Zavrieť

Porady

Vaše skúsenosti s programom Alfa Plus

Zaujímali by ma Vaše skúsenosti s týmto programom. Ja v ňom mám jeden veľký problém. V evidencii DPH sa nedajú zotriediť doklady podľa interného čísla. Do stĺpca daňový doklad mi berie externé čísla došlých faktúr, čo je podľa mňa úplná hlúposť. Ani v omege a ani v pôvodnej alfe s tým nie je problém.
Usporiadat
Marcelka V Marcelka V

Marcelka V je offline (nepripojený) Marcelka V

Už ste skúšali v Alfe plus tlačiť doklady? príjmové a výdavkové ? Mne to nejde ani náhľad ani tlačiť. Mám chybu ja,alebo oni?
0 0
bobotova bobotova

bobotova je offline (nepripojený) bobotova

moja skúsenosť s Alfou + :
- samé negatíva, nič ma na tom programe neoslovilo, neupútalo,
- je strašne pomalá !!!! zaúčtovanie dokladov, ktoré mi trvalo 1 hodinu, teraz robím skoro 2 hodiny
- úhrady záväzkov v cudzej mene z BÚ, narátalo mi to tam samé divné sumy, tak neviem čo robím zle
- veľmi ľutujem, že som prešla na alfu +!!! stará dobrá Alfa, v tej sa mi pracovalo super!!!!
som rozhodnutá od 01.01.2013 prejsť na POHODU.
1 0
Zobraziť viac Zobraziť viac

Zobraziť viac je offline (nepripojený) Zobraziť viac

A prečo je to pomalé?
Pomaly sa otvárajú okná? Treba otvoriť viac formulárov?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Zobraziť viac Pozri príspevok
A prečo je to pomalé?
Pomaly sa otvárajú okná? Treba otvoriť viac formulárov?
spomalenie programu - podľa informácie z hotline KROS-u - spôsobuje antivirák NOD. Poslali mi nejaké súbory, ktoré by mali tento problém odstrániť. Keďže som počítačový antitalent, musím počkať kým mi ich nainštaluje dcéra.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Poprosim Vas ked by mi vedel niekto poradit, tak ked zadavam napr. vydavok z bank.účtu, a vytiahnem si aby mi uhradilo zaväzok, tak mi do textu taha externe cislo zo zaväzkov, nie moje interne cislo ktore mam zadane. Dost mi to vadi, neviete mi poradit kde sa to da zmenit? Ďakujem.
0 0
rufus rufus

rufus je offline (nepripojený) rufus

pozri Firma/ Nastavenia/ ďalšie možnosti a v časti účtovníctvo je vpravo dole voľba aký text chceš aby sa potiahol , aj čísla.
1 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

rufus Pozri príspevok
pozri Firma/ Nastavenia/ ďalšie možnosti a v časti účtovníctvo je vpravo dole voľba aký text chceš aby sa potiahol , aj čísla.
ĎAKUJEM veľmi veľmi pekne, funguje to.
0 0
juraj:-) juraj:-)

juraj:-) je offline (nepripojený) juraj:-)

juraj:-) Pozri príspevok
Pri vystavených. A taktiež aj pri predfakture. Ale zaujímave je, že prva predfaktura má číslo PF/2012/0001 a variabilne je OK teda 20120001 ale druhá je PF/2012/0002. Celkom tomu nechápem prečo si to píše variabilný aký chce. Osobne si myslím, že SW by mal sám uznať, že písmena a znaky musí vypustiť.
už som prišiel akou fintou dosiahnuť požadované číslovanie. Treba vymazať predvyplnený text a uložiť. Program si tam zadá iba čísla bez znakov a písmen. Nechápem prečo to však nerobí automaticky
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Prosím Vás, ako presne rozúčtujem jeden doklad na napr. materiál a tovar? Skúšam, ale neviem sa z toho vysomáriť. Ďakujem pekne.
Naposledy upravil mondes : 07.02.13 at 20:41 Dôvod: oprava
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Ahojte, pri zadávaní do evidencie záväzkov alebo pohľadávok mi softvér nahadzuje pri internom číslovaní nejaké kódy, neviete náhodou, odkiaľ ich ťahá? Ďakujem.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mondes Pozri príspevok
Ahojte, pri zadávaní do evidencie záväzkov alebo pohľadávok mi softvér nahadzuje pri internom číslovaní nejaké kódy, neviete náhodou, odkiaľ ich ťahá? Ďakujem.
uveď príklad - neviem na čo sa pýtaš
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Tak presnejšie, pri zadávaní nového záväzku, ak zaevidujem napr. odvod do ZP a dám v stlpci PD "Odvody do fondov", tak mi naskočí interné číslo, napr. 92120001. Že čo znamená to číslo 92. Ostatné viem, je to rok a poradie. Ďakujem.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mondes Pozri príspevok
Tak presnejšie, pri zadávaní nového záväzku, ak zaevidujem napr. odvod do ZP a dám v stlpci PD "Odvody do fondov", tak mi naskočí interné číslo, napr. 92120001. Že čo znamená to číslo 92. Ostatné viem, je to rok a poradie. Ďakujem.
tá konštanta neznamená nič, môžeš si nastaviť vlastné číslovanie cez šípku pri čísle záväzku. Treba sa s tým nastavením trochu "pohrať"
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Áno aj som si nastavila, ale som mala taký pocit, že program má svoje kódy pri došlých faktúrach - "99", pri odvodoch "92" atd. Niekde sem tam sa mi to nejako zobrazí, ale ak si to chcem pozrieť, tak nemôžem nič také nájsť. Aj tak v alfe sa mi to číslovanie a hlavne zadávanie nových číselných radov zdá také priehľadnejšie, pekne mi to ukáže a vyberám si číselný rad, ktorý potrebujem a v pluske je to také nepriehľadné, aspoň zatiaľ mi to tak príde. Ďakujem pekne.
0 0
majkob majkob

majkob je offline (nepripojený) majkob

v peňažnom denníku sa nastaviť na výdaj a v položke stlpec je hned na začiatku písmeno R, klikni na neho a tam si potom pridávaš položky na rozúčtovanie, aké potrebuješ, dúfam, že ti to v skratke stačí, je to odpoved na otázku o rozúčtovaní na viaceré položky ku kúpe tovaru, či materiálu. :-D
0 0
megyzah megyzah

megyzah je offline (nepripojený) megyzah

Robím toho roku prvý krát dańové priznania v programe Alfa, také jednoduché DP mi spravilo bez problémov, ale teraz neviem ako ďalej, prosím poraďte mi :
podnikateľ mal základ dane z podnikania vo výške 10592 € a základ dane z predaja obchodného podielu vo výške 2574,05 €. Do základu dane na r. 76 ami ale program vzal iba sumu 10592 €. So základom dane z predaja obchodného podielu akoby vôbec nerátal, prosím niečo som zadala zle? Taktiež som chcela podnikateľovi uplatniť úľavu na dani na manželku, ktorá bola celý minulý rok na rodičovskej dovolenke ale vôbec ma program nepustil vpísať výšku jej príjmu ( teda nulu ) na r. 78. Prosím pomôžte mi.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

megyzah Pozri príspevok
Robím toho roku prvý krát dańové priznania v programe Alfa, také jednoduché DP mi spravilo bez problémov, ale teraz neviem ako ďalej, prosím poraďte mi :
podnikateľ mal základ dane z podnikania vo výške 10592 € a základ dane z predaja obchodného podielu vo výške 2574,05 €. Do základu dane na r. 76 ami ale program vzal iba sumu 10592 €. So základom dane z predaja obchodného podielu akoby vôbec nerátal, prosím niečo som zadala zle? Taktiež som chcela podnikateľovi uplatniť úľavu na dani na manželku, ktorá bola celý minulý rok na rodičovskej dovolenke ale vôbec ma program nepustil vpísať výšku jej príjmu ( teda nulu ) na r. 78. Prosím pomôžte mi.
1. Kde si uviedla príjem z predaja obchodného podielu ?

2. Vyplnila si údaje o manželke na 2. str. DP, vrátane sumy vlastného príjmu a počtu mesiacov kedy boli manželmi ?
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Ahojte, prosím Vás, ak som v pohľadávkach zadala iný kurz na prepočet, ako som mala a taktiež pri úhrade pohľadávky v PD a chcem ho opraviť, ako to urobím? Neviem sa tam dostať. Vďaka.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mondes Pozri príspevok
Ahojte, prosím Vás, ak som v pohľadávkach zadala iný kurz na prepočet, ako som mala a taktiež pri úhrade pohľadávky v PD a chcem ho opraviť, ako to urobím? Neviem sa tam dostať. Vďaka.
ak ti to nepôjde inak, tak zmaž úhradu v peňažnom denníku a potom pohľadávku a nahraj znovu - najskôr pohľadávku a potom úhradu so správnym kurzom.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

veronikasad Pozri príspevok
ak ti to nepôjde inak, tak zmaž úhradu v peňažnom denníku a potom pohľadávku a nahraj znovu - najskôr pohľadávku a potom úhradu so správnym kurzom.
Aj som to takto urobila, lebo ma nechce pustiť do kolonky suma a kurz. Pýtala som sa len tak, pre budúcnosť. Ale vďaka.
0 0
Načítať ďalšie