Zavrieť

Porady

Dodatočné DP 2011 FO

Prosím o radu ešte som nerobila dodatočné DP FO "B". Prosím o radu ako sa vypisuje tlačivo so všetkými údajmi aj s riadneho DP, alebo len rozdiely??
Prosím súrne.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    SzabM je offline (nepripojený) SzabM

    SzabM
    Bohužiaľ ani ja nemám skúsenosti s DDP, avšak zdá sa mi, že som svoj pôvodný príspevok dala do nesprávnej rubriky - opravné DP. Táto téma však vyhovuje viac aj mne, takže sem uvediem svoj príspevok a ak mi niekto poradí, tak to môže pomôcť aj tebe, Daduľa. Takže môj problém je nasledovný:
    SZČO bol aj zamestnancom v r. 2011 a omylom som mu započítala do príjmu podľa §5 aj príjem vzťahujúci sa na rok 2012. Okrem toho ho teraz napadlo, že do DP nezahrnul príjmy z prenájmu nehnuteľnosti. Preto musím podávať DDP. Takže uvažujem nasledovne: príjmy podľa §5 vyplním už správne, teda vynechám príjem vzťahujúci sa na r. 2012. Zo živnosti mal stratu. Príjem z prenájmu za 4,5 mes. 2011 = 945,-; odpočítam 500,- (môžem celých 500, aj keď prenajíma iba 4,5 mes?), dostanem 445 zdaniteľný príjem; % = 445/945=47,09 %; skutočné výdavky = 373,-, z toho 47,09 % = 175,65; ZD z prenájmu nehnuteľnosti = 445 - 175,65 = 269,35. (Pôvodné DP bolo: ZD zo živnosti = 0 (strata), preplatok podľa §5 = 31,91. Dodatočné DP: DZ zo živnosti = 0 (strata), ZD z prenájmu = 269,35, preplatok podľa § 5 = 25,-.) Vypĺňam nasledovne: r.68=1504,37;r.70=269,35;r.73=269,35;r.74=2798,05; r.75=0;r.79=1504,37; r.80,81=1504,37;r.82=NČZD;DzP=0;r.109,114=25; a teraz ide oddiel XI: r.115=0;r.116=0;r.117=???;r.118=???;r.119,120=0.
    Vyzerá to takto dosť neprehľadne, ale ak si to premietnete do DP, bude to ľahšie - neviem teda, ako ďalej, hlavne čo sa týka oddielu XI. Ďakujem za radu, každá je vzácna.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Daduľa Pozri príspevok
    Prosím o radu ešte som nerobila dodatočné DP FO "B". Prosím o radu ako sa vypisuje tlačivo so všetkými údajmi aj s riadneho DP, alebo len rozdiely??
    Prosím súrne.
    Ďakujem.
    Vypisuje sa všetko a nevyše oddiel týkajúci sa podaného dodatočného daňového priznania (to sa samozrejme pri riadnom DP nevypisuje).

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    SzabM Pozri príspevok
    Bohužiaľ ani ja nemám skúsenosti s DDP, avšak zdá sa mi, že som svoj pôvodný príspevok dala do nesprávnej rubriky - opravné DP. Táto téma však vyhovuje viac aj mne, takže sem uvediem svoj príspevok a ak mi niekto poradí, tak to môže pomôcť aj tebe, Daduľa. Takže môj problém je nasledovný:
    SZČO bol aj zamestnancom v r. 2011 a omylom som mu započítala do príjmu podľa §5 aj príjem vzťahujúci sa na rok 2012. Okrem toho ho teraz napadlo, že do DP nezahrnul príjmy z prenájmu nehnuteľnosti. Preto musím podávať DDP. Takže uvažujem nasledovne: príjmy podľa §5 vyplním už správne, teda vynechám príjem vzťahujúci sa na r. 2012. Zo živnosti mal stratu. Príjem z prenájmu za 4,5 mes. 2011 = 945,-; odpočítam 500,- (môžem celých 500, aj keď prenajíma iba 4,5 mes?), dostanem 445 zdaniteľný príjem; % = 445/945=47,09 %; skutočné výdavky = 373,-, z toho 47,09 % = 175,65; ZD z prenájmu nehnuteľnosti = 445 - 175,65 = 269,35.
    Potiaľto som sa dostala. A je to správne. DP pri sebe nemám.

    SzabM je offline (nepripojený) SzabM

    SzabM
    Janka, som Ti vďačná, lebo aj napriek tomu, že to celé vyzerá neprehľadne, si to nevzdala a prezrela si si aspoň časť DDP. Avšak veľmi by som potrebovala, aby si mi pozrela aj ďalej, čo sa týka Výpočtu ZD, ale hlavne oddielu XI. - tu totiž neviem, či v r. 117 a 118 vypĺňať aktuálnu výšku preplatku (teda uvedenú v DDP) alebo pôvodnú výšku preplatku (uvedenú v pôvodnom DP). Aj doteraz si mi s týmto veľmi pomohla, ak budeš mať trošku času ešte na mňa, prosím pozri mi to ďalej. Ďakujem veľmi pekne.

    Dodatočné DP 2011 FO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.