Zavrieť

Porady

zaratanie psa v byte do osobomesiacov

Chcela by som radu, či môže správca Spoločenstva vlastníkov bytov žiadať zarátať psa do osobomesiacov pre ročné vyúčtovanie nákladov.
Podotýkam, že pes nechodí výťahom, prejde iba po schodišti od vchodu do domu k bytu. Upratovanie spoločných priestorov asi veľmi nezaťaží, že by osvetlenie schodišťa ?
Nerozumiem, prečo mám podľa nášho správcu platiť za psa ako pol osoby na mesiac?
Je na to nejaky predpis?
Ďakujem za odpoveď.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

A neschvalili ste si to sami ako vlastnici bytov na schodzi?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
IvanPK IvanPK

IvanPK je offline (nepripojený) IvanPK

Napr. naše SVB má osúhlasený poplatok za psa 1,5 € / mesačne....
0 0
enida enida

enida je offline (nepripojený) enida

jedine co ste si schvalili. obrat sa na vasho spravcu, na zaklade coho to uctuje.

mozno sa to nezda ale ten pes toho dost zatazi. len si zober kolkokrat - a denne - ides von len kvoli nemu. a kolkokrat sa vracia s labkami od spiny. takze aj upratovanie, aj osvetlenie a obaly zo psich konzerv tiez skoncia v kosi, takze aj smetne. vytah mas k dispozicii, pokial nie si na nultom alebo prvom poschodi, vtedy nemusis ani za seba, ak ti to na schodzi schvalia.
0 0
nunenko nunenko

nunenko je offline (nepripojený) nunenko

prďous, táraj, gágaj
vytah mas k dispozicii, pokial nie si na nultom alebo prvom poschodi, vtedy nemusis ani za seba, ak ti to na schodzi schvalia.
...len si daj pozor, aby neschválili, že budeš platiť celý náklad na výťah ty, lebo ak je možné schváliť, že niekto nemusí platiť, je možné, že to zaplatí len jeden.
1. až 11. poschodie sa dohodnú, že platí len 1ľ poschodie?
0 0
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

osobomesiace za psov? ľudia stratili súdnosť
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

enida Pozri príspevok
jedine co ste si schvalili. obrat sa na vasho spravcu, na zaklade coho to uctuje.

mozno sa to nezda ale ten pes toho dost zatazi. len si zober kolkokrat - a denne - ides von len kvoli nemu. a kolkokrat sa vracia s labkami od spiny. takze aj upratovanie, aj osvetlenie a obaly zo psich konzerv tiez skoncia v kosi, takze aj smetne. vytah mas k dispozicii, pokial nie si na nultom alebo prvom poschodi, vtedy nemusis ani za seba, ak ti to na schodzi schvalia.
hmmm ... tak to by chcelo zaratat aj osobomesiace za navstevy ... a za nadmerne vychadzanie z bytu - stanovit normu na max. 3x na osobu a den - a dosledne to kontrolovat
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

mattto Pozri príspevok
osobomesiace za psov? ľudia stratili súdnosť
nie, nenormalny su ludia co v panelakovych bytoch chovaju psov a potom s nimi osieraju verejne priestranstvo
1 0
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

bubkoch Pozri príspevok
nie, nenormalny su ludia co v panelakovych bytoch chovaju psov a potom s nimi osieraju verejne priestranstvo
nenormálni sú ľudia, ktorí svoj strach a komplexy obracajú na nenávisť voči psom a ich chovateľom
1 0
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

"strach ? komplexy ? si zabavny ... co sa mi ma pacit na smrade v spolocnych priestoroch a osťatych a osratych travnikoch a parkoch na sidliskach?"

neviem, či žiješ na Luníku IX, ale my nemáme smradľavé spoločné priestory, máš chodiť po chodníkoch a nie po tráve. Porušuješ predpisy a ešte sa rozčuľuje, aké typické slovenské
0 1
nunenko nunenko

nunenko je offline (nepripojený) nunenko

prďous, táraj, gágaj
mattto , veď keď ti psa zaradia - povýšia na poločloveka, ty by si mal mať radosť. zaregistroval som aj chov prasaťa, o aký druh išlo neviem, to bude mať asi štatút jednej osoby. Dokonca existuje aj minikôň, ktorý slúži ako vodiaci pre nevidomého, aj ten asi bude za jedného človeka.
Nie je to čudné, že aj nevidomý musí platiť za spočné osvetlenie? Tak isto ako pripútaný na lôžko?

