Zavrieť

Porady

........ževraj zdravotníctvo ........

Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Prosím Vás čo by ste robili , ak Vaše dieťa je vyslané v 20 mesiacoch na operačný zákrok detským urológom , riadne kontrolované počas obdobia jeho žitia ...a posledný verdikt ...už nebudeme čakať pôjde na operačný zákrok ORCHIPEXIU oboch strán, najskôr jedna strana a potom o pár mesiacov druhá strana ....riadne ho na operáciu pripravili,opichali mu celú hlavičku, lebo nevedeli z rúčky vziať krv, cez hlavičku mu v noci dávali aj infúziu ako príprava na operáciu ...ráno mu pichnú celkovú anestézu...a na operačnej sále skonštatujú ...že operácia ale nie je potrebná ? Kontrola o rok !

Tie dni prípravy na operáciu, to behanie po doktoroch , tú veľkú starostlivosť, aby dieťa neochorelo, aby mohlo byť odoperované , tie nervy pri prijatí, lebo si lekári pomýlili termín a nebolo vinníka , potom ich volali v ten deň späť, že sa uvoľnilo miesto .......matka , ktorá to pozná vie o čom hovorím.

Toto sa nám včera stalo a som strááášne nahnevaná na doktorov .
Usporiadat
vulxy vulxy

vulxy je offline (nepripojený) vulxy

"My dnes zijem v zemi, kde doktori znici Vase zdravi, pravnici znici soudni spravedlnost, university znici vedomosti, vlady znici svobodu, media znici informovanost, nabozenstvi znici moralku a nase banky znici nasi ekonomii."

Chris Hedges
Naposledy upravil vulxy : 09.02.13 at 14:25
1 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
korela Pozri príspevok
Jedine pri alternatíve nepotrebujú pacientovu kartu. A ani záznam sa nikam ďalej nedostane.
(Nerobím reklamu, iba pre informovanosť ...)
http://www.terramedica.sk/node/135
http://www.terramedica.sk/
Teraz ani ja nerobim reklamu, ani si nero im reklamu ale zaoberam sa alternativnou medicinou a take bankovanie je ucinnejsie ako tabletky proti bolesti hlavy :-))) napriklad...
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

