Zavrieť

Porady

dovolenka-strážnik

Chcela by som Vás poprosiť o radu. Máme strážnika, ktorý u nás pracoval od 22.9.05 do 22.12.05 (3 mesiace). Ako strážnik pracoval 12 hod. (denná,nočná,voľno,voľno ...) Viem, že pomerná časť dovolenky vzniká za celý kalendárny mesiac, ale neviem, či mal nárok na preplatenie 3 alebo 2 dní.
Počítala som správne?

Prepočet dovolenky:

Nárok zamestnanca na dovolenku 4 týždne (20 pracovných dní)
Nerovnomerne rozvrhnutý pracovný čas na 12 hodín/zmena
Nárok na dovolenku za kalendárny rok prepočítaný za 3 mesice trvania pracovného pomeru, t.j. 5 dní
Prepočítaná dovolenka zamestnanca s nerovnomerne rozvrhnutým pracovným časom 5 dní x 8 = 40 hodín : 12 hodín/zmena = 3,333 = 3 dni dovolenky. <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" /><o:p></o:p>
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    [quote=petraTT]Chcela by som Vás poprosiť o radu. Máme strážnika, ktorý u nás pracoval od 22.9.05 do 22.12.05 (3 mesiace). Ako strážnik pracoval 12 hod. (denná,nočná,voľno,voľno ...) Viem, že pomerná časť dovolenky vzniká za celý kalendárny mesiac, ale neviem, či mal nárok na preplatenie 3 alebo 2 dní.
    Počítala som správne? Myslím, že áno.

    Prepočet dovolenky:

    Nárok zamestnanca na dovolenku 4 týždne (20 pracovných dní)
    Nerovnomerne rozvrhnutý pracovný čas na 12 hodín/zmena
    Nárok na dovolenku za kalendárny rok prepočítaný za 3 mesice trvania pracovného pomeru, t.j. 5 dní
    Prepočítaná dovolenka zamestnanca s nerovnomerne rozvrhnutým pracovným časom 5 dní x 8 = 40 hodín : 12 hodín/zmena = 3,333 = 3 dni dovolenky. fficeffice" /><O:p></O:p>

    petraTT je offline (nepripojený) petraTT

    petraTT
    Nie som si istá mojim výpočtom z dôvodu, že v ZP je, že pomerná časť sa počíta za celý kalendárny mesiac. Tak som mala brať do úvahy 2 mesiace? (október a november)? Fakt neviem, či to počítam správne.

    petraTT je offline (nepripojený) petraTT

    petraTT
    Chcem sa opýtať, pri výmere má počítať:
    20:12x3= 5 dní
    alebo, keďže to boli 3 mesiace a neodpracoval 60 prac. dní, tak nemala by som počítať 2/12?
    Neviem sa z toho vymotať :-(

    Veronika R je offline (nepripojený) Veronika R

    Veronika R
    petraTT
    Chcela by som Vás poprosiť o radu. Máme strážnika, ktorý u nás pracoval od 22.9.05 do 22.12.05 (3 mesiace). Ako strážnik pracoval 12 hod. (denná,nočná,voľno,voľno ...) Viem, že pomerná časť dovolenky vzniká za celý kalendárny mesiac, ale neviem, či mal nárok na preplatenie 3 alebo 2 dní.
    Počítala som správne?

    Prepočet dovolenky:

    Nárok zamestnanca na dovolenku 4 týždne (20 pracovných dní)
    Nerovnomerne rozvrhnutý pracovný čas na 12 hodín/zmena
    Nárok na dovolenku za kalendárny rok prepočítaný za 3 mesice trvania pracovného pomeru, t.j. 5 dní
    Prepočítaná dovolenka zamestnanca s nerovnomerne rozvrhnutým pracovným časom 5 dní x 8 = 40 hodín : 12 hodín/zmena = 3,333 = 3 dni dovolenky. fficeffice" /><o ="">:p></o>:p>

    Ja to počítam takto
    Počet smien za celú dobu zamestnania: 46 smien (ak počítam správne)
    Počet týždňov: 52
    46 : 52 = 0,89 x 4 = 3,56 dní dovolenky teda nárok na dovolenku je 3,5 dňa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.