0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

mattto Pozri príspevok
"strach ? komplexy ? si zabavny ... co sa mi ma pacit na smrade v spolocnych priestoroch a osťatych a osratych travnikoch a parkoch na sidliskach?"

neviem, či žiješ na Luníku IX, ale my nemáme smradľavé spoločné priestory, máš chodiť po chodníkoch a nie po tráve. Porušuješ predpisy a ešte sa rozčuľuje, aké typické slovenské
to na zaklade akeho predpisu nesmiem chodit po trave ? zaujimave ... ale psickari so psami mozu bez problemov, ze ?
0 1
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

bubkoch Pozri príspevok
to na zaklade akeho predpisu nesmiem chodit po trave ? zaujimave ... ale psickari so psami mozu bez problemov, ze ?
na základe všeobecne záväzného nariadenia obce o ochrane zelene, verejného poriadku - obce si to pomenujú rôzne, ale každá obec ho má v podobnom znení
0 1
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

mattto Pozri príspevok
na základe všeobecne záväzného nariadenia obce o ochrane zelene, verejného poriadku - obce si to pomenujú rôzne, ale každá obec ho má v podobnom znení
klames ... hod sem link aspon na jedno VZN nejakeho mesta, ktore zakazuje CHODIT po verejnej zeleni

prve mi google vyhodil zilinu:
http://www.zilina.sk/dokumenty/Naria...1029142502.rtf
pozri co je zakazane co sa tyka zelene (cl. 12)
a pozri najskor veobecnu cast tykajuciu sa akehokolvek verejneho priestranstva (cl. 2 ods. 1 pism. f) )
0 1
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

bubkoch Pozri príspevok
klames ... hod sem link aspon na jedno VZN nejakeho mesta, ktore zakazuje CHODIT po verejnej zeleni

prve mi google vyhodil zilinu:
http://www.zilina.sk/dokumenty/Naria...1029142502.rtf
pozri co je zakazane co sa tyka zelene (cl. 12)
a pozri najskor veobecnu cast tykajuciu sa akehokolvek verejneho priestranstva (cl. 2 ods. 1 pism. f) )
nech sa páči VZN mesta Košice čl. 3 bod 1 písm. l "skracovať chodníky prechodom cez založený trávnik" link http://www.kosice.sk/docuStore_getByID.asp?id=2020
0 1
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

mattto Pozri príspevok
nech sa páči VZN mesta Košice čl. 3 bod 1 písm. l "skracovať chodníky prechodom cez založený trávnik" link http://www.kosice.sk/docuStore_getByID.asp?id=2020
aha, takze podla tvojho vykladu veta "skracovať chodníky prechodom cez založený trávnik" znamena
- pre normalneho cloveka absolutny zakaz akehokolvek vstupu na zelen
- pre psickara volny pohyb po zeleni povoleny
zaujimave
0 1
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

bubkoch Pozri príspevok
aha, takze podla tvojho vykladu veta "skracovať chodníky prechodom cez založený trávnik" znamena
- pre normalneho cloveka absolutny zakaz akehokolvek vstupu na zelen
- pre psickara volny pohyb po zeleni povoleny
zaujimave
odcituj mi príspevok, kde som napísal, že "normálny človek má absolútny zákaz akéhokoľvek vstupu na zeleň" a "pre psíčkara voľný pohyb po zeleni povolený"