BXLmiami Pozri príspevok
Nositeľom penazí po zdravotníctva je pacient.On platí a on jediný môže požadovať.Ja ked požadujem tak povedia-pani doktorka,ked sa Vám nepáči,zrušíme zmluvu.Berte alebo nechajte tak.No a lekári v parlamente?To je ten Novotný,ktorý ani netušil,aké máme limity zo Všeobecky ked schvaloval zákony?Uhliarik?Raši? cha cha cha.
Čítam si túto tému odzačiatku a naozaj žasnem nad úvahami zúčastnených. Na veľa príspevkov som mal chuť zareagovať, aj napriek tomu, že je stará, ale až doteraz som sa zdržal. Naozaj nechápem, že aj v tejto dobe, všeobecnej vzdelanosti populácie, je možné nechápať zjavné a jasné súvislosti.
Nemyslím tým len na BXLmiami, ale skutočne na všetkých zúčastnených.
Ale tento výrok ma naozaj dostal.
Trošku ho poopravím, lebo si myslím, že je to len preklep.
Nositeľom peňazí do zdravotníctva je pacient. On platí a on jediný môže požadovať.
Presne tak by to malo byť, ale tak to nieje. Je to váš zjavný omyl BXLmiami a nepochopenie skutočného vzťahu.
-----------------------
Pacient totiž nieje žiadnym nositeľom peňazí, nositeľom peňazí je zákon. Zákon o zdravotnom poistení a to je ten podstatný a zároveň aj vami prehliadaný rozdiel.
Zároveň je to aj priamou príčinou toho, že napriek tomu, že pacient je ten, kto v skutočnosti všetko platí, je jediný, čo v celom systéme o ničom podstatnom nerozhoduje a nič nemôže požadovať.
Občan ako pacient nerozhoduje, dokonca ani ako poistenec nerozhoduje, koľko, komu a za čo zaplatí. Všetko za neho rozhodli poslanci a napísali mu to do zákona.
Dokonca ani "poisťovňa" o ničom dôležitom nemôže rozhodovať, lebo aj za ňu rozhodli poslanci a aj jej to napísali do zákona.
Čudujete sa, že to zle funguje? Či dokonca nefunguje?
Ako to môže fungovať, keď poistenec nemá žiadnu páku na poisťovňu, lebo nemá ako s poisťovňou vyjednávať o cene a rozsahu poistenia. (dôvod: všetko určuje zákon)
Ako to môže fungovať, keď poisťovňa tiež nemá žiadnu páku na zdravotné služby a cenu poistenia? Veď aj v tomto rozhoduje len a len zákon.
---------------------------------------------------------
A perlička nakoniec.
Niekde som tu čítal v jednom príspevku o falošnej solidarite lekárov. Nuž je to paradox, ale je to skutočnosť. Tiež sa čudujete, že vrana vrane oči nevyďobe? Prečo asi. Že by boli z jedného kŕdľa? Že by to bol profesný kŕdeľ? Nuž v tomto máte pravdu. Sú v jednom profesnom kŕdli.
Otázka je prečo sú v jednom kŕdli a ako a prečo by sa mali rozdeliť na viac kŕdľov.
Nuž ak jeden robí a druhý platí, mali by obe strany vedieť, čo robiť, prečo to robiť a za čo to robiť. Ak s tým súhlasíte, malo by vám byť jasné, že aj v poisťovni by mali pracovať lekári, ktorí by vedeli zhodnotiť, či lekár v ordinácii, alebo nemocnici robil to, čo bolo naozaj potrebné, či to zaplatiť a koľko zaplatiť. Veď ako môže účtovník, alebo ekonóm posudzovať činnosť lekára. No a samozrejme, že ak nastane situácia, že poistenci (pacienti) potrebujú starostlivosť za viac peňazí, ako zaplatia poisťovni na poistnom, musí poisťovňa požiadať poistencov o navýšenie poistného, alebo poistnú zmluvu vypovedať. Rovnako poistenec by mal mať možnosť si situáciu overiť v konkurenčnej poisťovni a rozhodnúť sa, čo ďalej. Či súhlasiť s navýšením ceny, či žiadať dodržanie zmluvy, alebo prejsť ku konkurencii.
-----------------------------------------------
Ale toto všetko sa nedeje a nemôže diať, lebo nemá ako, je tu totiž zákon.
Zákon, ktorý presne určuje, kto bude platiť, koľko bude platiť. (občan - poistenec)
Zákon, ktorý presne určuje, kto bude zarábať a koľko bude zarábať. (poisťovňa)
Zákon, ktorý presne určuje, kto sa povezie, ako a či sa povezie. (lekár)
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
jar88 Pozri príspevok
Čítam si túto tému odzačiatku a naozaj žasnem nad úvahami zúčastnených. Na veľa príspevkov som mal chuť zareagovať, aj napriek tomu, že je stará, ale až doteraz som sa zdržal. Naozaj nechápem, že aj v tejto dobe, všeobecnej vzdelanosti populácie, je možné nechápať zjavné a jasné súvislosti. Nemyslím tým len na BXLmiami, ale skutočne na všetkých zúčastnených....
... škoda, že si sa neodhodlal napísať svoj príspevok skôr, oveľa skôr a upozorniť nás všetkých, ostatných nechápajúcich na náš hlboký omyl...
keby som bol zadávateľom témy, a tvoj príspevok by odznel ako druhý alebo tretí, bol by som ho určite a okamžite označil za najlepší a téma by bola uzavretá a nemuselo sa tu premielať niečo, o čom nikto nemá páru.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Stefan2005 Pozri príspevok
... škoda, že si sa neodhodlal napísať svoj príspevok skôr, oveľa skôr a upozorniť nás všetkých, ostatných nechápajúcich na náš hlboký omyl...
keby som bol zadávateľom témy, a tvoj príspevok by odznel ako druhý alebo tretí, bol by som ho určite a okamžite označil za najlepší a téma by bola uzavretá a nemuselo sa tu premielať niečo, o čom nikto nemá páru.
Ale bez tých vašich príspevkov by som nemal ako vedieť ako ste chápaví.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

tak arogantne vystupenie,skoda slov http://www.noviny.sk/c/krimi/uplatky-su-chybou-systemu
1 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
trisestri
tak arogantne vystupenie,skoda slov http://www.noviny.sk/c/krimi/uplatky-su-chybou-systemu
Slov škoda,ale mali by si na neho posvietiť aj iné orgány (vrátane finančákov):
http://spravy.pravda.sk/domace/clano...iaze-ma-smolu/
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať