Zavrieť

Porady

........ževraj zdravotníctvo ........

Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Prosím Vás čo by ste robili , ak Vaše dieťa je vyslané v 20 mesiacoch na operačný zákrok detským urológom , riadne kontrolované počas obdobia jeho žitia ...a posledný verdikt ...už nebudeme čakať pôjde na operačný zákrok ORCHIPEXIU oboch strán, najskôr jedna strana a potom o pár mesiacov druhá strana ....riadne ho na operáciu pripravili,opichali mu celú hlavičku, lebo nevedeli z rúčky vziať krv, cez hlavičku mu v noci dávali aj infúziu ako príprava na operáciu ...ráno mu pichnú celkovú anestézu...a na operačnej sále skonštatujú ...že operácia ale nie je potrebná ? Kontrola o rok !

Tie dni prípravy na operáciu, to behanie po doktoroch , tú veľkú starostlivosť, aby dieťa neochorelo, aby mohlo byť odoperované , tie nervy pri prijatí, lebo si lekári pomýlili termín a nebolo vinníka , potom ich volali v ten deň späť, že sa uvoľnilo miesto .......matka , ktorá to pozná vie o čom hovorím.

Toto sa nám včera stalo a som strááášne nahnevaná na doktorov .
Usporiadat
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Kvaka Pozri príspevok
No veď to, komu uhradí, prehlásili, že lekárňam a pracoviskám SVLZ: Našla som, že skratka znamená spoločné vyšetrovacie a liečebné zložky. To znamená, že komu to uhradí?
.. to sú labáky (krv, môč výtery ..) rontgen, CT, .. a neviem čo ešte .
ambulantnému lekárovi asi neuhradí nič
Moja lekárka má na dverách oznam, že do 10.7. ošetruje aj poistencov VŠZP (aj keď nemá zmluvu) - potom neviem - asik ide na dovolenku
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

veronikasad Pozri príspevok
Pani doktorka, myslím, že je dosť veľký rozdiel medzi súkromnou nezmluvnou ambulanciou a súčasným správaním praktických lekárov, ktorí si zase zobrali za rukojemníkov tých najbezbrannejších - svojich pacientov ...

Pre nezmluvnú ambulanciu sa rozhoduje pacient a dopredu vie koľko ho budú v nej výkony stáť. Zmluvná je financovaná aj z jeho daní a odvodov ...
Veronika, tam kde príde Marián Kolár tak je hneď bordel. On si myslí, že má patent na rozumy - iba dúfam že sa mu to raz poriadne vráti. Na jeho podnet lekári neošetrovali pacientov nemocniciach a včul na to doplatí pacient v ordinácii. Rozčuľovať sa na lekároch je zbytočné, idú za ním ako stádo - húfom, bez rozumu
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

wagner Pozri príspevok
Veronika, tam kde príde Marián Kolár tak je hneď bordel. On si myslí, že má patent na rozumy - iba dúfam že sa mu to raz poriadne vráti. Na jeho podnet lekári neošetrovali pacientov nemocniciach a včul na to doplatí pacient v ordinácii. Rozčuľovať sa na lekároch je zbytočné, idú za ním ako stádo - húfom, bez rozumu
Našťastie, mám lieky na celé leto, aj plánované kontroly za sebou, tak sa ma táto situácia teraz netýka ...

Neviem, či moja obvoďáčka podpísala zmluvu s VšZP, ale tá by sa veru v nezmluvnej ambulancii neuživila. Čo už - nemám na výber, všetci lepší obvoďáci majú plný stav ...
Naposledy upravil veronikasad : 02.07.12 at 21:14
0 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

Tak toto som za komančov nezažil.
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

petermikuláš Pozri príspevok
BXLmiami - po prečítaní všetkých Vašich príspevkov som dospel k názoru, že ste jedna z tých doktorov, ktorí chcete zneužiť pacientov na to, aby riešili Vaše lekárske problémy. Pacient tu nie je od toho, a ani by nikdy nemal byť, aby riešil problémy doktorov. Pacient je preto pacient, lebo je chorý /často aj PN/ a Vy ho posielate do poisťovní, aby za Vás lekárov bojoval. A čo má ešte všetko chorý človek robiť. Má ísť za Vás ešte do ulíc štrajkovať? Je to celé scestné uvažovanie. Istí ľudia Vám ho vnukli a Vy sa tým riadite, bez ohľadu na to, aby ste si uvedomili absurdnosť celého tohoto postupu čo tlačíte na pacientov. .....
veronikasad Pozri príspevok
Pani doktorka, myslím, že je dosť veľký rozdiel medzi súkromnou nezmluvnou ambulanciou a súčasným správaním praktických lekárov, ktorí si zase zobrali za rukojemníkov tých najbezbrannejších - svojich pacientov ... Pre nezmluvnú ambulanciu sa rozhoduje pacient a dopredu vie koľko ho budú v nej výkony stáť. Zmluvná je financovaná aj z jeho daní a odvodov ...
veronikasad Pozri príspevok
Vinou pacienta ? Dali ste mu možnosť rozhodnúť sa, alebo ste ho zase postavili pred hotovú vec ? A nezmluvné sú len pre jednu poisťovňu. To si z pacientov robíte fackovacích panákov, ktorí budú k 1.9. meniť poisťovňu v závislosti od zmluvy lekára ?
Som rada, že tu BXLmiami píše a som jej vďačná, aj keď s mnohými vecami nesúhlasím, ale aspoň naozaj aspoň trochu vidíme do "zdravotníckej kuchyne" - začínam si myslieť, že v niečom má asi aj pravdu, ale celkovo mi stále na tom niečo "nesedí", a teraz už vďaka petrovimikulášovi aj viem, čo, pretože to cítim úplne rovnako, len som to nemala tak presne sformulované: lekári nás zneužívajú (chcú zneužiť) na to, aby sme za nich riešili ich (finančné) (?) problémy.
A najhoršie na tom je, že takto zneužívajú chorých ľudí, ktorí naozaj musia sústrediť svoje sily na iné veci...
(To porovnanie s obchodom sa mi naozaj páči - zaplatím za tovar obchodníkovi a dostanem ho, ale už ma naozaj nezaujíma, či obchod zaplatil výrobcovi, od ktorého tovar kúpil, a akože mnohé obchody a často neplatia alebo platia neskoro, ale žiadny výrobca ma ešte nikdy nežiadal, aby som to vyriešila zaňho...)

A už dávno nerozumiem tomu, prečo - keď si poctivo a pravidelne platím zdravotné poistenie - ma má vôbec zaujímať, či lekár, ku ktorému chodím (v širokom okolí možno jediný), má alebo nemá a s ktorou poisťovňou zmluvu... Poistený (u poisťovne) je lekár alebo ja? Prečo to nemôže byť tak, ako som už aj kedysi dáááávno zažila - doniesla som do poisťovne potvrdenie, koľko ma stál lekársky úkon, a oni mi potom určitú časť preplatili? (Napr. ak za vytrhnutie zuba moja poisťovňa stanoví 10 eur - strieľam - , tak mi tých 10 eur zaplatí, či idem k zubárovi, ktorý si za to pýta 10 eur, 20 alebo aj 50, a je na mne, aby som si našla "primeraného" lekára, ale neurčuje mi to jeho "zazmluvnenie".) Viem, že by v takomto prípade mohol byť problém s náročnými a drahými úkonmi či liečbami, lebo to by som si (a asi málokto z nás) dokázala najprv zaplatiť v hotovosti a potom "refundovať" u poisťovne, ale na druhej strane - ak pacient je poistený (teda platí), lekári kapacitu majú (aspoň tak som pochopila od BXL, že preto sú dlhé čakacie doby, lebo denne jej poisťovňa preplatí napr. 10 pacientov, takže viac - zadarmo - robiť nebude, aj keby zvládla 50 pacientov denne, čomu aj do istej miery rozumiem), tak kde je potom, dofrasa, problém, a ako ho elegantne vyriešiť k spokojnosti všetkých zúčastnených???
6 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Ľubka, súhlasím s tebou, aj ja sa borím s problémami poisťovne, keď sa objednávam u odborných lekárov, najskôr sa ma pýtajú, v ktorej som poisťovni, potom mi povedia, že na VŠZP má nízku kapacitu, tak musím čakať na niektorých odborných lekárov aj 2 mesiace.
Taktiež mi pripadá úplne choré, keď každé 3-mesiace musím ísť do VŠZP dať si potvrdiť recept na zásobníky a tendry k inzulínovej pumpe, pritom sa ma len spýta, kedy som brala naposledy a potvrdí mi poukaz. Veď keby som to nepotrebovala k životu, určite tam nechodievam. No a najviac ma dokázalo rozčúliť zrušenie niektorých oddelení vo FN v Žiline, zbytočne som písala na ministerstvo, riaditeľovi VŠZP, riaditeľovi nemocnice, primátorovi, županovi, aby tieto oddelenia nerušili, mali tam správnych ľudí, ktorí neliečili pacientov od stola, mali prístroje, kvalifikovaný personál... No čo už, niekto si pohladil svoje ego, že to dokázal, v krajskom meste zrušiť dôležité oddelenia...
Viem, že mi to nepomôže, ale aspoň som si trochu uľavila. Ďakujem za prečítanie môjho príspevku.
5 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Pre Zitku: Zitka, na Tvoju otázku nepoznám odpoveď...

Zita5 Pozri príspevok
Prosím Vás čo by ste robili , ak Vaše dieťa je vyslané... ...a som strááášne nahnevaná na doktorov .
...ale hnev plne chápem - hádam, až pominie, si z toho naozaj zobrať to pozitívne, t.j. že to nakoniec dopadlo dobre a zákrok nebol potrebný, a budem držať palce, aby všetko dobre dopadlo aj pri nasledujúcich kontrolách a aj aby ste už takéto stresy nikdy viac nemuseli zažívať...

(Inak - mne sa už párkrát osvedčilo "otvoriť si hubu", t.j. vo všetkej slušnosti sa opýtať, ak niečomu nerozumiem, alebo vyjadriť svoj nesúhlas či iný názor - často hneď, ako zbadali, že nebudem len hlúpe teliatko, sa ku mne začali správať aspoň trochu inak... Niekdy mám totiž dojem, že na Hippokratovu prísahu už niektorí lekári aj zabudli, ale napodiv stále si pamätajú, že pacient = trpezlivý, inými slovami to teliatko, ktoré urobí presne to, čo múdry pán doktor povedia... (Sorry...) )
2 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Kvaka Pozri príspevok
Ja neviem, pepsi, to som našla na nete, moc som toto nesledovala, vyhlásenie je tuším z 30.6. Mne to vychádza tak, že lekárovi, ktorý predpisuje alebo dáva žiadanky napr. na krv alebo sono, nepreplatí úkony? Teda on vlastne nepredpíše liek, nedá žiadanku?
Ono je to trochu zložitejšie.Pokiaľ nezmluvný lekár predpíše lieky a lekáren ich vydá,má právo poisťovna učtovať lieky a vyšetrenia predpisujucemu lekárovi.A robí to.Takisto to spravia ak príde nejaký zahraničný bez kartičky a uhovorí lekára,že si len zabudol preukaz.Poisťovna si to uplatní u lekára.Toto vystupenie Zvolenskej su tanečky pred TV na manipuláciu verejnej mienky a ak na to skočí lekár,a začne predpisovať,chytí sa do finančnej pasce.Bude musieť spatne podpisať ak nechce platiť.
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
A možno je to všetko inak.

Noviny sa o premiérovi vyjadrili, že má záujem odkúpiť zvyšné dve zdravotné poisťovne. Ich hodnota je teraz x €. Pretože začali "problémy" s VšZP, časť poistencov prejde k Dôvere a Unionu, čím sa ich hodnota zvýši na x+ €. Možno na tom zbohatnú tí, ktorí teraz najviac kričia (kľudne to môže byť aj SLK a ľudia, ktorým je zaviazaný premiér).

Uvidíme, čas ukáže. Nič nie je len čierne alebo biele.
1 0
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

BXLmiami Pozri príspevok
Citát-
..... Alebo si zriaďte súkromné ambulancie. Aj ja som robil doktora desať rokov v štátnom zdravotníctve a potom som odišiel do svojej súkromnej ambulancie a pracujem na priame platby.............


No vidíte kolega.zriadil ste si sukromnú ambulanciu a pracujete za priame platby.Takže ste vlastne spravil to čo ja.A to čo teraz spraví dalších kopu lekárov.Takže Vy mna odsudzujete a sám robíte za priame platby? A ešte ste dostal kopu súhlasov?
Vysvetľujem im čo sa deje,to je celé.Seba som poriešila a vysvetľujem pohľad z druhej strany.Kľudne nech robia čo chcú a nech poisťovne nechajú tak.A my jeden za druhým si spravíme ambulancie za priame platby.No,to im už len pomôže že ano.
Iste, lekári môžu ísť na priame platby od pacientov, len som zvedavý či ich starí a chorí dôchodcovia uživia. Tých pár zbohatlikov, ktorí si môžu dovoliť priame platby u lekárov ich neuživí. Doporučujem lekárom aby to skúsili. Možno sa konečne vytriedia lekári od špekulatov.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Letko Pozri príspevok
A možno je to všetko inak.

