musi byt na to auto zaplatena aj cestna dan? dakujem.

    Sprostredkovatelska cinnost a vedenie uctovnictva

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.