Zavrieť

Porady

Únik veľkého množstva vody pod sadrovými potermi - čo s tým?

Chcem sa spýtať, nemá niekto skúsenosť alebo odbornú radu? ....Po zaliatí sadrových poterov a skúšaní kúrenia a vody sme zistili, že uniká veľké množstvo vody v podlahe (zrejme z hadice - studňová voda, ktorá musela byť na nejakom mieste asi zničená.....)....Pred zaliatím sa natlakovali všetky trubky....
Pod poter sa nám dostalo obrovské množstvo vody, ktorá veľmi zle a pomaly vyschýňa....Čo s tým? Musí sa poter vysekať a spraviť nanovo, aby nedošlo k v zniku plesní? Alebo je šanca, že sa to vyschne? Pod potermi máme tvrdený polystyrén, ktorý, našťastie, nenasiakava vodu, ale i tak....bojíme sa , aké škody môže do budúcna narobiť voda, pokým sa spod poterov nedostane....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Ja by som kúrenie nezapínal.Treba zistiť príčinu a odstrániť.Do konca leta to možno vyschne.

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    PE rúra od studne bude mať problém na spojke, prejsť foto inštalácií, vysekať lokálne a opraviť!

    val007 je offline (nepripojený) val007

    val007
    No aj nám sa stalo, že rúru sme nemali v spoji zvarenú a držala dva a pol roka. Našťastie to nebolo v podlahe ale v pivnici a potom nám to v tom spoji vyrazilo a veru zachvíľu bola plná pivnica vody. Takže ja by som tiež pozrela fotky a prezrela dobre spoje.

    mirus321 je offline (nepripojený) mirus321

    mirus321
    Ďakujem za reakcie....Odstrániť závadu nebolo až tak ťažké, najväčší problém som videla v tom, ako odstrániť škody po vytopení....z obáv vzniku plesní a pod.
    Keďže nám to poisťovňa uznala a všetky náklady spojené s opravami by mala preplatiť, rozhodli sme sa pre najrýchlejšiu (i keď možno nie najlacnejšiu) možnosť - vysúšanie a odvlhčovanie vytopených poterov.....Vysušiť by to mala firma za cca 2-3 týždne a musím povedať, že to nie je lacný špás. Ale riskovať do budúcna vznik plesní v poteroch i na spodných častiach omietky si nemôžeme dovoliť....
    gerlach spodne časti omietky by si mala natriet hasenym vapnom nie hydratom je to proti plesny
    misoft 07.12.14 16:50 odstránil(a) z Porady

    Únik veľkého množstva vody pod sadrovými potermi - čo s tým?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.