Zavrieť

Porady

nedokončená investícia (rek.budovy) a co s prevádzkovými nákladmi na nu?

Zdravim,
chcem sa spytat. Nasa spolocnost rekonstruuje prenajatu budovu aby v nej mohla fungovat nova prevadzka. Investicia este nebola ukoncena a nie je to ani v majetku. Chodia vsak uz faktury za najoma a energie. Mozem to dat do riadny rezijnych nakladov hoci to este nie je zaradene? Prevadzka sa bude asi spustat na 2x. Najskor sa zacne uzivat sklad a potom aj vyrobne priestory. Musim cakat kym to nezaradim a dovtedy "hadzat" najomne a ostatnu reziu na 042? Dufam, ze nie Dik za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Nájomné a energie v štádiu rekonštrukcie prenajatej prevádzky - keď ešte nefunguje hlavná tržbotvorná činnosť, nie sú ešte výdavkami, nákladmi na dosiahnutie príjmov, ale súčasťou investície. Veď elektrina a voda sa používa pri rekonštrukčných prácach, nie ? Problém je iba v tom, že na rekonštrukciu by mala ísť skutočne spotrebovaná energia, nie mesačné zálohy, vypočítané z predpokladanej ročnej spotreby. Treba mať odpočet meračov od začiatku do konca rekonštrukcie. Nájomné za čas rekonštrukcie by som tiež dal radšej na 042, ako sa potom prieť s prípadnou daňovou kontrolou. Veď náklady /055/ budeš potrebovať aj zajtra, nielen dnes, nestratia sa. Ja by som platby zatiaľ účtoval na 314 a zúčtoval medzi 042 a 518, 502 až po rekonštrukcii a odpočtoch meračov.

    nedokončená investícia (rek.budovy) a co s prevádzkovými nákladmi na nu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.