Zavrieť

Porady

DPH vo Švajčiarsku

Prosím Vás neviete niekto ako je to s DPH vo Švajčiarsku? Vyviezli sme totiž do Švajčiarska v januári tovar a teraz nám od nich došla refakturácia DPH, ktorú museli oni zaplatiť na colnici. A nejde o malú sumu..
Predpokladám, že princíp DPH je všade rovnaký a teda túto sumu, čo oni zaplatia si majú nárokovať u nich vo Švajčiarsku a nie refakturovať ju nám!!! Alebo je vo Švajčiarku princíp nejaký iný??!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zlata je offline (nepripojený) Zlata

    Zlata
    Socha
    Prosím Vás neviete niekto ako je to s DPH vo Švajčiarsku? Vyviezli sme totiž do Švajčiarska v januári tovar a teraz nám od nich došla refakturácia DPH, ktorú museli oni zaplatiť na colnici. A nejde o malú sumu..
    Predpokladám, že princíp DPH je všade rovnaký a teda túto sumu, čo oni zaplatia si majú nárokovať u nich vo Švajčiarsku a nie refakturovať ju nám!!! Alebo je vo Švajčiarku princíp nejaký iný??!!
    Myslím si, že tu došlo k nedorozumeniu a pochybeniu zo strany Švajčiarov.
    My dovávážame tovar zo Švajčiarska a ani pred vstupom a ani po vstupe do EU nerefakturujeme im DPH, ktorú uhrádzame colnému úradu, ale si ju nárokujeme na vrátenie v daňovom priznaní.

    Socha je offline (nepripojený) Socha

    Socha
    Princíp uplatňovania DPH u nás mi je jasný, aj mi dovážame nejaké služby odtiaľ a samozdaňujeme to u nás, keby šlo o EÚ tak je to jasné, len ma to zmiatlo a pravdupovediac sa mi nezdá, žeby ten ich zákon o DPH bol tak odlišný v týchto zásadných otázkach. Dnes im napíšem a uvidím, len som sa chcela aspoň o niečo oprieť.

    Socha je offline (nepripojený) Socha

    Socha
    Excise Duty
    Švajčiarsky zákon o DPH.
    Vďaka. Len tak zhruba som si to prebehla a je tam spomenuté, že majú nárok na vrátenie dane pri dovoze do zahraničia, takže sa skúsim odvolať na ten ich paragraf.

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    Dováža niekto služby zo Švajčiarska ? Konkétne z Reuters-u????
    Prosím, ozvite sa. Ďakujem.

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    Lila
    Dováža niekto služby zo Švajčiarska ? Konkétne z Reuters-u????
    Prosím, ozvite sa. Ďakujem.
    máme licencie

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    T.z., že Vám fy Reuters poskytuje nejaké finančné spravodajstvo ?
    Jedná sa mi o to, či odvádzate DÚ zráž. daň.

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    Lila
    T.z., že Vám fy Reuters poskytuje nejaké finančné spravodajstvo ?
    Jedná sa mi o to, či odvádzate DÚ zráž. daň.
    Nie zrážku. Reuters tu má prevádzkáreň, z ktorej vykonáva služby, ktoré nám dodáva a platí preddavky, takže ani zabezpečenie.
    DPH ano , samozdanenie.

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    Áno, vieme, že má Reuters v BA stálu prevádzkáreň, aj to , že platí preddavky na daň z príjmov. Ale fakturujú nám Švajčiari a my to uhrádzame na zahran. účet. DF samozdaňujeme (DPH).

    My od nich berieme finančné informácie-správy na devízovom trhu.
    Ale tieto sa poskytujú z ich internet. stránky. Servis nám poskytuje ich slovenská pobočka. Neviem ako by sme to mohli brať.
    Či to podlieha dani zrážkou.Zatiaľ sme im DF vždy platili celú -tak ako ju vystavili.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Socha
    Prosím Vás neviete niekto ako je to s DPH vo Švajčiarsku? Vyviezli sme totiž do Švajčiarska v januári tovar a teraz nám od nich došla refakturácia DPH, ktorú museli oni zaplatiť na colnici. A nejde o malú sumu..
    Predpokladám, že princíp DPH je všade rovnaký a teda túto sumu, čo oni zaplatia si majú nárokovať u nich vo Švajčiarsku a nie refakturovať ju nám!!! Alebo je vo Švajčiarku princíp nejaký iný??!!
    Ak ste vyviezli tovar do Švajčiarska pre odberateľa so švajčiarskou registráciou, tak ste uskutočnili vývoz do tretích krajín. Švajčiarsko nie je v EÚ, tak oni nemajú čo od vás pýtať DPH. Mali by si to znárokovať zo svojho rozpočtu.

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    Lila
    Prosím ALBO si tu niekde???? Vedel by si mi poradiť ????
    Možno. Napíš čo.

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    Lila
    Áno, vieme, že má Reuters v BA stálu prevádzkáreň, aj to , že platí preddavky na daň z príjmov. Ale fakturujú nám Švajčiari a my to uhrádzame na zahran. účet. DF samozdaňujeme (DPH).

    My od nich berieme finančné informácie-správy na devízovom trhu.
    Ale tieto sa poskytujú z ich internet. stránky. Servis nám poskytuje ich slovenská pobočka. Neviem ako by sme to mohli brať.
    Či to podlieha dani zrážkou.Zatiaľ sme im DF vždy platili celú -tak ako ju vystavili.
    Firma sa tu zaregistrovala (urobili si tu prevádzkáreň)práve preto aby nemala zrážkové dane (táto služba sa často posudzovala za prevod práv napr. finančnými subj.=zrážka). Odkedy sa Fy zaregistrovala nemusí sa podľa zmluvy o zab. dvoj . zd. robiť zrážka. No a nastupuje náš zákon, podľa ktorého aj u zaregistrovanej firmy je ešte povinnosť robiť zahraničnej firme zabezpečenie. To ale tiež netreba, ak platí preddavky na daň. Vypýtajte si od nich prehlásenie (každý rok) , že platia preddavky a nemusíte ich zabezpečovať. To, že platíte do nej krajiny, nie je podstatné.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.