Zavrieť

Porady

Pokracovanie v rodicovskej dovolenke a povinnosti zamestnavatela

Dobry den, dna 14.6.2012 moja dcera ostavila 3 roky, teda 15.6. som bola povinna nastupit do prace, so zamestnavatelom ale doslo ku zmenam podla prac. zmluvy, co som odmietla a dnesnym dnom, teda 3.7. sme ukoncili pracovny pomer dohodou. Od zajtra mam nastupit do noveho zamestnania, kde bude teda prihlasena od 4.7. Problem je v tom, ze to s byvalym zamestnavatelom nevieme doriesit, chcel mi dat na vykrytie doby od 15.6. do 3.7. neplatene volno, alebo absenciu. Ja mu tvrdim, nakolko som sa informovala v soc. poistovni, ze tuto dobu nemusi nijako vykryvat, pretoze na rodicovskej dovolenke mozem byt az do 6. roku veku dietata. Pritom poistenie na dochodok a zdravotne za mna plati stat a zamestnavatel ma len eviduje ako zamestnanca ale ziadne povinnosti nema. V tomto pripade by sa podavala odhlaska zo zamestnania aj z rodicovskej dovolenky v jeden den, teda 3.7.?
Este by ma zaujimalo, novy zamestnavatel ma je ochotny nechat doma s dcerou az do 6. roku jej veku, a drzat mi miesto dovtedy, moze ma teda prihlasit ako zamestnavatel a sucasne aj na rodic. dovolenku?
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    To, ze ty mozes ostat do 6 rokov s dietatom a stat za teba plati zdravotne poistenie nijako nesuvisi s tym, ze si do zamestnania po ukoncnei RD nenastupila.
    Ty si si mala v prvom rade poriesit so zamestnavatelom, on totiz uz nema povinnost ta po 3 rokoch dietata uvolnit, takze si o volno mala poziadat. Uz davno ti mohol dat absenciu, kedze si to zjavne neriesila.
    Keby si zamestnavatlea poziadala o uvolnenie ,dal by ti na ten cas neplatene volno tak ci tak (pokial by neslo o RD kvoli zlemu zdr. stavu dietata, ale aj to by si mu muslea pisomne oznamit).
    Zamestnavatel musi nejako pokryt cas, kedy si bola zamestnana a nebo lv praci po 3 rokoch dietata.
    nemas este narok na dovolenku (ktora ti vznikla pocas MD)?
    Tym sa da pokryt nejaky cas a ak nie ,tak neplatene volno.
    A pre noveho zamestnavatela opat, ak nejde o predlzenu RD z dovodu zleho zdr.stavu dietata, musi ti dat neplatene volno.

    LUJKA je offline (nepripojený) LUJKA

    LUJKA
    v pripade neplatneho volna vznikaju zamestnavatelovi povinnosti nejakych odvodov?
    ja som sa v soc.poistovni bola pred 3. rokom veku dietata informovat a iba mi povedali, ze ak chcem este ostat doma, tak mozem, a k nim nemam ziadnu povinnost, ze to len zamestnavatel ma odhlasi ked nastupim do prace, cize mi z toho plynie, ze dna 15.6. kedy som mala nastupit ak ma zamestnavatel odhlasil a nenastupila som, dochodkove a zdravotne poistenie plati teda kto?

    Pokracovanie v rodicovskej dovolenke a povinnosti zamestnavatela

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.