Zavrieť

Porady

........ževraj zdravotníctvo ........

Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Prosím Vás čo by ste robili , ak Vaše dieťa je vyslané v 20 mesiacoch na operačný zákrok detským urológom , riadne kontrolované počas obdobia jeho žitia ...a posledný verdikt ...už nebudeme čakať pôjde na operačný zákrok ORCHIPEXIU oboch strán, najskôr jedna strana a potom o pár mesiacov druhá strana ....riadne ho na operáciu pripravili,opichali mu celú hlavičku, lebo nevedeli z rúčky vziať krv, cez hlavičku mu v noci dávali aj infúziu ako príprava na operáciu ...ráno mu pichnú celkovú anestézu...a na operačnej sále skonštatujú ...že operácia ale nie je potrebná ? Kontrola o rok !

Tie dni prípravy na operáciu, to behanie po doktoroch , tú veľkú starostlivosť, aby dieťa neochorelo, aby mohlo byť odoperované , tie nervy pri prijatí, lebo si lekári pomýlili termín a nebolo vinníka , potom ich volali v ten deň späť, že sa uvoľnilo miesto .......matka , ktorá to pozná vie o čom hovorím.

Toto sa nám včera stalo a som strááášne nahnevaná na doktorov .
Usporiadat
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Uf, to na základe nejakého špeciálneho snímku, ktorý sa robí len tesne pred operáciou?

Na druhej strane lepšie tak ako keby ho mali otvoriť a potom povedať, že to bolo zbytočné.

To teda muselo byť riadne stresujúce pre dieťa a celú jeho rodinu.
Naposledy upravil Letko : 28.06.12 at 09:36 Dôvod: doplnenie textu
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

To je hrozne Zitka,nemam slov...

Ma udivuje, ze lekari vzajomne nekonzultuju pred tym, nez vyrieknu ortiel, ze take male dieta ma ist na operaciu, ci je potrebna,alebo nie?
A co predoperacne vysetrenia? To jeden lekar povie tak, druhy naopak a chudak dieta si to odnesie?

Ja by som urcite napisala staznost riaditelovi nemocnice a Uradu na dohlad nad lek. starostlivostou... a samozrejme zmenila lekara aj nemocnicu ...
9 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Odosielajúca správa na operáciu znie : Kontrola po polroku.Nález je rovnaký a nezmenený .

Obe testes hmatné v ingvínach, pravé sa dá reponovať do skróta, ale po uvoľnení sa ihneď vracia do skróta, ľavé sa nedá reponovať,adhézie prepucia.

Z: Ingvinálna retencia testis vľavo
Testis mobile vpravo
Fiziologocké adhézie prepucia

Objednaný na orchiopexiu vľavo.Príjem na detskom odd. vo FN Nitra 26.6.2012 o 9,00


To je správa od detskej urologičky na operáciu .

Lenže v nemocnici po podaní anestézi lekár skonštatoval, že obe textis sú na mieste a že operácia nie je nutná .Tak ho prebrali, potom bol celý deň na prístrojoch chudák.

Ja viem som si toho vedomá,že je lepšie ak neoperujú...ale kde máme istotu, že sa tak opäť v budúcnosti nestane ! Kto nám to zaručí .....preči si dieťa týmto muselo prejsť ? ..len preto lebo lekári sa nevedia dohodnúť ?

Ja som včera volala detskej urologičke a jej vysvetlenie bolo nasledovné ....zlatko , pracovala som v nemocnici 8 rokov ...a netvrdím, že to je pravidlo, ani netvrdím, že sa to stáva 1x za 500 rokov, ale jednoducho anestézou sa uvoľnilo svalstvo a tým pádom vajíčko zostúpilo dolu .Tak toto by mal byť dôvod . A teraz čo ? Dieťa je pokusná myš?
3 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Zitka, môžeš dať podnet na prešetrenie pochybenia na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Vnukovi už tým nepomôžeš, ale možno trochu vzruchu v nemocnici pomôže iným detičkám ...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
To som nepísala o administratívnom pochybení ...keď sa dostavili v ten deň na príjem, nechceli ich prijať, lebo že malý je objednaný na 26.7.2012(čiže o mesiac neskôr) a pritom dcéra mala v ruke papier na 26.6.2012 ..odišla domov aj s dieťaťom aj s batohom...a keď boli doma začala vybalovať, tak jej zvonil telefón, že má prísť späť , lebo ten istý pán primár urológie , ktorý ju odmietol, tak rozhodol, aby išla späť , "ževraj sa uvoľnilo miesto "...no ale to som už ja medzitým robila nejaké kroky , tak to asi preto ..tak znovu pobaliť a zobrať dieťa a späť ...lebo nemocnica zmenila údajne termín operácie a nikomu to neoznámili a ešte aj to s operáciou ..no mám ich plné zuby ...