dosť blbý pocit niekomu napísať, že klame, že také VZN neexistuje a keď ti ho človek hodí do tváre, snažíš sa zachrániť pred strápnením vymýšľaním nezmyslov
0 1
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

mattto Pozri príspevok
odcituj mi príspevok, kde som napísal, že "normálny človek má absolútny zákaz akéhokoľvek vstupu na zeleň" a "pre psíčkara voľný pohyb po zeleni povolený"

dosť blbý pocit niekomu napísať, že klame, že také VZN neexistuje a keď ti ho človek hodí do tváre, snažíš sa zachrániť pred strápnením vymýšľaním nezmyslov
opat klames ...
- zacalo to tym ze sa mi nepaci ze nemozem ani len vstupit na zelen lebo je vsade osrata (lebo po nej CHODIA psickari so svojimi psami)
- ty si odpisal ze nemam co chodit po trave a ze mam chodit po chodniku ... cize mne zakazujes chodit po trave ale psickar ti nevadi
- pytal som sa na zakaz vstupovat na zelen
- ty si nasiel odkaz na zakaz skracovat chodniky po zeleni, co je uplne nieco ine nez som sa pytal ... co ked som mal na mysli na obycajnu prechadzku s dcerou popod stromy v parku, alebo na bedminton s nou na zeleni medzi blokmi ? ak je toto zakazane, na co potom zelen na sidlisku sluzi ? len pre volny pohyb psickarov po nej ?
mylis si pojmy a dojmy a este hras mudreho ...
1 1
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
bubkoch Pozri príspevok
nie, nenormalny su ludia co v panelakovych bytoch chovaju psov a potom s nimi osieraju verejne priestranstvo
Mohol by si priložiť zákon a paragraf, z ktorého si to citoval?
0 0
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

bubkoch Pozri príspevok
opat klames ...
- zacalo to tym ze sa mi nepaci ze nemozem ani len vstupit na zelen lebo je vsade osrata (lebo po nej CHODIA psickari so svojimi psami)
- ty si odpisal ze nemam co chodit po trave a ze mam chodit po chodniku ... cize mne zakazujes chodit po trave ale psickar ti nevadi
- pytal som sa na zakaz vstupovat na zelen
- ty si nasiel odkaz na zakaz skracovat chodniky po zeleni, co je uplne nieco ine nez som sa pytal ... co ked som mal na mysli na obycajnu prechadzku s dcerou popod stromy v parku, alebo na bedminton s nou na zeleni medzi blokmi ? ak je toto zakazane, na co potom zelen na sidlisku sluzi ? len pre volny pohyb psickarov po nej ?
mylis si pojmy a dojmy a este hras mudreho ...
odcituj mi príspevok:
kde som ti "zakázal chodiť po tráve"
kde som napísal, že "psíčkar mi nevadí" zaujímavé domýšľanie, ešte mi daj čísla lotta na najbližšie losovanie

nie je to úplne niečo iné, je to presne to. Ja som vždy tvrdil, že ľudia majú chodiť po chodníku (na to chodníku existujú, od toho je ich názov odvodený) a nie po tráve, rovnako ako nemajú parkovať na tráve. Našiel som ti VZN, kde to máš jasne uvedené. Každému, aj pologramotnému človeku, je jasné, že zákaz "skracovať chodníky prechodom cez založený trávnik" znamená zákaz chodenia po trávniku (tráve).

Prírodoveda v 4. ročníku ZŠ: zeleň na sídlisku slúži na zvlhčovanie vzduchu - zadržiavanie vody, zabraňuje erózii pôdy, vďaka fotosyntéze vyrába kyslík, zachytáva oxid uhličitý, zachytáva slnečné žiarenie a tým pádom aj časť tepla, poskytuje biotop mnohým živočíchom.

Hraj sa bedminton na detskom ihrisku, v parku, na priestranstve na to určenom...
0 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať