Zavrieť

Porady

Môžem mať dve zamestnania na hlavný pracovný pomer súčasne?

Som na rodičovskej dovolenke,môj pôvodný pracovný pomer trvá a od pondelka mám možnosť nastúpiť do nového zamestnania.Do pôvodného sa nevrátim,lebo sme sa presťahovali.Ak mi však pôvodný zamestnávateľ odmietne dať výpoveď dohodou k pondelku,budem môcť mať dva pracovné pomery na hlavný pracovný pomer naraz?Pracujem v školstve.Je nejaký dôvod,prečo by t nešlo?Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Kedysi bol jeden člen SBS , čo mal 3 pracovne uväzky /celkom 26 hodin denne/ a nikdy by to nezistili,

    keby dotyčný nebol lakomý a nechcel si dať preplatiť nemocenskú a súčasne aj normálny výkon práce.
    Indeed To sa skutočne stalo

    Luna je offline (nepripojený) Luna

    Luna
    môžeš kľudne makať aj 3 PP. Len vyhlásenie na zdanenie mzdy môžeš podpísať len u jedného zamestnávateľa. Jeden ti nebude zdaňovať mzdu a druhý ti zdaní všetko-teda odvedie celú daň zo mzdy.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    galanta Pozri príspevok
    Bez nejakých zádrhelov?Ako dane,odvody a veci podobné??
    z kazdeho PP platis dane aj odvody, vyhlasenie mozes mat podpisane len u jedneho zamestnavatela
    uz sme to tu preberali: http://www.porada.sk/t191912-dva-hla...-to-mozne.html

    Môžem mať dve zamestnania na hlavný pracovný pomer súčasne?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.