Už len ten deň zle začínal v nemocnici ......to asi predznamenalo, aký začiatok, taký koniec.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Zita5 Pozri príspevok
To som nepísala o administratívnom pochybení ...keď sa dostavili v ten deň na príjem, nechceli ich prijať, lebo že malý je objednaný na 26.7.2012(čiže o mesiac neskôr) a pritom dcéra mala v ruke papier na 26.6.2012 ..odišla domov aj s dieťaťom aj s batohom...a keď boli doma začala vybalovať, tak jej zvonil telefón, že má prísť späť , lebo ten istý pán primár urológie , ktorý ju odmietol, tak rozhodol, aby išla späť , "ževraj sa uvoľnilo miesto "...no ale to som už ja medzitým robila nejaké kroky , tak to asi preto ..tak znovu pobaliť a zobrať dieťa a späť ...lebo nemocnica zmenila údajne termín operácie a nikomu to neoznámili a ešte aj to s operáciou ..no mám ich plné zuby ...

Už len ten deň zle začínal v nemocnici ......to asi predznamenalo, aký začiatok, taký koniec.
Zitka, verím ti. Práve preto by si si to nemala nechať pre seba.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
veronikasad Pozri príspevok
Zitka, verím ti. Práve preto by si si to nemala nechať pre seba.
Však teraz príde dcéra , prečítam si správu a uvidím čo ďalej.Som jej povedala, nech zváži čo všetko im podpíše.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
hrozné, nechápem ...
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Nemám slov,......
my sme zažili niečo podobné,ale malo to iný priebeh. synovi 3r. som zbadala hrčku pri rozkroku. /hernia/ Išla som k detskému lekárovi. Nakričal na mňa, že kde som bola doteraz, že mu to môže prasknúť....Rozplakala som sa s išli sme na chirurgiu...Na chirurgii sa spojili s anesteziologom a už si dohadovali hodinu operácie.. Ale uvážili, že najlepšie bude, ak pôjdeme záchrankou do detskej nemocnice Martin.......Normálne som si pripadala ,akoby nám išlo o život záchranka húkala... V Martine lekár zobral do ruky také pero a ním zasvietil na hrčku a povedal, že OPERACIA nie je nutná, je to voda a môže sa strebať......./škoda, že to nemali aj v našej nemocnici, nemuseli nás stresovať/.Poslali nás domov, ešte sme stihli tú istú záchranku, na kontrolu sme prišli neviem asi do 2 mesiacov......Povedali, že to zoperujú ,a trochu si pozreli aj pupok.........Potom išiel muž so synom na plánovaný zákrok. Tesne pred operáciou si doktor, zmyslel, že mu zoperujú aj pupok- vraj aj tam je pruh, tak mu pod nárkozou urobili 2 zákroky.. Keď sa syn prebúdzal z narkozy, potrhal im povrazy, mysleli, že mu stehy popraskali..Chválabohu , všetko bolo OK. A keď sa najedol, tak ho ešte v ten deň pustili domov. Prišli domov, ja som skoro omdlela........že ich pustili, po tele ešte tá dezinfekcia hnedá........brrrr
Naposledy upravil Zdenka175 : 28.06.12 at 11:44
0 0
Andy Kralik Andy Kralik

Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

Chápem vaše rozhorčenie.. ale pozrime sa na to reálne.
- Nezostúpené testis v ľavom kanáli bolo evidentne potrebné operovať. Áno z nezostúpeného testis môžu vzniknúť komplikácie. A evidentne nezostúpené bolo, keď ho lekár poslal na operáciu, len tak zo srandy ho určite neposlal. Pochybil? Nie.
- V čase operácie bolo nezostúpené? Nie. Ak je toto kritérium na operáciu, bolo treba operovať? Nie. Zbytočná operácia nie je práve ideálna vec. A vždy je lepšie operáciu zastaviť keď nie je potrebná. Pochybili? Nie. Ak máš pochybnosti či nemali aj tak operovať (teda či kritériá na základe ktorých rozhodli o stopnutí operácie sú správne), pýtaj sa jeho urológa resp. požiadaj konzultáciu na inom pracovisku. Ak v týchto kritériách pochybyli, tak máš dôvod sa sťažovať.
- Mohlo testes zostúpiť náhle? Mohlo. Mohlo zostúpiť pri relaxácii pri anestéze? Mohlo. Žiaľ to je príroda. Nie je ide nalinkované podľa rozvrhu. No ak toto bolo riešenie jeho choroby bez toho aby ho bolo potrebné rezať, tak vďakabohu že sa to vyriešilo len tou prípravou.
- Dieťa nie je pokusná myš, ale zas chápme, že ani lekár nemá kryštáľovú guľu na to aby videl či sa niečo neskôr nevyrieši niekedy spontánne alebo sa to zopakuje alebo sa to skomplikuje. Lekár sa musí riadiť podľa štandardných postupov, kedy čo a ako liečiť/operovať. Keď tie postupy svojou nespôsobilosťou alebo neodbornosťou poruší potom je dôvod na sťažnosť.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Andy Kralik Pozri príspevok
Chápem vaše rozhorčenie.. ale pozrime sa na to reálne.
- Nezostúpené testis v ľavom kanáli bolo evidentne potrebné operovať. Áno z nezostúpeného testis môžu vzniknúť komplikácie. A evidentne nezostúpené bolo, keď ho lekár poslal na operáciu, len tak zo srandy ho určite neposlal. Pochybil? Nie.
- V čase operácie bolo nezostúpené? Nie. Ak je toto kritérium na operáciu, bolo treba operovať? Nie. Zbytočná operácia nie je práve ideálna vec. A vždy je lepšie operáciu zastaviť keď nie je potrebná. Pochybili? Nie. Ak máš pochybnosti či nemali aj tak operovať (teda či kritériá na základe ktorých rozhodli o stopnutí operácie sú správne), pýtaj sa jeho urológa resp. požiadaj konzultáciu na inom pracovisku. Ak v týchto kritériách pochybyli, tak máš dôvod sa sťažovať.
- Mohlo testes zostúpiť náhle? Mohlo. Mohlo zostúpiť pri relaxácii pri anestéze? Mohlo. Žiaľ to je príroda. Nie je ide nalinkované podľa rozvrhu. No ak toto bolo riešenie jeho choroby bez toho aby ho bolo potrebné rezať, tak vďakabohu že sa to vyriešilo len tou prípravou.
- Dieťa nie je pokusná myš, ale zas chápme, že ani lekár nemá kryštáľovú guľu na to aby videl či sa niečo neskôr nevyrieši niekedy spontánne alebo sa to zopakuje alebo sa to skomplikuje. Lekár sa musí riadiť podľa štandardných postupov, kedy čo a ako liečiť/operovať. Keď tie postupy svojou nespôsobilosťou alebo neodbornosťou poruší potom je dôvod na sťažnosť.
Kde je hranica nespôsobilosti a neodbornosti lekára .......kde ju môže obyčajný človek určiť, kde je ten mantinel ......ku konzultácii ...každý doktor ako aj zdravotný personál má iný pohľad , iné zdôvodnenie , iný názor. Neexistuje jednotnosť a človek sa dostane do zamotaného kruhu a zostane v náručí chobotníc .

Aby to nevyznelo , že matka ho silou mocou chcela dať zoperovať . Nie, to nie je tak . Matka sa spoľahla na stanoviská odborníkov a pridržiavala sa ich pokynov .Matka je na jednej strane rada .....chce pozitívne myslieť ...ale bojí sa .


Ja osobne tiež ako matka som sa sa držala doktorov a môjho syna odoperovali až v 9 rokoch, kedy dostal ukrutné bolesti v bruchu .... ...preto som veľmi opatrná držať doktorom stránku z pohľadu tohto zdravotného problému .

Nakoniec aj teraz som sa dozvedela, že mu dali celkovú anestézu a nemajú ani súhlas matky , pretože tlačivo ani len nepredložili .
0 0
Andy Kralik Andy Kralik

Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

Zdenka175 Pozri príspevok
..zbadala hrčku pri rozkroku..že mu to môže prasknúť..išli sme na chirurgiu..Normálne som si pripadala ,akoby nám išlo o život záchranka húkala..
No ak sú v hernii zaškrtené črevá, môže ísť o život. Vyzeralo to tak? Vyzeralo. Vedel to vylúčiť? No nevedel. Bol by som lekárovi vďačný že keď uvážil že môže ísť o vážny stav, správal sa ako keby šlo o vážny stav..

Zdenka175 Pozri príspevok
..zobral do ruky také pero a ním zasvietil na hrčku a povedal, že OPERACIA nie je nutná, je to voda a môže sa strebať..
no super. bol by som šťastný že sa to vyriešilo a ukázalo sa že to tá vážna možnosť nie je. Asi ten lekár u vás také "zázračné svietiace pero" nemal. Lekár v Martine opravil na základe vyšetrenia ktoré urobil diagnózu, usúdil že operácia teraz potrebná nie je.. ok.. Vždy lepšie ako keby tam tá vážna hernia bola a ten prvý lekár by na to nemyslel.

Zdenka175 Pozri príspevok
..na kontrolu sme prišli neviem asi do 2 mesiacov..išiel muž so synom na plánovaný zákrok..
No dodatočne sa ukázalo, že predsa len operáciu treba.. No asi sa to "nevstrebalo samo"..

Zdenka175 Pozri príspevok
..si doktor, zmyslel, že mu zoperujú aj pupok- vraj aj tam je pruh..
no ak tam mal pruh a bolo ho treba operovať, lebo možno v budúcnosti by mohol spraviť problémy, tak vždy lepšie keď sa to spravilo pri jednej anestéze. Bol by som rád že to spravili. Asi by to nerobili keby tam ten pruh nebol. Ani tí chirurgovia neoperujú len tak.. pre radosť.

Zdenka175 Pozri príspevok
..Keď sa syn prebúdzal z narkozy, potrhal im povrazy, mysleli, že mu stehy popraskali.. Chválabohu , všetko bolo OK..
No presne aj kvôli tomuto treba operovať len vtedy, keď je to potrebné.
Naposledy upravil Andy Kralik : 28.06.12 at 11:53
0 0
Andy Kralik Andy Kralik

Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

Zita5 Pozri príspevok
Kde je hranica nespôsobilosti a neodbornosti lekára .......kde ju môže obyčajný človek určiť, kde je ten mantinel ......ku konzultácii ...každý doktor ako aj zdravotný personál má iný pohľad , iné zdôvodnenie , iný názor. Neexistuje jednotnosť a človek sa dostane do zamotaného kruhu a zostane v náručí chobotníc .
Súhlas. Ak vášmu lekárovi alebo jeho záverom nedôverujete, to nie je dobré, vždy sa ale dá vyžiadať iný názor od iného lekára.
A áno, nik vám nikdy nezaručí, že ten ktorý názor je správny.
Preto skôr či neskôr sa budete musieť raz rozhodnúť komu dôverujete.
A žiaľ aj on sa môže mýliť.
Ale tak je to v zdravotníctve všade, tu aj v Nemecku, aj v Amerike, aj v Rusku..
2 0
Andy Kralik Andy Kralik

Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

Vmedicíne nie vždy 1+1=2, keby to tak bolo, už nás dávno liečia počítače..
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Andy Kralik Pozri príspevok
Súhlas. Ak vášmu lekárovi alebo jeho záverom nedôverujete, to nie je dobré, vždy sa ale dá vyžiadať iný názor od iného lekára.
A áno, nik vám nikdy nezaručí, že ten ktorý názor je správny.
Preto skôr či neskôr sa budete musieť raz rozhodnúť komu dôverujete.
A žiaľ aj on sa môže mýliť.
Ale tak je to v zdravotníctve všade, tu aj v Nemecku, aj v Amerike, aj v Rusku..
Ja viem....lekár na lekára má iný názor ako aj názor na diagnózu, liečenie a podobne ...tak je to aj medzi nami napr. účtovníkmi ...iný pohľad na prípad a jeho účtovanie , iné chápanie zákona(hoci by malo byť jednotné), ale každý nesie zodpovednosť na svojich ramenách .....atď .....no čo už ...už nech tieto dni zasa škaredé dni prejdú , musím to zhodiť zo seba , lebo inak by sa človek musel zblázniť zo všetkého vôkol čo sa deje .
4 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Áno, viem pochopiť, že aj lekár je len človek a môže sa pomýliť. Dnes sa to stalo Zitke, zajtra to môže postihnúť hocikoho z nás. V čom to potom je ?
Okolo stále počúvame, že majú malé platy ale chyba je asi v systéme, kde nájdeme odpoveď. Ideálne je to len v seriáloch ?
Veď tu ide o ľudský život....

Potrebujem ísť na sono, tak som sa bola objednať a objednali ma až na október, je k tomu treba viac slov ?
Naposledy upravil verkaz : 28.06.12 at 12:10
0 0
Andy Kralik Andy Kralik

Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

verkaz Pozri príspevok
Áno, viem pochopiť, že aj lekár je len človek a môže sa pomýliť.
A nielen pomýliť. Lekár do organizmu nevidí, vidí len príznaky. A tie interpretuje. Čím má viac skúseností, čím je šikovnejší, tým ich môže lepšie interpretovať. Ale vyšetrenia sú len tieňohra, na základe ktorej sa snaží lekár "uhádnuť" čo sa za ňou skrýva. Nič viac nič menej..

verkaz Pozri príspevok
Okolo stále počúvame, že majú malé platy ale chyba je asi v systéme, kde nájdeme odpoveď. Ideálne je to len v seriáloch ? Veď tu ide o ľudský život....
malé platy znamenajú, že veľa šikovných a múdrych odíde do zahraničia. teraz možno nie, ale budú chýbať o 10-20 rokov..
a áno.. je to medicína.. ideálne je to len v seriáloch..
aj prax krajín v ktorých sú tie seriály natáčané, je oveľa tvrdšia..
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
verkaz Pozri príspevok
Áno, viem pochopiť, že aj lekár je len človek a môže sa pomýliť. Dnes sa to stalo Zitke, zajtra to môže postihnúť hocikoho z nás. V čom to potom je ?
Okolo stále počúvame, že majú malé platy ale chyba je asi v systéme, kde nájdeme odpoveď. Ideálne je to len v seriáloch ?
Veď tu ide o ľudský život....

Potrebujem ísť na sono, tak som sa bola objednať a objednali ma až na október, je k tomu treba viac slov ?
Dala som Ti súhlas , ale musím sa vyjadriť k tým platom. Existuje veľa dobrých lekárov, mám skúsenosti aj s takými a ten si zaslúži aj plat .Rovnako to patrí aj pre zdravotnú sestru .
Preto som reagovala teraz, lebo ani ja nemám rada, ak sa hádžu živnostníci do jedného vreca , preto sa nemôžu tak zaraďovať ani lekári . Ja poznám skutočne srdcom lekárov a na tých by som nedopustila , takže viem si aj vážiť lekára, ale viem sa na niektorého aj nahnevať , ktorého určite obídem.
Takže platí nie je lekár ako lekár ...
6 0
Andy Kralik Andy Kralik

Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

verkaz Pozri príspevok
Potrebujem ísť na sono, tak som sa bola objednať a objednali ma až na október, je k tomu treba viac slov ?
Treba viac slov venovať svojej zdravotnej poisťovni. Aspoň vidíš koľko výkonov si objednala a ako za teba platí.
1 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Zita5 Pozri príspevok
Odosielajúca správa na operáciu znie : Kontrola po polroku.Nález je rovnaký a nezmenený .

Obe testes hmatné v ingvínach, pravé sa dá reponovať do skróta, ale po uvoľnení sa ihneď vracia do skróta, ľavé sa nedá reponovať,adhézie prepucia.

Z: Ingvinálna retencia testis vľavo
Testis mobile vpravo
Fiziologocké adhézie prepucia

Objednaný na orchiopexiu vľavo.Príjem na detskom odd. vo FN Nitra 26.6.2012 o 9,00


To je správa od detskej urologičky na operáciu .

Lenže v nemocnici po podaní anestézi lekár skonštatoval, že obe textis sú na mieste a že operácia nie je nutná .Tak ho prebrali, potom bol celý deň na prístrojoch chudák.

Ja viem som si toho vedomá,že je lepšie ak neoperujú...ale kde máme istotu, že sa tak opäť v budúcnosti nestane ! Kto nám to zaručí .....preči si dieťa týmto muselo prejsť ? ..len preto lebo lekári sa nevedia dohodnúť ?

Ja som včera volala detskej urologičke a jej vysvetlenie bolo nasledovné ....zlatko , pracovala som v nemocnici 8 rokov ...a netvrdím, že to je pravidlo, ani netvrdím, že sa to stáva 1x za 500 rokov, ale jednoducho anestézou sa uvoľnilo svalstvo a tým pádom vajíčko zostúpilo dolu .Tak toto by mal byť dôvod . A teraz čo ? Dieťa je pokusná myš?
Lenže to čo povedala kolegyňa je asi fakt.A je lepšie ak to zostupilo len tým,že sa uvolnil spazmus svalstva,než by bolo treba rezať.Ak je to fakt,tak z mojho pohľadu to nie je zlé.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať