Zavrieť

Porady

Zaplatí mi daňový úrad penále???

Zdravím, ...

Prosím, ak sa niekto vyznáte alebo máte skúsenosti s takouto situáciou, ozvite sa mi...

Daňový úrad mi mal vrátiť sumu 1500EUR...žiadosť spolu s opravným daň. priznaním bola zaslaná 28.3. ...lenže pracovníčka si ju "nevšimla" (tak mi tvrdila pred 3 dňami) a nám vrátili daň až včera...Tak som žiadala daň úrad písomne o zaplatenie penále...Zaplatí mi ich? keď došlo ku chybe ich pracovníčky?


dakujem
Usporiadat
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Neser tigra keď ma mladie, to koľko chceš penále z 1.500 EUR za 3 dni?stojí ti to zato ich poštvať proti sebe?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

pivko Pozri príspevok
Neser tigra keď ma mladie, to koľko chceš penále z 1.500 EUR za 3 dni?stojí ti to zato ich poštvať proti sebe?
neserie ho - stačí pozrieť § 79/3 zákona 563/2009
0 0
Janulik87 Janulik87

Janulik87 je offline (nepripojený) Janulik87

pivko Pozri príspevok
Neser tigra keď ma mladie, to koľko chceš penále z 1.500 EUR za 3 dni?stojí ti to zato ich poštvať proti sebe?

NIE NIE, to je viac dni...kedze ziadost tam bola 28.3, maju cas na vratenie 40 dni...to je cca do 10.5. ...dan bola vratena len vcera....takze vychadza to okolo 36 dni? cca
0 0
Janulik87 Janulik87

Janulik87 je offline (nepripojený) Janulik87

Janulik87 Pozri príspevok
NIE NIE, to je viac dni...kedze ziadost tam bola 28.3, maju cas na vratenie 40 dni...to je cca do 10.5. ...dan bola vratena len vcera....takze vychadza to okolo 36 dni? cca
myslíte si, že sa mi pomstia??
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Janulik87 Pozri príspevok
myslíte si, že sa mi pomstia??
nie + prečítaj si ten 3. odsek v § 79 daňového poriadku
0 0
Janulik87 Janulik87

Janulik87 je offline (nepripojený) Janulik87

uz som citala - som v prave...pracovnicka sa mi po telefonickom rozhovore aj priznala, ze si ziadost nevsimla...dufam len, ze teraz nebudu posielat dan kontroly atd...
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Janulik87 Pozri príspevok
uz som citala - som v prave...pracovnicka sa mi po telefonickom rozhovore aj priznala, ze si ziadost nevsimla...dufam len, ze teraz nebudu posielat dan kontroly atd...
ako si podávala dp? v papierovej forme cez podateľňu?
0 0
Janulik87 Janulik87

Janulik87 je offline (nepripojený) Janulik87

v papierovej forme
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Janulik87 Pozri príspevok
v papierovej forme
tak sa nečuduj, že to prišlo neskôr lebo trasa tvojho dp je priližne takáto: podateľňa - správca - scan - centrála (overenie) - správca - poukaz - odsúhlasenie - 8180 - tvoj účet, no a to chvíľu po tom februárovom neporiadku trvá
0 0
Janulik87 Janulik87

Janulik87 je offline (nepripojený) Janulik87

chapem, ale sama pracovnicka ma najskor ziadala ziadost, teraz ked som jej volala...tvdila, ze tam ziadnu nema...prehliadla to, priznali si to...boli neprijemne a zrazu, ked zistili, ze maju chybu, ospravedlnovali sa a peniaze boli na ucte do 2 dni...nastala chyba u pracovniciek, lebo ani v systeme nemali, ze nam maju vratit dan...
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Janulik87 Pozri príspevok
chapem, ale sama pracovnicka ma najskor ziadala ziadost, teraz ked som jej volala...tvdila, ze tam ziadnu nema...prehliadla to, priznali si to...boli neprijemne a zrazu, ked zistili, ze maju chybu, ospravedlnovali sa a peniaze boli na ucte do 2 dni...nastala chyba u pracovniciek, lebo ani v systeme nemali, ze nam maju vratit dan...
to je chyba pri spätnom odsúhlasovaní dp (to je však na dlhé vysvetľovanie) musia v tomto prípade postupovať podľa § 79/3 563/2009
0 0
Janulik87 Janulik87

Janulik87 je offline (nepripojený) Janulik87

srska Pozri príspevok
to je chyba pri spätnom odsúhlasovaní dp (to je však na dlhé vysvetľovanie) musia v tomto prípade postupovať podľa § 79/3 563/2009
takze nam vyplatia to penale?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Janulik87 Pozri príspevok
takze nam vyplatia to penale?
nečítala si to - to nie je penále
0 0
Janulik87 Janulik87

Janulik87 je offline (nepripojený) Janulik87

citala, zrejme som to zle pochopila
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
srska máš pravdu ,ale žiadať o takú smiešnu sumu , koľko to bude? 3 eura?alebo možno aj 5?
0 0
Janulik87 Janulik87

Janulik87 je offline (nepripojený) Janulik87

pivko Pozri príspevok
srska máš pravdu ,ale žiadať o takú smiešnu sumu , koľko to bude? 3 eura?alebo možno aj 5?
mylite sa, meskaju cca 36 dni...10% zo sumy 1500E denne
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Tak potom pardon nevedel som , ale sa mi aj tak nechce veriť že sám štát si odsúhlasí take vysoké penále. Tak že 5.400 ?
tomu neverím že to zaplatia.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

pivko Pozri príspevok
srska máš pravdu ,ale žiadať o takú smiešnu sumu , koľko to bude? 3 eura?alebo možno aj 5?
nežiada sa - je to povinnosť dú vydať rozhodnutie o priznaní úroku
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Janulik87 Pozri príspevok
mylite sa, meskaju cca 36 dni...10% zo sumy 1500E denne
máš to pomýlené
0 0
Janulik87 Janulik87

Janulik87 je offline (nepripojený) Janulik87

srska Pozri príspevok
máš to pomýlené
poprosim Vas o vysvetlenie...nie som zbehla v tychto veciach a ak ide o par eur, urcite kaslem na to
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať