Zavrieť

Porady

Vaše skúsenosti s programom Alfa Plus

Zaujímali by ma Vaše skúsenosti s týmto programom. Ja v ňom mám jeden veľký problém. V evidencii DPH sa nedajú zotriediť doklady podľa interného čísla. Do stĺpca daňový doklad mi berie externé čísla došlých faktúr, čo je podľa mňa úplná hlúposť. Ani v omege a ani v pôvodnej alfe s tým nie je problém.
Usporiadat
svetluska55 svetluska55

svetluska55 je offline (nepripojený) svetluska55

som tu nová, že idem pohľadať nejaké odpovede na moje otázky k programu Alfa...a vidím že už je nejaká Alfa plus? to je nový program, či čo? lebo s Alfou som zatiaľ spokojná ale nejaké veci mi tam chýbajú (však v ktorom softe nie ) ... neviete či majú aj demoverziu, že by som vyskúšala?
0 0
gregi50 gregi50

gregi50 je offline (nepripojený) gregi50

svetluska55 Pozri príspevok
som tu nová, že idem pohľadať nejaké odpovede na moje otázky k programu Alfa...a vidím že už je nejaká Alfa plus? to je nový program, či čo? lebo s Alfou som zatiaľ spokojná ale nejaké veci mi tam chýbajú (však v ktorom softe nie ) ... neviete či majú aj demoverziu, že by som vyskúšala?
Choď na strúnku kros.sk a tam nájdeš všetko o tomto programe. Je tam aj demo.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Ahojte - skúšali ste niekto v ALFE plus účtovanie záväzku, ktorý sa skladá napr. z materiálu a tovaru ? Treba uhrádzať dvoma dokladmi, alebo už je to aj tam vyriešené ?
0 0
svetluska55 svetluska55

svetluska55 je offline (nepripojený) svetluska55

veronikasad Pozri príspevok
Ahojte - skúšali ste niekto v ALFE plus účtovanie záväzku, ktorý sa skladá napr. z materiálu a tovaru ? Treba uhrádzať dvoma dokladmi, alebo už je to aj tam vyriešené ?
ahoj, ano je to tam, konečne :-) toto bola jedna z vecí, na ktoré sa tam chcela pozrieť, lebo to písali na stránke medzi tými výhodami...som dorazila dphčku cez víkend tak som si stiahla demo a trošku som to pokukala, ešte nie veľmi, ale vyzerá to dosť modernejšie, tak som zvedavá aj na tie funkcie :-)
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

svetluska55 Pozri príspevok
ahoj, ano je to tam, konečne :-) toto bola jedna z vecí, na ktoré sa tam chcela pozrieť, lebo to písali na stránke medzi tými výhodami...som dorazila dphčku cez víkend tak som si stiahla demo a trošku som to pokukala, ešte nie veľmi, ale vyzerá to dosť modernejšie, tak som zvedavá aj na tie funkcie :-)
Nevidela som ešte demo - rozúčtovanie sa nahráva pri evidencii záväzku, alebo pri úhrade ?
0 0
svetluska55 svetluska55

svetluska55 je offline (nepripojený) svetluska55

môžeš aj hneď pri záväzku, a teraz som si skúsila iba v denníku, tak aj tam to je
1 0
pakacik pakacik

pakacik je offline (nepripojený) pakacik

Ahojte,

Som maly zivnostnik/kadernik a mam problem uctovat v alfe plus. Robim sam na seba. Ako mam do dennika uctovat svojich zakaznikov, treba kazdy ukon zauctovat, alebo len celkovu sumu z ktorej budem vystavovat fakturu za dany mesiac? Zaroven ked odpisujem stravne, alebo ostatne naklady ktore sa mi tvoria pri podnikani, takisto kde zistim co vsetko mozem odpisovat a ako to do dennika zapisat? dakujem za info
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

pakacik Pozri príspevok
Ahojte,

Som maly zivnostnik/kadernik a mam problem uctovat v alfe plus. Robim sam na seba. Ako mam do dennika uctovat svojich zakaznikov, treba kazdy ukon zauctovat, alebo len celkovu sumu z ktorej budem vystavovat fakturu za dany mesiac? Zaroven ked odpisujem stravne, alebo ostatne naklady ktore sa mi tvoria pri podnikani, takisto kde zistim co vsetko mozem odpisovat a ako to do dennika zapisat? dakujem za info
Eviduješ tržbu reg.pokladňou ? Komu chceš vystaviť faktúru ?
0 0
pakacik pakacik

pakacik je offline (nepripojený) pakacik

Robim pre jednu majitelku kadernictva a ja som tam ako v prenajme. Ano nahadzujeme zakaznikov do pokladne.
Jej by som mal vystavit fakturu, nakolko mam s nou uzatvorenu zmluvu.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

pakacik Pozri príspevok
Robim pre jednu majitelku kadernictva a ja som tam ako v prenajme. Ano nahadzujeme zakaznikov do pokladne.
Jej by som mal vystavit fakturu, nakolko mam s nou uzatvorenu zmluvu.
Prečo ty ? Faktúru za prenájom by mala vystaviť majitelka kaderníctva a ty jej ju uhradiť. Pradpokladám, že ERP je na tvoje meno, nie majitelky kaderníctva a tržby sú tvojim príjmom.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Dni otvorených dverí a bezplatné konzultácie vo firme KROS

http://www.kros.sk/dod
0 0
SilMar Group SilMar Group

SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

Otázka: Dobrý deň, chcem sa opýtať, ako to bude naďalej s podporou programu Alfa, keďže ste na trh vypustili Alfa plus.

Odpoveď:
Dobrý deň, program ALFA budeme aj naďalej podporovať (hotline a poradenstvo). Obdobie, kedy skončíme s programom ALFA Vám v tomto období nevieme presne povedať.
0 0
Laguna13 Laguna13

Laguna13 je offline (nepripojený) Laguna13

Milované Božie dieťa
Ukončenie podpory starej ALFY sa plánuje v budúcnosti a dá sa povedať, že je to skôr v horizonte rokov, ako mesiacov (a už vôbec nie týždňov).[/QUOTE]

Dnes mi bolo telefonicky upresnené ukončenie podpory starej ALFY za 2-3 roky s tým, že dnes máme na ňu zľavu 70% a potom to bude v plnej výške.
0 0
SilMar Group SilMar Group

SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

Laguna13 Pozri príspevok
Ukončenie podpory starej ALFY sa plánuje v budúcnosti a dá sa povedať, že je to skôr v horizonte rokov, ako mesiacov (a už vôbec nie týždňov).
Dnes mi bolo telefonicky upresnené ukončenie podpory starej ALFY za 2-3 roky s tým, že dnes máme na ňu zľavu 70% a potom to bude v plnej výške.[/QUOTE]

a tá akcia ešte neskončila?
alebo ju zasa obnovili?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

SilMar Group Pozri príspevok
Dnes mi bolo telefonicky upresnené ukončenie podpory starej ALFY za 2-3 roky s tým, že dnes máme na ňu zľavu 70% a potom to bude v plnej výške.
a tá akcia ešte neskončila?
alebo ju zasa obnovili?[/QUOTE]


30.6.2012 mi končí balík podpory na ALFu. Včera som dostala preddavkovú faktúru, v ktorej mi účtujú balík podpory + poplatok za prechod + 70 % zľavu za prechod + akciovú zlavu za zaslanie CD/DVD poštou.
Keďže novú ALFu chcem začať využívať až od 1.1.2013, pýtala som sa čo bude s Balíkom podpory na Alfu po uhradení tejto pred.fa. Odpoveď z infolinky mi vyrazila dych - vraj zanikne.
Po vzájomnej telefonickej aj emailovej prestrelke mám "papier", že urobili pre mňa výnimku a úhradou zvýhodnenej preddavkovej faktúry získavam Balík podpory do 30.6.2013 na ALFu plus aj ALFu. Celková hodnota faktúry na Multiverziu je 87,06€ - takže s tým som celkom spokojná.
0 0
Laguna13 Laguna13

Laguna13 je offline (nepripojený) Laguna13

Milované Božie dieťa
Nám končí balík podpory 30.6.2012. Dnes prišla faktúra aj s vysvetľujúcimi letákmi, že zľava vo faktúre na Alfa plus platí do 31.8.2012. Dovtedy predpokladajú, že si uhradíme balík podpory. Asi je to u každého iný termín akcie - podľa balíka podpory. Je tam zľava 70%, plus akcia: CD/DVD,poštovné,balné len za 0,01 €. Zadarmo vraj obdržíme aj brožúru ALFA plus, v ktorej sa dozvieme, ako začať používať program a vykonať prevod účtovníctva.
0 0
SilMar Group SilMar Group

SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

veronikasad Pozri príspevok
a tá akcia ešte neskončila?
alebo ju zasa obnovili?

[/QUOTE]30.6.2012 mi končí balík podpory na ALFu. Včera som dostala preddavkovú faktúru, v ktorej mi účtujú balík podpory + poplatok za prechod + 70 % zľavu za prechod + akciovú zlavu za zaslanie CD/DVD poštou.
Keďže novú ALFu chcem začať využívať až od 1.1.2013, pýtala som sa čo bude s Balíkom podpory na Alfu po uhradení tejto pred.fa. Odpoveď z infolinky mi vyrazila dych - vraj zanikne.
Po vzájomnej telefonickej aj emailovej prestrelke mám "papier", že urobili pre mňa výnimku a úhradou zvýhodnenej preddavkovej faktúry získavam Balík podpory do 30.6.2013 na ALFu plus aj ALFu. Celková hodnota faktúry na Multiverziu je 87,06€ - takže s tým som celkom spokojná.[/QUOTE]


ale aj tak si myslím, že to nie je od nich seriózne - používame roky nejaký produkt, ktorý oni nahradili iným a o starý sa prestanú starať. Dali tam síce 70% zľavu, ale prečo by sme mali platiť ešte 30% z nového produktu, o ktorý sme vlastne nemali záujem, ale keďže u starého prestane podpora legislatívy, nič iné nám nezostáva, len prejsť na nový a platiť?
4 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

kros Pozri príspevok
Presne tak a iba doplním, že používatelia ALFY sa nemusia obávať nejakého rýchleho ukončenia podpory ich programu - aj naďalej im budú poskytované služby v rámci Balíka podpory - hotline aj upgrade.
Ukončenie podpory starej ALFY sa plánuje v budúcnosti a dá sa povedať, že je to skôr v horizonte rokov, ako mesiacov (a už vôbec nie týždňov).
Neviem či poraďák s týmto nickom je zástupcom firmy KROS, ale bohužial - zvýraznené neplatí. Úhradou zvýhodnenej faktúry na balík podpory + prechod na ALFu plus strácate nárok na balík podpory na ALFu - ak si v KROSe "nevyboxujete" výnimku.
0 0
Laguna13 Laguna13

Laguna13 je offline (nepripojený) Laguna13

Milované Božie dieťa
A je vôbec možné používať ešte starú Alfu, keď si zaplatíme ALFA plus? Takto v priebehu roka sa mi nezdá rozumné čosi v účtovníctve vďaka programom meniť. Tiež by som prešla na ALFU plus (ak už musím) až od 1.1.2013.
0 0
SilMar Group SilMar Group

SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

Laguna13 Pozri príspevok
A je vôbec možné používať ešte starú Alfu, keď si zaplatíme ALFA plus? Takto v priebehu roka sa mi nezdá rozumné čosi v účtovníctve vďaka programom meniť. Tiež by som prešla na ALFU plus (ak už musím) až od 1.1.2013.
tiež som nad tým uvažovala - že ak, tak od začiatku nového roka... len je otázne, či nechajú tu akciu...
0 0
Načítať ďalšie