Zavrieť

Porady

Ako sa dostať k mzde, ktorá mi nebola vyplatená?

Prosím Vás o radu: Môj manžel začal pracovať v istej dopravnej firme. Pracoval tu iba 1 týždeň vo februári - sám ukončil a rozviazal prac.pomer v skušobnej dobe. Bolo to z dôvodu, že nebol spokojný s ich prístupom k práci - bol vyslaný do zahraničia, kde doslova presedel 5 dní v aute, lebo neboli schopní a flexibilní pri vybavovaní ďalšej práce, na ktorú v zahraničí čakal. A jeho práca bola platená od kilometrov. Pritom bolo ťažke spojenie s majiteľom, ktorý býval často pod vplyvom alkoholu. Takže čo by človek zarobil s takýmto prístupom? Náš problém: Mzdu za tento čas nedostal vyplatenú. Majiteľ firmy nevysvetlil dôvod, skladá telefón so slovami dakujem a mzdárke sa nemúžeme dovolať. Teraz-začiatkom mája- mu prišlo POTVRDENIE o príjmoch fyz.osoby... za rok 2012, kde je jasné vyplnená kolonka 01-úhrn zúč. a vyplat.príjmov 223, 52 eur. Táto čiastka mu nebola dodnes vyplatená a ani podĺa správania majiteĺa firmy nevyplatí. Máme na to nárok? Ako postupovať? ĎAKUJEM.Prosím o radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    aj keď je to malá suma, podať trestné oznámenie - to majiteľov vystraší a väčšinou si splnia svoje povinnosti. Návrh na vydanie platobného rozkazu zatiaľ nemusíte podávať a počkajte ako to dopadne po podaní trestného oznámenia

    Ako sa dostať k mzde, ktorá mi nebola vyplatená?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.