Zavrieť

Porady

Dobropis po 1.5.2004

Chcem sa spýtať, či niekto nemá skúsenosť s dobropisom po 1.5.2004....
Tovar sme doviezli z ČR v mesiaci 04/04, pričom sa postupovalo v tom čase ako pri dovoze /colnica,clo,DPH/. Tovar sme však nepredali a dohodli sme sa s dodávateľom, že ho môžme vrátiť. Tovar sme vrátili v mesiaci 08/2004. Chcem sa spýtať či mám postupovať podľa nového zákona /samozdanenie a následne odpočítanie dane, všetko mínusom/ alebo mi to ešte nejak ovplyvňuje DPH, ktorú som v 04/04 zaplatila colnici a zároveň v DP som si DPH uplatnila?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alexaneta je offline (nepripojený) alexaneta

    alexaneta
    s týmto máme aj my problém - naša daňová poradkyňa mi to má zistiť ak budem vedieť niečo nové dám ti vedieť , ja som ich doteraz dávala do 23,24,25 lebo už vtedy si zaplatila DPH štátu a zároveň si to uplatnila v odpočte čiže tam je všetko vysporiadané takže teraz by malo byť zase 343/343 ale na samozdanenie by som to asi nedávala tam idú iné veci
    pekný deň

    Julča je offline (nepripojený) Julča

    Julča
    Prosím pomôžte. Ja mám taký istý problém, ale dostala som dobropis z ČR k faktúre ešte z roku 2003, tiež neviem ako to teraz urobiť vo vzťahu k DPH a ako to vykázať. Za radu ďakujem.

    alexxandra je offline (nepripojený) alexxandra

    alexxandra
    Ahojte :-) Ja si myslim, ze pokial skutocne dojde k prechodu tovaru cez hranice, nic sa nepokazi,ked sa to bude posudzovat ako samostatny dovoz,resp. vyvoz a spravat sa k tomu podla toho. Ak sa jedna o dobropis z roku 2003, pricom k fyzickemu precodu hranic nedochadza, tak by som to do danoveho priznania asi vobec nedala. Nieje povedane,ze novy zakon sa vztahuje na zdanitelne plnenia po 1.5.2004?

    Julča je offline (nepripojený) Julča

    Julča
    Neviem či som sa vyjadrila správne, ale dobropis mi došiel september 2004 a vzťahuje sa k faktúre 2003.

    eha je offline (nepripojený) eha

    eha
    Ja som to dala tiez do riadku 23,24,25, stretla som sa s týmto názorom, vraj je to tak v poriadku. Alexaneta ak budeš mať vyjadrenie od daň.poradcu daj prosím vedieť, aby sme aj my ostatní vedeli čo robiť s týmto "kalerábom"
    Pekný deň

    Julča je offline (nepripojený) Julča

    Julča
    Ja som sa ohľadom tohto problému pýtala na DÚ a dostala som odpoveď, že v tomto prípade postupovať podľa nového zákona o DPH. To znamená samozdaniť a následne si uplatniť odpočet. Takže výsledok bude 0.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.