Zavrieť

Porady

samozdanenie len v DP DPH, v účtovníctve nie

poprosím o názor:
ak účtovná jednotka, plátca DPH, nakúpi materiál zo zahraničia, ktorý podlieha u nás samozdaneniu, je možné, aby som samozdanenie urobila iba v DP k DPH a nezaúčtovala doklad o nákupe do účtovníctva z dôvodu nenavyšovania nákladov? Predchodkyňa to tak celý minulý rok robila ... teraz neviem, či to tak môže byť, či nie ... ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Zákon o DPH síce nevyžaduje zaúčtovanie tak ako volakedy a stačí len vedenie záznamov podľa §70 takže by to bolo OK, jediný taký drobný zádrhel vidím v §49.2 kde je napísané že platiteľ môže odpočítať daň z tovarov a služieb ak tento tovar alebo službu použije na svoje dodávky tovarov a služieb čo by asi mohol byť problém dokázať že to tak je, ak by tento tovar nemal v účtovníctve.

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Ak nebudú doklady v účtovníctve, je dôvod nakupovať v zahraničí bez DPH na IČ DPH v ČŠ ?

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    Ak si nákup v inom štáte uskutočnila pod svojim IČ DPH, samozdaniť by bolo treba, ale bez nároku na odpočet, pokiaľ to nepoužiješ pre účely podnikania.
    V budúcnosti by som nakupovala s DPH príslušnej krajiny, pokiaľ nákup nechcem uvádzať vo svojom účtovníctve.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    a ešte sa spýtam, urobím chybu, ak doklady, ktorých sa týka samozdanenie, do účta nedám vôbec a ani neurobím samozdanenie, akoby ani neexistovali? mesačne mám takých dokladov tak za 3-4 tisíc eur

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    janaGT Pozri príspevok
    a ešte sa spýtam, urobím chybu, ak doklady, ktorých sa týka samozdanenie, do účta nedám vôbec a ani neurobím samozdanenie, akoby ani neexistovali? mesačne mám takých dokladov tak za 3-4 tisíc eur
    Pozri predch. odpoveď. Ivo to už uviedol.

    samozdanenie len v DP DPH, v účtovníctve nie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.