Zavrieť

Porady

OMEGA - bankové poplatky

Dobrý deň,

prosím Vás, vedel by mi niekto poradiť, ako zaúčtovať bankový výpis v OMEGE, keď mám výpis napr. vklad v hotovosti 200€ a zároveň hneď na riadku účtovaný poplatok. Mala by som to dať pod jeden účtovný doklad spolu s vkladom na 221/261 a zároveň 568/221
problém je v tom, že evidovaný zostatok nie je zhodný s účtovaným. Ako to správne zaevidovať??

Ďakujem za akúkoľvek radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    koricka je offline (nepripojený) koricka

    koricka
    koricka Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    prosím Vás, vedel by mi niekto poradiť, ako zaúčtovať bankový výpis v OMEGE, keď mám výpis napr. vklad v hotovosti 200€ a zároveň hneď na riadku účtovaný poplatok. Mala by som to dať pod jeden účtovný doklad spolu s vkladom na 221/261 a zároveň 568/221
    problém je v tom, že evidovaný zostatok nie je zhodný s účtovaným (vklad +, poplatok -). Ako to správne zaevidovať??

    Ďakujem za akúkoľvek radu.
    prosím dosť to súri ...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Akú sumu si zadávala, keď si to chcela účtovať v jednej položke, napr. výdaj z BU 1000, poplatok za výber 1,30€?

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    koricka Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    prosím Vás, vedel by mi niekto poradiť, ako zaúčtovať bankový výpis v OMEGE, keď mám výpis napr. vklad v hotovosti 200€ a zároveň hneď na riadku účtovaný poplatok. Mala by som to dať pod jeden účtovný doklad spolu s vkladom na 221/261 a zároveň 568/221
    problém je v tom, že evidovaný zostatok nie je zhodný s účtovaným. Ako to správne zaevidovať??

    Ďakujem za akúkoľvek radu.
    Čo to znamená: "evidovaný zostatok nie je zhodný s účtovným?"

    koricka je offline (nepripojený) koricka

    koricka
    veronikasad Pozri príspevok
    Akú sumu si zadávala, keď si to chcela účtovať v jednej položke, napr. výdaj z BU 1000, poplatok za výber 1,30€?
    tak v časti Suma spolu, kde je aj rozpis som dala 198,70 (vklad 200 poplatok 1,30) a potom v spodnej časti som rozúčtovala do dvoch riadkov.

    koricka je offline (nepripojený) koricka

    koricka
    Llívia Pozri príspevok
    Čo to znamená: "evidovaný zostatok nie je zhodný s účtovným?"
    t.j. keď mám otvorené EUD tak je tam stĺpček evidovaná aha hej suma, nie zostatok ... už z tohto zamgorievam

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    koricka Pozri príspevok
    tak v časti Suma spolu, kde je aj rozpis som dala 198,70 (vklad 200 poplatok 1,30) a potom v spodnej časti som rozúčtovala do dvoch riadkov.
    Účtovný zostatok máš správny, len sa ti zobrazuje zlá suma na obrazovke ? V Omege som chvíľu účtovala - ak ti to robí problémy, kľudne to zaúčtuj ako dve položky.

    koricka je offline (nepripojený) koricka

    koricka
    veronikasad Pozri príspevok
    Účtovný zostatok máš správny, len sa ti zobrazuje zlá suma na obrazovke ? V Omege som chvíľu účtovala - ak ti to robí problémy, kľudne to zaúčtuj ako dve položky.
    Myslíš dve položky na jednom doklade? vyhadzuje to dokonca aj pri kontrole účtovníctva, ako chybu (

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    koricka Pozri príspevok
    Myslíš dve položky na jednom doklade? vyhadzuje to dokonca aj pri kontrole účtovníctva, ako chybu (
    Tak to zaúčtuj dvomi položkami (ako dva doklady). Omege sa zrejme nepáči účtovanie príjmu na na strane D účtu 221, aj keď tá druhá položka je vlastne výdaj z BU)

    koricka je offline (nepripojený) koricka

    koricka
    veronikasad Pozri príspevok
    Tak to zaúčtuj dvomi položkami (ako dva doklady). Omege sa zrejme nepáči účtovanie príjmu na na strane D účtu 221, aj keď tá druhá položka je vlastne výdaj z BU)
    už som to tak aj chcel urobiť, len mi potom nebude sedieť číslovanie, teda každý riadok na výpise sa zdupľuje,pretože nemenovaná banka si ku každej položke vyčíslila poplatky + samozrejme na konci mesiaca ./

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    koricka Pozri príspevok
    už som to tak aj chcel urobiť, len mi potom nebude sedieť číslovanie, teda každý riadok na výpise sa zdupľuje,pretože nemenovaná banka si ku každej položke vyčíslila poplatky + samozrejme na konci mesiaca ./
    tak si k tejto položke pridaj napr.a. Pri kontrole účtovníctva ti síce tiež bude hlásiť chybu, ale vieš o čo ide a vieš si to zdôvodniť.

    koricka je offline (nepripojený) koricka

    koricka
    veronikasad Pozri príspevok
    tak si k tejto položke pridaj napr.a. Pri kontrole účtovníctva ti síce tiež bude hlásiť chybu, ale vieš o čo ide a vieš si to zdôvodniť.
    Ďakujem veľmi pekne

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    nerobila by som prijem a vydaj na 1 doklade...

    kde je problem aby sa to uctovalo v 2 riadkoch? teda 2 doklady myslim... no a co, ze 1 riadok na vypise su 2 doklady v uctovnictve, vsak podla toho bude kazdemu jasne co to je zauctovane... a predkontacny listok pre BV sa tlaci aj tak mesacne, nie ku kazdemu riadku osobitne..

    jeden bude vklad/vyber a druhy bude poplatok...

    problemom to bude stale pretoze ak ma omega zadany typ dokladu vydaj (BV) ale uctovanie je 221/xxx tak budes mat vecny problem...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.