Zavrieť

Porady

Trestné oznámenie

Dobrý deň,
mal by som jednu otázku. Je možné podať trestné oznámenie na osobu, ak som si od neho objednal vec v hodnote 120€ a dobierkou mi prišli veci v hodnote 10€..Mám aj jeho adresu, oplatí sa mi to ?
Ďakujem za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    PaliČ4 Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    mal by som jednu otázku. Je možné podať trestné oznámenie na osobu, ak som si od neho objednal vec v hodnote 120€ a dobierkou mi prišli veci v hodnote 10€..Mám aj jeho adresu, oplatí sa mi to ?
    Ďakujem za rady
    Ako si priešiel na tie "hodnoty" 120 a 10 EUR?
    (Keď ti predám obyčajnú ceruzku za 10 EUR a ty ju kúpiš, tak sa môžeš sťažovať akurát tak na lampárni, že ceruzka má hodnotu 0,10 EUR a ty si za ňu dal 10 EUR )

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    PaliČ4 Pozri príspevok
    Objednal som si telefón za 120€ a oni mi poslali kraťase za 14,99€....asi tak je to
    Skontaktoval si sa s tou firmou a povedal im, čo sa stalo a čo máš ďalej robiť? Tiež neverím, že to niekto urobil naschvál. Ono sa občas takéto veci stanú. Seriózne firmy nemajú problém dať veci do poriadku.

    trisestri je offline (nepripojený) trisestri

    trisestri
    mne sa stalo ze za dobierku som platil menej nez bola cena tovaru,nakoniec vysvitlo ze dodavatel poplietol sprievodky k balikom,takisto v tvojom pripade mohol omylom poslat inu zasielku,preto ako radia vyssie tereba sa skontaktovat z dodavatelom a sa to pravdebodobne vysvetlí ako nechcený omyl.

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    chalanisko nepíše, či ide o firmu alebo o súkromnú osobu. Ak ide o súkromnú osobu, najskôr to bude oj.b pochybujem, že človek predávajúci mobil niekde na bazosi omylom zašle kraťase - tie sa mu aspoň teraz v lete zídu, niekedy sa posielali tehly

    PaliČ4 je offline (nepripojený) PaliČ4

    PaliČ4
    Takže ide o súkromnú osobu..Telefón zrušený, email tak isto a adresa z dobierky neexistuje ...takže som bol pekne osratý ...

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    PaliČ4 Pozri príspevok
    Takže ide o súkromnú osobu..Telefón zrušený, email tak isto a adresa z dobierky neexistuje ...takže som bol pekne osratý ...
    trestné oznámenie v každom prípade podaj, možno je viac takých prípadov

    zober si z toho ponaučenie, že nie všetko čo sa blyští je zlato, na druhej strane si neskrachoval, takže sa z toho v pohode dostaneš

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.