Noviny sa o premiérovi vyjadrili, že má záujem odkúpiť zvyšné dve zdravotné poisťovne. Ich hodnota je teraz x €. Pretože začali "problémy" s VšZP, časť poistencov prejde k Dôvere a Unionu, čím sa ich hodnota zvýši na x+ €. Možno na tom zbohatnú tí, ktorí teraz najviac kričia (kľudne to môže byť aj SLK a ľudia, ktorým je zaviazaný premiér).

Uvidíme, čas ukáže. Nič nie je len čierne alebo biele.
A môže to byť ešte inak-Pente došlo,že zdravotky su teraz pre nu rizikové,tak chce predať.Ved má lekárne,nemocnice kúpele-tak načo jej je poisťovna,ktorá nemôže mať zisk.Ale do tohoto my nevidíme,uprimne máme čo robiť aby sme usledovali čo sa to vlastne deje.Vy aj my.Ale je fakt,že niečo sa riešiť jednoducho musí.Na jednej strane Vám nesedí,že zaťahujeme do vyjednávania pacientov,na druhej strane každý druhý napíše riešte si to.A ako inak?Ved riešime.Za to,že sú zmluvy do 30.6.my nemôžeme a ani za to,že poisťovne zo zásady začnú rokovať 2 dni pred skončením zmluvy,zrejme aby vyvinuli časový tlak.To predsa nezáleží od lekárov,poisťovne so svojimi právnikmi sú tí,ktorí to určujú.Ale teraz ked sa dá písať na internet sa aspon začne rokovanie pred skončením zmluvy.Do nedávna mi bežne v marci prišla zmluva od januára aj s limitmi,ak už boli prekročené,tak smola a pokuta.Ved učtujete lekárov,tak si to musíte pamatať že to tak bolo.Treba tieto veci písať a aj s číslami,ľudia majú právo vedieť čo sa deje,aj ked sa im to nepáči.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

za čo pokuta? za prekročený limit?
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
BXLmiami Pozri príspevok
... v marci prišla zmluva od januára aj s limitmi,ak už boli prekročené,tak smola a pokuta. Ved učtujete lekárov...
... áno, cca od roku 1995 - áno, prekročenie limitu bolo (resp. preplatenie výkonov iba do výšky limitu), ale s pokutou som sa nestretol....
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
BXLmiami Pozri príspevok
Takže Vy mna odsudzujete a sám robíte za priame platby? A ešte ste dostal kopu súhlasov?
Trošku odbočím od udalostí, ktoré sa teraz preberajú ....
BXLmiami .......musím krátko zareagovať. Ja som toho názoru , že petermikuláš tie súhlasy a užitočné nedostáva z dôvodu , že pracuje v súkromnej ambulancii za priame platby , ale že si ich zaslúži . Nech pracuje , napokon vždy je na pacientovi čo si vyberie ....Ja tiež som už použila ambulanciu za priame platby , ale bolo to rozhodnutie moje .Nikto ma k tomu netlačil .
V príspevkoch petermikuláš cítiť človečinu, odbornosť , priamy pohľad na veci, ktoré sa dejú okolo nás a z jeho príspevkov si môže každý poraďák vybrať .A preto to možno viacej poraďákov cíti tak ako ja a z uvedeného dôvodu jeho príspevky majú vždy veľa súhlasov a sú týmto aj ohodnotené .
Vás zasa obdivujem, že sa dokážete sama postaviť proti názorom desiatkam poraďákov a nedáte sa, viete si vždy svoje obhájiť či už negatívnym, alebo pozitívnym spôsobom. To tiež každý nedokáže. Nechcem týmto tvrdiť, že nemáte v niektorých veciach pravdu.Z pohľadu poisťovní určite, že tam je bordel. Prečítala som si pár tém, počas môjho pôsobenia na Porade, kde som toto zistila , že musíte byť skutočne obrnená pevnou vôľou a neoblomnosťou, čo tiež je na človeku obdivuhodné.
Neberte to odo mňa v zlom, ale takto to vidím ja.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ja som včera započula v TV asi toľko, možno že to nebudem celkom presne uvádzať, ale zhruba toľko, že pacienti si môžu priniesť do Všzp dať preplatiť úkony a lieky, za ktoré museli v ambulancii včera platiť , ale zákon im takýto krok neumožňuje a tým ZP môže preplácať len lekárom a leárnikom, takže úkony a lieky zaplatia lekárovi a lekárnikom a potom nech lekár a lekárnik vráti peniaze pacientovi ......no čo toto už len je ...
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

to volanie po jednej poistovni je tu dlhe roky,otazniky visia nad tym preco prave teraz a preco za takych okolnosti-ktovie ake spinave ksefty a triky sa deju zo zdravotnictvom.
0 0
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

trisestri Pozri príspevok
to volanie po jednej poistovni je tu dlhe roky,otazniky visia nad tym preco prave teraz a preco za takych okolnosti-ktovie ake spinave ksefty a triky sa deju zo zdravotnictvom.
Neviem či ide o špinavé kšefty, ale určite je jasné, že zo všetkých súkromných ZP ostali iba dve. Nedokázali sa uživiť na malom Slovensku. Dokonca si myslím, že aj tie dve by časom zanikli. Na 5,4 mil obyvateľov bohato stačí jedna št. poisťovňa. Nech vytvoria možnosť pripoistenia sa za nadštandart pre tých čo na to majú a bude pohoda.
1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

BXLmiami Pozri príspevok
Ono je to trochu zložitejšie.Pokiaľ nezmluvný lekár predpíše lieky a lekáren ich vydá,má právo poisťovna učtovať lieky a vyšetrenia predpisujucemu lekárovi.A robí to.Takisto to spravia ak príde nejaký zahraničný bez kartičky a uhovorí lekára,že si len zabudol preukaz.Poisťovna si to uplatní u lekára.Toto vystupenie Zvolenskej su tanečky pred TV na manipuláciu verejnej mienky a ak na to skočí lekár,a začne predpisovať,chytí sa do finančnej pasce.Bude musieť spatne podpisať ak nechce platiť.
Zita5 Pozri príspevok
Ja som včera započula v TV asi toľko, možno že to nebudem celkom presne uvádzať, ale zhruba toľko, že pacienti si môžu priniesť do Všzp dať preplatiť úkony a lieky, za ktoré museli v ambulancii včera platiť , ale zákon im takýto krok neumožňuje a tým ZP môže preplácať len lekárom a leárnikom, takže úkony a lieky zaplatia lekárovi a lekárnikom a potom nech lekár a lekárnik vráti peniaze pacientovi ......no čo toto už len je ...
Tak toto si neviem predstaviť, kto, komu kedy a za čo uhradí.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

Ľubomír Pozri príspevok
Neviem či ide o špinavé kšefty, ale určite je jasné, že zo všetkých súkromných ZP ostali iba dve. Nedokázali sa uživiť na malom Slovensku. Dokonca si myslím, že aj tie dve by časom zanikli. Na 5,4 mil obyvateľov bohato stačí jedna št. poisťovňa. Nech vytvoria možnosť pripoistenia sa za nadštandart pre tých čo na to majú a bude pohoda.
vsak prave,ked sa ukazuje ze efektivne prezije iba jedna poistovna,pride zachranca Fico,ktory vyhovie volaniu ludu a celkom elegantne bez straty popularity zachrani majitelom sukromnych poistovni ich investicie,aj vlk nazraty aj ovca cela a nejakych par miliard zo statnej kasy hore dole
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
trisestri Pozri príspevok
to volanie po jednej poistovni je tu dlhe roky,otazniky visia nad tym preco prave teraz a preco za takych okolnosti-ktovie ake spinave ksefty a triky sa deju zo zdravotnictvom.
...aké prečo , čo za prečo .....????

...veď sa len pomaly mašinéria rozbieha ......

...a okolnosti ???........veď prvá Ficova vláda nedokončila to , čo započala .......v tej krátkej prestávke , počas Ivetkinej realizácie , si mohli medzitým premyslieť , čo a ako sa bude pokračovať.......

Jedno meno zo zbojníckeho vŕšku stačí zadrieť a následne sa len po nete poobzerať .......vyskočia krásne veci ...
...a čo sa človek v zákulisí dozvie ???......holt , nie nadarmo sa vraví ..." bez vetra sa ani lístok na strome nepohne ..."...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať