Zavrieť

Porady

zaratanie psa v byte do osobomesiacov

Chcela by som radu, či môže správca Spoločenstva vlastníkov bytov žiadať zarátať psa do osobomesiacov pre ročné vyúčtovanie nákladov.
Podotýkam, že pes nechodí výťahom, prejde iba po schodišti od vchodu do domu k bytu. Upratovanie spoločných priestorov asi veľmi nezaťaží, že by osvetlenie schodišťa ?
Nerozumiem, prečo mám podľa nášho správcu platiť za psa ako pol osoby na mesiac?
Je na to nejaky predpis?
Ďakujem za odpoveď.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Už ste zašli mimo témy.
Téma o započítaní platby za psy je tu už na porade otvorené. Vyhľadaj si ju.
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

mattto Pozri príspevok
odcituj mi príspevok:
kde som ti "zakázal chodiť po tráve"
takze tvrdis ze si to nikde netvrdil ?
kde som napísal, že "psíčkar mi nevadí" zaujímavé domýšľanie, ešte mi daj čísla lotta na najbližšie losovanie

nie je to úplne niečo iné, je to presne to. Ja som vždy tvrdil, že ľudia majú chodiť po chodníku (na to chodníku existujú, od toho je ich názov odvodený) a nie po tráve, rovnako ako nemajú parkovať na tráve. Našiel som ti VZN, kde to máš jasne uvedené. lebo tu (a aj hore, kde si citoval VZN) to tvrdis Každému, aj pologramotnému človeku, je jasné, že zákaz "skracovať chodníky prechodom cez založený trávnik" znamená zákaz chodenia po trávniku (tráve).

Prírodoveda v 4. ročníku ZŠ: zeleň na sídlisku slúži na zvlhčovanie vzduchu - zadržiavanie vody, zabraňuje erózii pôdy, vďaka fotosyntéze vyrába kyslík, zachytáva oxid uhličitý, zachytáva slnečné žiarenie a tým pádom aj časť tepla, poskytuje biotop mnohým živočíchom.

Hraj sa bedminton na detskom ihrisku, v parku, na priestranstve na to určenom...
okrem toho ze si series do huby a vyhybas sa odpovedi na jasnu otazku, spytam sa este raz: maju podla teba (aj) psickari zakazane chodit po zeleni alebo nie ?
0 1
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Tam kde sú tabuľky s takýmto zákazom, tak áno.
Kde nie je zákaz, tak nie je zakázané.
0 0
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

bubkoch Pozri príspevok
okrem toho ze si series do huby a vyhybas sa odpovedi na jasnu otazku, spytam sa este raz: maju podla teba (aj) psickari zakazane chodit po zeleni alebo nie ?
zvažuj slová, jediný, kto tu dostáva facky od pravdy si ty ešte raz: kde som napísal: "zakazujem ti chodiť po tráve"?

VZN sa vzťahuje na všetkých ľudí, to hádam nemusíme riešiť. To že niektorí psíčkari tiež porušujú VZN, nič nemení na veci, že tráva nie je na parkovanie áut a chodenie miesto trávnikov (s výnimkou psov - tomu asi rozumieš)
0 1
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

V našom SVB polosobomesiaca za psa nepočítame, môže to byť tým, že nemáme výťah......ale môj názor na túto problematiku je taký, že je to totálna nehoráznosť. Ak by v našom SVB niekto s týmto vyrukoval, tak by musel mať spracovanú veľmi presnú štatistiku pohybu osôb a pohybu zvierat, inak by nemal šancu niečo takéto požadovať t.j. dávať do nákladov v zúčtovaní.
S podobným prípadom sme sa už na porade stretli, riešila to pepsi.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...ja som tu dávnejšie dala tému o platbe za psíka v dome,nemôžem ju nájsť...ale nevadí..v tej téme niekto vypočítal, ako často sa musí psík voziť výťahom za deň, aby minul elektrinu, ktorá v platbe vychádza...(tuším 18x za deň)
..a k tomu poviem len z vlastnej skúsenosti:--kto chce psa biť, palicu si nájde...
(čo si skutoočne myslím o ľuďoch, čo dokážu takú vec, že platiť za psa v dome s, alebo bez výťahu, tak to si môžete domyslieť)
0 0
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

pepsikova Pozri príspevok
...ja som tu dávnejšie dala tému o platbe za psíka v dome,nemôžem ju nájsť...ale nevadí..v tej téme niekto vypočítal, ako často sa musí psík voziť výťahom za deň, aby minul elektrinu, ktorá v platbe vychádza...(tuším 18x za deň)
..a k tomu poviem len z vlastnej skúsenosti:--kto chce psa biť, palicu si nájde...
(čo si skutoočne myslím o ľuďoch, čo dokážu takú vec, že platiť za psa v dome s, alebo bez výťahu, tak to si môžete domyslieť)
najlepšie by bolo, keby výťahy boli na mince, vozíš sa, až keď hodíš mince ako do kávovaru to by zrazu bolo zdravších ľudí chodiacich po schodoch
4 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...a naozaj mimotémy:...presne toto je ukážková téma o tom, čo som písala v príspevku č. 17 tu:http://www.porada.sk/t195748-p2-temy...rade-tabu.html
..riešenie sa zvrhne na hádku mimo problému, nasype sa neužitočných-celkom zbytočne, len z pomsty, zakladateľ témy nereaguje, nechá sa tak a nič sa nerieši...moderátor -zakladateľ-a nič..len zvada...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

už som to tu niekde písala......pes vadí, ale cigánske huby čo sú prihlásené v byte napr. 4ks a býva ich tam 20ks to je v pohode do tých nebude nikto držkovať!!!..... xy krát pokazili výťah a ešte zahlásili "zas je pokazený, to kto stále kazí" títo sú už fuč...ale ostala nám ešte jedna rodina....celú zimu boli decká na schodisku , kto platil to spoločné osvetlenie......máme na senzor.....všetci....
0 0
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

lujza.j Pozri príspevok
už som to tu niekde písala......pes vadí, ale cigánske huby čo sú prihlásené v byte napr. 4ks a býva ich tam 20ks to je v pohode do tých nebude nikto držkovať!!!..... xy krát pokazili výťah a ešte zahlásili "zas je pokazený, to kto stále kazí" títo sú už fuč...ale ostala nám ešte jedna rodina....celú zimu boli decká na schodisku , kto platil to spoločné osvetlenie......máme na senzor.....všetci....
zlatý klinec je, keď takáto rodina býva na prvom poschodí a po schodoch nepôjde ani za svet, lebo si nechce zodrať nakradnuté tenisky a do dverí dáva magnet, aby si nikto výťah nemohol privolať, nech ho majú vždy k dispozícii
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

jozka56 Pozri príspevok
V našom SVB polosobomesiaca za psa nepočítame, môže to byť tým, že nemáme výťah......ale môj názor na túto problematiku je taký, že je to totálna nehoráznosť. Ak by v našom SVB niekto s týmto vyrukoval, tak by musel mať spracovanú veľmi presnú štatistiku pohybu osôb a pohybu zvierat, inak by nemal šancu niečo takéto požadovať t.j. dávať do nákladov v zúčtovaní.
S podobným prípadom sme sa už na porade stretli, riešila to pepsi.

Tak tak tak - štatistiku - trčať nonstop pri výťahu s lajstrom a ceruzkou, do tabuľky následne úhľadne nahádzať, vytlačiť pekne aj vo farbe (červenú použiť pre čísla nehoráznikov) potrebný počet exemplárov a šupnúť do schránok, aby každý nájomník po večeroch študovať mohol - koľko prerobí či zarobí na poplatkoch .
Za použitie výťahu platím 34 rokov, zveziem sa raz za dva - tri mesiace smerom nahor. Tak bolo aj v časoch, keď som mala psíka. Nikdy ma nenapadlo protestovať proti platbe za výťah (keďže ho takmer nevyužívam) a prípadne dôvodiť, že ostatní pendlujujú aj 20 krát denne (či už tri krát s nákupom , najmenej tri krát so psom - lebo vedved aj on je len človek , x-krát kamaráti k deťom ,sem tam so smeťami , atd.) a ja na nich doplácam, lebo sa vozia aj za moje.
Za tých 34 rokov sa v našom dome nenašiel nik, koho by trápil pri zaspávaní psík, voziaci sa bez poplatku vo výťahu.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Táto myšlienka alebo realita je tvrdý boj. U mňa realita.... nemáme výťah, spoločnú elektrinu využívam minimálne, so mnou sa nikto nedoháda, za psov sa platiť nebude, tú štatistiku by som chcela vidieť a potom by nastalo rošošo farebné
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

A môže pes za to, že býva v bytovom dome? Ak by chcel, mohol, isto by si za služby v dome zaplatil. Či nie?

Ale čo PSYSKÁ, VLCI, nenažraný ...

0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Veď na tých nenažratých treba farbičky
0 0
IvanPK IvanPK

IvanPK je offline (nepripojený) IvanPK

Naše SVB, ako som spomínal má odsúhlasené za psa platiť 1,5 € mesačne, keď som prišiel do bytovky bývať v roku 1998 bol psov 8, a dnes sú 2, čím to asi je? ľuda pochopili že do bytovky pes nepatrí....
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

IvanPK Pozri príspevok
Naše SVB, ako som spomínal má odsúhlasené za psa platiť 1,5 € mesačne, keď som prišiel do bytovky bývať v roku 1998 bol psov 8, a dnes sú 2, čím to asi je? ľuda pochopili že do bytovky pes nepatrí....
velmi zaujimava dedukcia ,ale Sherock Holmes by s teba urcite nebol, pretoze z tvojho popisu ziadna priama suvislost medzi poctom psov a pochopenim, zial, nevyplyva
0 0
IvanPK IvanPK

IvanPK je offline (nepripojený) IvanPK

je to možné ale je to tak...
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

ivka70 Pozri príspevok
velmi zaujimava dedukcia ,ale Sherock Holmes by s teba urcite nebol, pretoze z tvojho popisu ziadna priama suvislost medzi poctom psov a pochopenim, zial, nevyplyva
Záleží aj od toho, či má, čom má radšej ten človek, či psa, a či peniaze? Ak vie? Až potom to má aj vplyv na bytový dom! Si myslím, ale myslieť je ...
0 0
plavčík plavčík

plavčík je offline (nepripojený) plavčík

človek s dušou
k tomuto len toľko:

Takýto návrh je v rozpore s platnými zákonmi a Ústavou Slovenskej republiky a akékoľvek spoločenstvo vlastníkov bytov nemá právo vyrúbiť takýto poplatok. Pes nie je z právneho hľadiska osoba a preto na psa nemôžu byť v zálohovom predpise účtované osobomesiace (ani ½ osobomesiaca). Osobomesiace znamená sumárny počet osôb užívajúcich byt/nebytový priestor. Za osoby sa považujú len ľudia a nie zvieratá. Pes je klasifikovaný ako vec.
4 1
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

plavčík Pozri príspevok
k tomuto len toľko:

Takýto návrh je v rozpore s platnými zákonmi a Ústavou Slovenskej republiky a akékoľvek spoločenstvo vlastníkov bytov nemá právo vyrúbiť takýto poplatok. Pes nie je z právneho hľadiska osoba a preto na psa nemôžu byť v zálohovom predpise účtované osobomesiace (ani ½ osobomesiaca). Osobomesiace znamená sumárny počet osôb užívajúcich byt/nebytový priestor. Za osoby sa považujú len ľudia a nie zvieratá. Pes je klasifikovaný ako vec.
Psík je vec, preto nemá práva a povinnosti, ale tieto práva a povinnosti má vlastník veci, vlastník veci je povinný platiť náklady, ktoré vzniknú užívaním veci. Psík si nezapne svetlo, neprivolá výťah, urobí to osoba, ktorá ho sprevádza. Osobomesiac je technický pojem na rozpočítanie nákladov, zmení sa niečo ak sa to nazve zvieramesiac? asi nie, pretože náklad, kt. vznikne chovateľom psíka by tento chovateľ mal zaplatiť. Pri výklade pojmu ososbomesiac sa nevychádza len na základe jazykového významu, ale vychádza sa najmä logicky a obsahu to znamená rozpočítanie nákladu zvyčajne elektriny a výťahu. V našom prípade by išlo rádovo o nieko centovú záležitosť za mesiac, tak nechápem túto búrku niekedy absurdných názorov. O zvieramesiacoch či osobomesiacoch je zmienka aj v tomto článku http://ekonomika.sme.sk/c/6403814/ne...-preverte.html
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať