Zavrieť

Porady

pes v uctovnictve

viete mi pomoct?s.r.o. nadobudla psa darovacou zmluvou,pes strazi firemny majetok,staci pri kontrole darovacia zmluva alebo treba este nieco viac kedze sa uplatnuje dph z nakladou na krmenie psa?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Keď nemám psa v majetku, nemám dôvod dávať do nákladov krmivo ( iba ako nedaňové a pripočitateľnú položku k základu dane) a ak niečo nepoužijem v súvislosti s podnikaním, nemám nárok na odpočet DPH.

    hena22 je offline (nepripojený) hena22

    hena22
    Ja by som psa evidovala ako zásobu na účte 124 (pri darovaní oproti 648).

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    riešili sme to aj tu: http://www.porada.sk/t188214-ako-zar...ml#post1994043
    Pri darovacej zmluve je potrebné psa oceniť, koľko by taký pes stál na trhu a zaúčtovať ho na 124. Alebo si urob KPZ, s cenou a tú zaúčtuj,budeš to mať čierne na bielom Potom môžeš krmivo bez problémov účtovať do nákladov, aj prehliadky,očkovanie, búdu a pod.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    5marcela55 Pozri príspevok
    viete mi pomoct?s.r.o. nadobudla psa darovacou zmluvou,pes strazi firemny majetok,staci pri kontrole darovacia zmluva alebo treba este nieco viac kedze sa uplatnuje dph z nakladou na krmenie psa?
    Ak ho má riadne v majetku na základe darovacej zmluvy, to určite postačí na uplatňovanie nákladov.

    5marcela55 je offline (nepripojený) 5marcela55

    5marcela55
    Tweety Pozri príspevok
    Ak ho má riadne v majetku na základe darovacej zmluvy, to určite postačí na uplatňovanie nákladov.
    a ked ho nema zaradeneho v majetku a uplatnuje si naklady?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.