Zavrieť

Porady

betonovy bazen-únik vody

zdravím priatelia,mam 10-kubikovy bazen z liateho betonu,je z cias,ked este ine moznosti neboli,
teraz ten problem-niekde mi z neho odchadza voda a neviem zistit kde,skuste dat tip,ako to zistit,vizualne kontrola prazdneho bazena nepriniesla vysledok a ked je naplneny,ako na to?
drobne praskliny su opravene silikonom,vyvod k filtru tiez.
napadlo ma,ze k vytipovanym miestam streknut farbu a sledovat smer pohybu.
poradte,dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mike3xl je offline (nepripojený) mike3xl

    mike3xl
    Asi ste to už vyriešili, ale mali sme podobný problém - betónový bazén a kachličky zvnútra. Kachličky po pár rokoch asi kôli mrazu odpadli a potom už bazén netesnil. Existuje prípravok na utesnenie prasklín fix a leak , ja som s ohľadom na cenu prípravku dal do bazénu radšej fóliu...

    mafo2253 je offline (nepripojený) mafo2253

    mafo2253
    zatial som zistil miesto uniku a riesit to budem az na jar,praskliny opravim pripravkom REPARAL,http://www.hhpp.sk/stavebna-chemia/z...ral-dur-e-f/,a potom planujem este cele utesnit tekutou izolaciou na strechy.
    ten fix a leak je teda fakt riadna pálka
    s kachlickami som dopadol rovnako ako vy,folia by ma zruinovala,bazen ma rozmer 5x3 m a ma aj schody,vela prace,ktora nieje lacná

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    izolacia na strechy? je aj tekuta izolacia na sprchove kuty.. alebo to nieje na tlakovu vodu? Bazeny sa bezne kachlickuju..ale aj sa casto prezimuju s vodou takze to nezmrzne.

    mike3xl je offline (nepripojený) mike3xl

    mike3xl
    Mne ten fix a leak odporučil človek, ktorému niekde unikala voda a nevedel kde... ževraj pomohlo, ale fólia ma stála okolo 700,- a je pokoj len nemáme schody a rozmery našťastie také, že nebolo potrebné objednávať fóliu na mieru

    georgo25 je offline (nepripojený) georgo25

    georgo25
    V pripade betonoveho bazenu je uplne vhodna krystalika, alebo stierkova hydroizolacia na cementovej baze. Odporucam kontaktovat spolocnosti napr. Vandex (http://www.stavansk.sk/), schomburg (http://www.schomburg.sk/), pripadne mc bauchemie http://www.mc-bauchemie.sk/. Kontaktujte ich technika a oni vam radi poradia najvhodnejsiu HI a spracuju cenovu ponuku.

    ps: nechcem robit reklamu, ale takto od stola je tazko najvhodnejsie poradit a tieto spolocnosti sa specializuju na taketo problematiky.

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    Bazén s keramickým obkladom je v našich podmienkach absolútne najdrahší variant a je jedno či použiješ systém tekutých izolácií a dvojzložkových lepidiel od Schomburg, Sika, Schonox, alebo zakombinuješ textilnú izoláciu Kerdi od Schlueter, spoločným znakom je ,že na viacvrstvovú izoláciu nalepíš origo bazénovú keramiku špeciálnym flex lepidlom a vyškáruješ dvoj alebo trojzložkovou škárovačkou...Pod 100,00/m2 sa dostaneš s kompletnou skladbou asi ťažko, pritom fólia s povrchovou úpravou vyjde komplet na cca 30,00/m2...a ty vravíš,že ťa zruinuje? Zastreš bazén a sprav v ňom pivnicu asi to bude lepší variant...

    mafo2253 je offline (nepripojený) mafo2253

    mafo2253
    lapejko,39 m2 pri 30 € za meter=1170 za foliu,neviem,ci v tom je aj praca...
    mozno pre teba to nieje velka suma,ale pre mna bohuzial ano

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    malo by to byť komplet cena, ale v keramike každá tzv. lacná oprava je časovaná bomba a na poriadnu robotu a materiál určite nemáš - 39 m2 x 100,00 = 3900,00 okrem hentých o ktorých sa ešte teraz nevie...myslím si, že keby si dal dolu všetok obklad, videl by si celú deštrukciu podkladu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.